WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/miller-w-sld-narastala-fascynacja-pis-i-ich-sukces,1,5454894,wiadomosc.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-01 14:08:36 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Miller: w SLD narastała fascynacja PiS i ich sukcesem - Onet Wiadomości

Miller: w SLD narastała fascynacja PiS i ich sukcesem

49 minut temu

Leszek Miller przyznał w swojej książce "Anatomia siły", że w 2005 roku w SLD narastała fascynacja Prawem i Sprawiedliwością i jego sukcesem wyborczym. "Ciągle zerkano w jego stronę. Czynili tak nie tylko młodzi, ale także mój przyjaciel i patron Mieczysław Rakowski, który z pewnym uznaniem sformułował tezę, że »PiS ukradł nam socjalizm«" - pisze. Wszelkie złudzenia zniknęły jednak po śmierci Barbary Blidy. "Zrozumieliśmy, że fanatyzm ekipy Kaczyńskiego nie zna granic" - tłumaczy.

Leszek Miller, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Leszek Miller, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Były premier zaznacza, że jego środowisko polityczne miało początkowo kłopot z Jarosławem Kaczyńskim i jego partią. Pojawiły się tam bowiem głosy traktujące Kaczyńskiego i PiS jako bliską ideowo i programowo partię głównie z uwagi na solidarystyczny program i społeczną wrażliwość.

"Pojawiła się teza, że zwycięstwo PiS wzięło się z buntu wykluczonych i biednych skrzywdzonych przez bezduszną III RP. To oni właśnie odrzucili cały jej dorobek i wypowiedzieli posłuszeństwo elitom. Zatem SLD nie ma się czym chwalić, że uczestniczył w transformacji, bo to jest obciążenie, od którego trzeba się odciąć - tłumaczy.

Co ciekawe, pod wrażeniem Jarosława Kaczyńskiego był nawet ostatni przywódca PZPR i były premier Mieczysław Rakowski. "Też uwierzył, że nasza klęska i rozpad wynikały z błędnego, prorynkowego zwrotu gospodarczego. Uważał, że zapomnieliśmy o biednych i wykluczonych i ten właśnie elektorat srodze nas ukarał. My przegraliśmy, a PiS zdobyło punkty. Trzeba zatem ich traktować z szacunkiem i zainteresowaniem" - opisuje Miller na łamach książki.

"Całe lewicowe towarzystwo po śmierci Blidy poczuło się zagrożone"

Momentem przełomowym, zdaniem lidera Sojuszu, były jednak wydarzenia, które rozegrały się w domu Barbary Blidy. Miller otwarcie przyznaje, że nikt się nie spodziewał, że coś takiego się w ogóle wydarzy.

"Nie było żadnej paniki, panowało przekonanie, że jeżeli nawet na kogoś będą polować, to na pięciu, sześciu ludzi, a reszta będzie bezpieczna. W tej grupie mogłem się znajdować ja, ale już nie oni, nie nowe kierownictwo Sojuszu" - mówi w rozmowie z Robertem Krasowskim.

"To nie była kwestia samego Kaczyńskiego. Groźni byli jego pretorianie skupieni w MSW, w Ministerstwie Sprawiedliwości, w CBA, w służbach. To były typy spod ciemnej gwiazdy, które nie cofną się przed niczym, bo są fanatykami, bo uważają siebie samych za mścicieli. A sam Kaczyński wyglądał na takiego, który będzie ich wypuszczał na nas w miarę potrzeby. Oni wszyscy byli mu zawsze posłuszni, dawali się prowadzić na sznurku" - dodaje.

Były premier przypomina, że to za czasów Kaczyńskiego i Ziobry widowiskowe aresztowania, areszty wydobywcze "stały się normą i codziennością polityczną". I to właśnie przy takiej "pracy", jego zdaniem, zdarzył się "wypadek" z Blidą.

"O ile wcześniej wielu miało wobec Kaczyńskiego jakieś złudzenia, to po śmierci Blidy one prysły. Zrozumieliśmy, że fanatyzm ekipy Kaczyńskiego nie zna granic, zwłaszcza kiedy liderzy powiedzą im, że to wszystko jest robione w słusznej sprawie, bo chodzi o walkę z układem. Nie cofną się przed niczym i dlatego trzeba z nimi zdecydowanie walczyć. I całe lewicowe towarzystwo po śmierci Blidy poczuło się zagrożone" - czytamy w książce "Anatomia siły".

Leszek Miller przyznaje też, że po śmierci Barbary Blidy jego środowisko obawiało się, dalszych pokazówek, kolejnych aresztowań, nadmuchanych spraw. "Sądziliśmy, że Kaczyński będzie szedł coraz głębiej, w różne środowiska polityczne, ideowe, zawodowe (...) Obawialiśmy się, że bazując na tym, wygra wybory i zaostrzy mechanizmy państwa opresyjnego i represyjnego" - przekonuje.

Wykorzystano, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czerwone i Czarne, fragmenty książki Leszka Millera i Roberta Krasowskiego "Anatomia siły". Były premier i lider SLD przedstawia w niej swoją wizję historii III RP. Opowiada też dzieje kolejnych rządów, kolejnych prezydentów i z wielką szczerością ujawnia polityczne kulisy. Książka ukazała się w lutym 2013 roku.

(RZ;Pog)

Źródło: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (283)

gazda110 gazda110 Onet Zobacz profil
gazda110 :
gazda110 gazda110 Onet Zobacz profil
Dla pana przewodniczacego szefa SLD lekcja historiiiiiiiiiiii Od elementarza

TESTAMENT -OD II RP DO POLSKI LUDOWEJ –fałszowanie prawdy historycznej w III RP

Rząd Donalda Tuska usiłuje wyprzedać resztę naszych sreber rodowych, których dotychczas jeszcze nie sprzedano, aby załatać dziurę budżetową, m.in. wysoko dochodowy kombinat miedziowy. A co będzie potem, czym będą łatane następne dziury budżetowe? Ale to nie tylko on od 1989r kolejne rzady wysprzedawaly majatek narodowy. Cisnie sie slowo na usta coście popaprańce zrobili z tą Polska.

Tak po gospodarsku -czy majac dobry dom dobra lokalizacje pozostawiam go by budowac od nowa wydajac miliony.Po wybudowaniu tego nowego zmuszony jestem płacic milionowe odszkodwania ze wzgledu na uciazliwosc dla mieszkanców.

http://lotnictwo.net.pl Mam na mysli Krzesiny i Debrzno.2. Korpus OPL OK (Bydgoszcz): 11. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego (Debrzno)

http://okres-prl.blog.onet.pl

http://okres-prl.blog.onet.plwpisy. kilka wypowiedzi czy premier o tym wie, Szok skandal,wszsytko robi sie po partyzantku.Nie moje nie ponosze odpowiedzialnosci .Tak panowie ministrowie.

Nawet fajne lotnisko
Tam jest wszystko otwarte czy ktoś oprowadzał Cię ?

Lotnisko jest otwarte i chyba tylko umownie ktoś tego pilnuje.
A wygląda jeszcze znośnie, bo wojsko opuściło to miejsce dopiero w 2001 roku.

Nawet nie tak bardzo zniszczone Serce boli jak się patrzy na te zdjęcia. To było takie piękne lotnisko.


Serce się kraja.Lotnisko w Białej Podlaskiej wojsko opuściło w roku 2003 a jest w stanie opłakanym. Porównywając te dwa obiekty do siebie śmiało można zobaczyć różnice.Tylko ciekawe dlaczego… Wschodnia część polski biedniejsza ? Ludność po prostu rzuciła się aby okradać tamto lotnisko ze wszystkiego co miało choćby symboliczną wartość.Bardzo ładne zdjęcia szkoda, że to lotnisko się marnuje jednak stan w jakim jest moim zdanie zadowalający.

Serce się kraja.Lotnisko w Białej Podlaskiej wojsko opuściło w roku 2003 a jest w stanie opłakanym. Porównywając te dwa obiekty do siebie śmiało można zobaczyć różnice.Tylko ciekawe dlaczego… Wschodnia część polski biedniejsza ? Ludność po prostu rzuciła się aby okradać tamto lotnisko ze wszystkiego co miało choćby symboliczną wartość.Bardzo ładne zdjęcia szkoda, że to lotnisko się marnuje jednak stan w jakim jest moim zdanie zadowalający.

To, że lotnisko fizycznie istnieje to fakt niezaprzeczalny. Ale w jakim stanie ono się znajduje. Przecież tutaj wiele pokoleń ciężko pracowało między innymi nad utrzymaniem całej tej infrastruktury. Ci ludzie wiedzą najlepiej ile wysiłku ich to kosztowało, ile nocek mieli pozarywanych a teraz ich wysiłek totalnie niszczeje.
A może komuś zależy aby to wszystko co pozostało zostało rozkradzione i doszczętnie zdewastowane aby jako obiekt zniszczony, nie nadający się do remontu pchnąć znajomemu za bezcen ?????

To dotyczy nie tylko lotniska w Debrznie ale wielu wielu innych.
ja zawsze mówię – jesteśmy bardzo bogatym krajem skoro potrafimy zniszczyć dorobek wielu pokoleń.

Ta jest kilka wypowiedzi młodych ludzi.
Biada nam, biada następnym pokoleniom Polaków! Lewica powinna konsekwentniej niż dotychczas uświadamiać społeczeństwu grozę tej sytuacji.

Nie prowadzic wojne czas na wielkie pospolite ruszenie medialne by docierac do spoleczenstwa Polska Ludowa nie była czarną dziurą ,nie wolno likwidowac naszego życiorysu.
Od czasu powołania Instytutu Pamięci Narodowej, jesteśmy z coraz większą natarczywością bombardowani przez prawicowe media i prawicowych polityków propagandą fałszującą XX-wieczną i obecną historię naszego kraju. W ramach tzw. polityki historycznej wybiela się okres II RP, wypacza obraz II wojny światowej i jej skutków dla Polski, zohydza się okres Polski Ludowej i głosi bez umiaru propagandę sukcesu III RP. W tym wszystkim chodzi prawicy o to, aby osiągnąć korzystne dla siebie bieżące i przyszłe cele polityczne, a zarazem wyeliminować ze świadomości społecznej jakiekolwiek pozytywne mniemanie o socjalizmie
Czas przedstawic II RP ,45 lata PRL,orz 24 lata tak zwanej III RP

Druga Rzeczpospolita

Polska, odrodzona w 1918 r. po 123 latach niewoli, znajdowała się w stanie opóźnienia w stosunku do wyżej rozwiniętych krajów. Sytuację naszego kraju pogarszały znaczne zniszczenia, dokonane przez przetaczające się przez polskie ziemie fronty I wojny światowej, potem przez powstania śląskie i wielkopolskie oraz wojnę polsko-bolszewicką 1920 r. (Wprawdzie ówczesne zniszczenia nie były aż tak ogromne jak z czasu II wojny światowej, ale były bardzo duże).Ówczesna Polska była krajem rolniczo-przemysłowym. W 1921 r. na wsi mieszkało 75,4% ogółu ludności, a w miastach 24,6%. Do końca II RP proporcje te niewiele się poprawiły. Udział sektora rolniczego w dochodzie społecznym wynosił w 1929 r. – najlepszym gospodarczo w latach dwudziestych – 68%.

W rolnictwie dominowały wielkie pofeudalne latyfundia obszarnicze


. Tysiace chłopów bezrolnych – panował olbrzymi głód ziemi. Tego stanu nie zmieniła w istotnej mierze reforma rolna, uchwalona przez Sejm w 1925 roku: rozparcelowano bowiem tylko 2,5 mln ha ziemi.

Sytuacja na wsi była dramatyczna. W najgorszym dla rolnictwa 1935 Szereg potrzeb wsi zaspokaja się dziś w sposób anormalny grzmiano z mównicy sejmowej w niezwykle prymitywny, zapałki dzieli się na części, wraca się do łuczywa”. – Okazuje się, że dzielenie zapałek w tamtych czasach nie jest wymysłem propagandy komunistycznej.Wyrazem opóźnienia Polski była sytuacja mieszkaniowa. Wg spisu powszechnego z 1931 r. 43% ludności gnieździło się w mieszkaniach jednoizbowychWe wsiach w większosci województw budynki zbudowane była z drewna lub z gliny zmieszanej ze słomą i pokryta w większości słomą. Podziwiana – i słusznie – piękna i nowoczesna Gdynia otoczona była dzielnicami slumsów Grabówka, Obłuża

Olbrzymia część polskiego przemysłu należała do obcego kapitału (kopalnie, huty, elektrownie, cukrownie, fabryki włókiennicze i in.). W 1937 r. udział kapitału zagranicznego w przemyśle Polski wynosił 43,3%.

O niskim stopniu rozwoju ekonomicznego II Rzeczypospolitej świadczy niski stopień elektryfikacji kraju


Jednym z bolesnych spadków po zaborach rosyjskim i austriackim był analfabetyzm: ok. 1/3 dorosłych Polaków nie umiało czytać i pisać. Analfabetyzm zlikwidowała dopiero Polska Ludowa

Panowało bezrobocie,nedza,co skutkowalo emigracja zarobkowa za ocean.Do osiągniec zaliczyczamy budowe POLSKI MORSKIEJ, w tym zbudowanie nowoczesnego portu i miasta Gdyni oraz nowoczesnego portu rybackiego we Władysławowie

Wśród osiągnięć w budowie Polski Morskiej nie można pominąć stworzenia Marynarki Wojennej, jakże ważnej dla naszej morskości, wychowania morskiego i świadomości morskiej społeczeństwa. Innymi osiągnięciami tego okresu była budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego czy rozwój kolejnictwa: zbudowano ponad 1000 km linii kolejowych, m.in. magistralę węglową Śląsk–Gdynia. (Kolej była hołubiona przez państwo: Polskie Koleje Państwowe, które były deficytowe, dotowano ze skromnego budżetu państwa. Nikomu nie przyszło do głowy, jak w III RP, żeby likwidować kolej).Druga wojna światowa i okupacja na ziemiach polskich.

Druga wojna światowa była najtragiczniejszym okresem w dziejach Polski: zagrożony został sam byt biologiczny narodu polskiego.

Straty w ludności były stosunkowo największe na świecie. W okresie II wojny światowej utraciło życie przeszło 6 mln (6 028 tys.) mieszkańców Polski, z tego 644 tys. wskutek bezpośrednich działań wojennych (wojsko 123 tys., ludność cywilna 521 tys.) oraz prawie 5.400 tys. wskutek masowego terroru i eksterminacyjnej polityki okupanta. Ale to jeszcze nie wszystkie straty ludnościowe: Urodziło się o 1.200 tys. mniej dzieci; wywieziono w celach germanizacyjnych ponad 200 tys. dzieci, z czego powróciło po wojnie zaledwie 10–15%. Trwałym kalectwem dotkniętych zostało prawie 600 tys. osób; na gruźlicę zachorowało o 1.140 tys. osób więcej niż chorowało przed wojną. Do prac niewolniczych hitlerowcy wywieźli ok. 2,5 mln osób i ok. 2,5 mln wysiedlili.

Ogromne były straty polskiej inteligencji. Z rąk okupanta hitlerowskiego poniosło śmierć:

* 700 profesorów i pracowników naukowych szkół wyższych (w niektórych dziedzinach straty osobowe przekroczyły 40% stanu przedwojennego);

* ok. 12 tys. inżynierów i techników;

* 8,5 tys. nauczycieli szkół podstawowych i średnich;

* ok. 600 literatów i dziennikarzy;

* 173 wydawców i księgarzy;

* 206 bibliotekarzy, archiwistów i muzealników;

* 230 muzyków;

* 520 plastyków;

* 342 aktorów i reżyserów;

* 7,5 tys. lekarzy;

* 1703 farmaceutów;

* 7553 skarbowców, pocztowców i ubezpieczeniowców;

* 2801 księży rzymsko-katolickich i zakonników.

Trzeba do tego dodać straty ludności polskiej na Wschodzie, w tym inteligencji, w tym oficerów (Katyń i inne miejsca kaźni).

Tragiczny bilans materialny Polski

Polska utraciła 38% całego przedwojennego majątku narodowego. Straty w przemyśle sięgały 50% pierwotnych zdolności produkcyjnych. Z 21 tys. zakładów przemysłowych na ziemiach polskich w granicach sprzed wojny (bez b. terenów wschodnich) zniszczeniu uległo 12.700 zakładów (62%), a z 9300 zakładów na Ziemiach Zachodnich i Północnych zniszczonych było 6.300 (73%). Zniszczeniu uległo ponad 162 tys. budynków mieszkalnych w miastach (na Ziemiach Zachodnich i Północnych – 40% domów w miastach). Wiele miast polskich zostało zniszczonych w ponad 50 procentach; zniszczono 354 tys. zagród wiejskich, ponad 84 tys. warsztatów rzemieślniczych, porty morskie (szczególnie port gdyński), rybołówstwo morskie, na kolei 83 tys. wagonów towarowych, 6,3 tys. wagonów osobowych, 2465 lokomotyw, bardzo wiele mostów, dworców kolejowych i innych obiektów kolejowych – ogółem 84% środków trwałych transportu kolejowego; na Ziemiach Zach. i Płn. zniszczono 63% taboru, 47.800 m mostów kolejowych i wiaduktów (46%), 6 tys. km torów kolejowych, 15 tys. km. dróg bitych, 1920 mostów drogowych. Na przedwojennym obszarze Polski (bez terenów wschodnich) zniszczono 35% środków trwałych rolnictwa, a w jeszcze większym stopniu inwentarz żywy: jeśli stan pogłowia zwierząt gospodarskich w Polsce w 1938 r. przyjąć za 100, to w 1945 roku mieliśmy: bydła 33,5; trzody chlewnej 17,5; owiec 36,4; koni 44,3. Zniszczonych było 60% środków trwałych nauki i szkolnictwa; unicestwiono 43% dóbr kultury, całkowicie lub częściowo zniszczono 17 szkół wyższych, 271 średnich, 4880 podstawowych i 768 innych, 25 muzeów, a wiele innych ograbiono, 35 teatrów, 665 kin, 323 domy ludowe, 352 szpitale, 29 sanatoriów, 778 ośrodków lekarskich i ambulatoriów oraz wiele innych obiektów ochrony zdrowia. – Listę strat można by długo ciągnąć. Taki był tragiczny bilans wojny i okupacji dla Polski.

————————————————————————————————————————————————————-


Stawiam pytanie dla Prawicy jak do tego tragicznego bilansu ma się twierdzenie byłego trzeciorzędnego liberalnego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, wygłoszone na międzynarodowym forum gospodarczym w Davos, że PRL bardziej zniszczyła nasz kraj niż II wojna światowa i okupacja niemiecka?! W każdym szanującym się społeczeństwie za ten skandaliczny fałsz poniósłby śmierć polityczną i cywilną, a u nas jest nagradzany i wyróżniany: ostatnio przez prezydenta RP najwyższym polskim odznaczeniem – Orderem Orła Białego –czy to nie ironia to skandal. Podobny skandal w wykonaniu ostatmich 2-ch prezydentów zatwierdzenie swieta i nagradzanie medalami zolnierzy wykletych.

—————————————————————————————————————————————————————–Polska Ludowa 1944–1989

Do 1952 r. RP,

Od 1952 r. Polska Rzeczypospolita Ludowa.

Czas szanowna lewico o ile jeszcze taka jest? Z rocznikiem statystycznym starac się przywracac prawde historyczna i minionych latach PRL.

. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak biednym krajem była Polska przed wojną.” Jaki spadek dostało nasze pokolnie.Tego media ,edukacja,politycy nie publikuja.

Toteż z powodu tej odziedziczonej biedy i zacofania początki odbudowy i rozwoju gospodarki w Polsce Ludowej były nadzwyczaj trudne, a do tego sprawę utrudniały dodatkowo:

• Przeogromne zniszczenia wojenne, które w przeliczeniu na 1 mieszkańca należały do największych wśród państw uczestniczących w II wojnie światowej.

• Konieczność budowy od podstaw aparatu państwowego i administracyjnego, całkowicie zniszczonego przez okupanta na Ziemiach Dawnych i nieistniejącego na Ziemiach Odzyskanych.

• Brakowało kwalifikowanych kadr we wszystkich dziedzinach, gdyż zostały wymordowane przez okupanta lub rozproszone po całym świecie.

• Znacznych trudności przysparzały wielkie ruchy migracyjne: Tylko w ciągu dwóch lat po wyzwoleniu wróciło do kraju 4 mln ludzi, wśród nich ponad 1 mln pozostałych przy życiu, wyniszczonych fizycznie i okaleczonych ofiar hitlerowskich obozów koncentracyjnych, obozów jenieckich i więzień oraz ok. 2,5 mln wywiezionych na roboty przymusowe. Z Polski repatriowało się do ZSRR ok. 520 tys. Ukraińców, Białorusinów i Litwinów, a do Niemiec przesiedlono ponad 2 mln ludności niemieckiej. Ponadto znaczna była migracja wewnętrzna ludności, związana zwłaszcza z zasiedlaniem Ziem Odzyskanych.

Dodatkowymi problemami były:

• Trwająca przez kilka powojennych lat wojna domowa i niszczycielskie działania zbrojne UPA w południowo-wschodniej Polsce.

• Trudny proces scalania i integrowania Ziem Odzyskanych z Ziemiami Dawnymi.W 1946 r., pierwszym powojennym pełnym roku gospodarczym kraju, uzyskano w Polsce mniej niż połowę przedwojennej produkcji rolnej, mniej niż 3/4 produkcji przemysłowej z 1938 r., niespełna 2/3 dochodu narodowego z 1938 roku.

Polska Ludowa nie tylko szybko odbudowała kraj ze zniszczeń wojennych i zaleczyła rany, ale dokonała postępu w każdej dziedzinie życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. (Prof. Aleksander Krawczuk: „Okres PRL był Złotym Wiekiem kultury polskiej”. Kazimierz Kutz: „Za Polski Ludowej mieliśmy wielki teatr, wielkie kino i wielką literaturę. Poziom absolutnie europejski. Był prawdziwy mecenat. (…) Dziś to wszystko wyrzucono do kosza…”).- Odbudowano z gruzów i ruin Warszawę, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Kołobrzeg i dziesiątki innych miast oraz tysiące wsi.

- Przeprowadzono wielką reformę rolną, która objęła 6,1 mln ha gruntów.

- Dokonano industrializacji kraju, przekształcając go z kraju rolniczo-przemysłowego w przemysłowo-rolniczy: Uruchomiono wydobycie krajowych surowców (węgiel brunatny, miedź, srebro, siarkę, fosfory. Stworzono od podstaw 8 wielkich okręgów przemysłowych, zbudowano 1600 wielkich zakładów przemysłowych (kombinatów), zmodernizowano wiele, wiele innych.

- Polska została zurbanizowana: liczba ludności miejskiej wzrosła z 30% do bez mała 62%; z przeludnionej i biednej wsi przeniosło się do miast ok. 10 mln ludzi.

Dokonał się wielki awans społeczny milionów ludzi z nizin społecznych oraz wielki awans cywilizacyjny całego narodu: zlikwidowano analfabetyzm; nastąpiła rewolucja edukacyjna, stworzono powszechny dostęp młodzieży do szkół zawodowych, średnich i wyższych (stypendia, akademiki, tanie stołówki studenckie), podniósł się poziom powszechnej oświaty (zamiast 4-klasówki na wsi – szkoła podstawowa 8-klasowa): tylko w pierwszym dziesięcioleciu liczba absolwentów szkół podstawowych wzrosła dwukrotnie, liczba absolwentów liceów – trzykrotnie, a liczba absolwentów szkół zawodowych – dziesięciokrotnie. Przez całe międzywojnie wydano w Polsce 83 tys. dyplomów szkół wyższych, a w PRL w latach 1950–1989 – 1.809 tys. dyplomów. Jeśli do tego dodać dyplomy z lat 1945–1949, to w całym okresie Polski Ludowej wydano szacunkowo ok. 1.820 tys. dyplomów ukończenia studiów wyższych.

- Zbudowano tysiące szkół, przedszkoli i żłobków. (Tysiąc szkół na tysiąclecie!) obecnie tysiece do likwidacji-mogly by pozostac jako kluby,domy kultury,miejsce spotkan dla emerytów,Ale gminy nie maja pieniedzy..W tym roku do likwidacji 700 szkół.

- Polska Ludowa zlikwidowała całkowicie bezrobocie i zapewniła chleb dla wszystkich obywateli. Nie było masowego żebractwa. Nie było głodnych dzieci w szkołach!

- Polska Ludowa zapewniła bezpłatną opiekę lekarską dla wszystkich. W latach 1946–1988 liczba lekarzy wzrosła z 7,7 tys. do 78,7 tys., lekarzy dentystów z 1,6 tys. do 18,0 tys., pielęgniarek z 6,1 tys. do 193,9 tys., a położnych z 6,3 tys. do 22,0 tys. Liczba ośrodków zdrowia zwiększyła się z 425 w 1937 r. do 3312 w 1988 r., a ponadto stworzono do 1988 r. 6653 przychodnie zdrowia – rejonowe, spółdzielcze i zakładowe. Otoczono opieką medyczną i stomatologiczną młodzież szkolną. Liczba łóżek w szpitalach wzrosła z 69,4 tys. w 1938 r. do 249,8 tys. w 1988 r.

- I jeszcze jedno: w okresie PRL zbudowaliśmy Polskę Morską: flota (4,5 mln DWT w 1980 r.), porty (przeładunki w 1980 r. 61,5 mln t), stocznie, rybołówstwo (połowy morskie w 1975 r. 817 tys. t). Gospodarka morska osiągnęła w PRL taki poziom rozwoju, jakiego (może z wyjątkiem portów) nie osiągnie ponownie w dającej się przewidzieć perspektywie.

Zarazem dekada lat siedemdziesiątych, szczególnie jej pierwsza połowa (1971–75), była okresem wszechstronnego i niezwykle dynamicznego rozwoju kraju i wzrostu gospodarczego, co budziło dumę narodową („Polak potrafi!”) i pozwalało z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dochód narodowy w pierwszej połowie lat 70. wzrósł o 62 proc. Produkcja przemysłowa zwiększyła się o 73 proc., a globalna produkcja rolnicza o 22 proc. Wzrost płac realnych, wynoszący w tym czasie średnio rocznie 7,2 proc., odczuwalnie podniósł poziom życia ludności. Podwyższone zostały emerytury i renty, zrównano zasiłki chorobowe pracowników fizycznych i umysłowych, stworzono możliwość wcześniejszego przechodzenia na emeryturę, więcej niż o połowę wzrosły wydatki państwa na ochronę zdrowia, bezpłatnym leczeniem objęto całą ludność wiejską, przedłużono urlopy macierzyńskie.W całej dekadzie lat siedemdziesiątych wybudowano prawie dwa i pół miliona nowych mieszkań (prawie 9 mln izb mieszkalnych). Dochód narodowy wzrósł o 85 proc., a majątek narodowy – o ponad 80 proc., roczne wydobycie węgla kamiennego przekroczyło 200 mln ton, produkcja stali osiągnęła poziom prawie 20 mln ton, produkcja cementu ok. 22 mln ton, produkcja energii elektrycznej wzrosła w ciągu dziesięciolecia z 70 mld kWh do 122 mld. Uruchomiono elektrownie Ostrołęka (600 MW – megawatów), Pątnów II (400 MW), Kozienice (1200 MW), Rybnik I (800 MW), Dolna Odra (1600 MW), Jaworzno II (800 MW), Porąbka-Żary (600 MW), Połaniec (400 MW), a ponadto Łagisze, Opole, no i Bełchatów – potężny kombinat, który zaopatrywał całą Polskę w jedną trzecią energii elektrycznej. Oddano do eksploatacji 9 nowych kopalni węgla (m.in. Borynia, Bogdanka, Morcinek, 30-lecia PRL), a ok. 20 zmodernizowano. Rozbudowano hutnictwo żelaza i stali: powstała Huta Katowice o zdolności produkcyjnej 4,5 mln ton, walcownia blach zimno walcowanych w zbudowanej od podstaw w okresie planu sześcioletniego Hucie Lenina (obecnie Sendzimira) na 750 tys. ton. Rozbudowano i zmodernizowano hutnictwo miedzi i metali nieżelaznych: powstała kopalnia Rudna i huta na 350 tys. ton miedzi elektrolitycznej, walcownia miedzi na 100 tys. ton rocznie, kopalnia rud cynkowo-ołowianych niedaleko Olkusza. Zbudowano rafinerie Gdańsk i Płock, zakłady azotowe Włocławek, kopalnię siarki Machów, cementownie Kujawy i inne, Fabrykę Samochodów Małolitrażowych (Fiat 126p). Uruchomiono produkcję ciągników rolniczych Massey Ferguson i autobusów Berliet, kombajnów zbożowych „Bizon”, kombajnów ziemniaczanych w Strzelcach Opolskich, telewizorów kolorowych, kineskopów (fabryka „Polcolor” w Piasecznie na 365 tys. sztuk rocznie). W przemyśle spożywczym zbudowano wielkie zakłady mleczarskie w Radzyniu, Tomaszowie Maz., Pińczowie, Włoszczowej, Ciechanowie, Zabrzu, Chodzieży i Kutnie; proszkownie mleka w Radomiu, Ostrołęce i Bielsku Podlaskim (8 tys. ton); zakłady mięsne w Koszalinie i Ostrołęce; cukrownie w Łapach, Krasnymstawie; chłodnie w Olsztynie i Legnicy.

Można by ciągnąć to wyliczanie w odniesieniu do dalszych przemysłów: tekstylnego, odzieżowego, obuwniczego i innych.

Postęp nastąpił również w rozwoju infrastruktury. Dokonana została duża elektryfikacja kolei. Zbudowano nowoczesną linię kolejową Warszawa–Katowice, ponad 300-kilometrową dwujezdniową drogę szybkiego ruchu Warszawa–Katowice (w ciągu zaledwie czterech lat!), Zamek Królewski w Warszawie, Trasę Łazienkowską, Wisłostradę, Dworzec Centralny, Port Północny w Gdańsku, fabryki domów, ok. 570 nowych fabryk oraz wspomniane już 2,5 mln mieszkań.

Ogółem zainwestowano ok. 54 mld USD, częściowo za kredyty zagraniczne. Jak podał prof. Paweł Bożyk, przewodniczący zespołu doradców Edwarda Gierka, w 1980r. cały dług Polski wyniósł 23 mld ówczesnych dolarów, w tym zadłużenie bieżące (krótkookresowe, które trzeba było spłacić w ciągu kilku miesięcy) – 3,4 mld dol., a średnio- i długookresowe – 19,6 mld dol. Zaciągnięte kredyty przeznaczono przede wszystkim na realizację ww. inwestycji. Obecnie zadłużenie zagraniczne Polski jest kilkanaście razy większe i wg Bożyka wynosi 280 mld dol. (!) Tego długu nie będą w stanie spłacić nawet nasze wnuki. To jest pętla na szyi polskiej gospodarki, na szyi Polski. – Puste półki z lat osiemdziesiątych będą niczym wobec tego, co nas czeka. To straszne zadłużenie stale rośnie, mimo umorzenia części polskiego długu przez zagranicznych wierzycieli i wyprzedaży ogromnej części majątku narodowego (sprzedane w ramach prywatyzacji obiekty to w stu procentach obiekty zbudowane bądź gruntownie zmodernizowane w czasach E. Gierka).

Wielki postęp cywilizacyjny nastąpił na wsi. W tym czasie rolnicy zostali objęci emeryturami i rentami oraz bezpłatną ochroną zdrowia.

19 minut temu | ocena: 85%
Liczba głosów:7
85%
14%
| odpowiedzi: 4
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~HUNWEJBIN Użytkownik anonimowy
~HUNWEJBIN :
Brak zdjęcia ~HUNWEJBIN Użytkownik anonimowy
Dzisiaj mamy 2013 rok. Przedsiębiorstwa wyprzedane, Polacy wyznaczeni przez brukselskich politykierów do drugorzędnych prac w Europie, bezrobocie sięgające 14%, emigracja objęła 2 miliony ludzi, emeryci grzebią po śmietnikach, dzieciaki przewracają się z głodu, wszędzie dziadostwo i upodlenie, a Lewica zdechła. Gdzie ta wrażliwość, gdzie pomysły, gdzie protesty, gdzie obrona tych, którzy jeszcze chcą żyć w tym sponiewieranym kraju? Do roboty! Do roboty! W imię ideałów Międzynarodówki. Sięgnijcie do korzeni, do ruchu PPS. Albo zejdźcie ludziom z oczu.
21 minut temu | ocena: 81%
Liczba głosów:37
81%
18%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~letarg Użytkownik anonimowy
~letarg :
Brak zdjęcia ~letarg Użytkownik anonimowy
Ty Miller - obłudniku i kłamco jeden - mówisz o fanatyźmie Kaczyńskiego ??? Ty mówisz, że ten fanatyzm nie zna granic ??? To przypomnę tu, głównie młodemu POkoleniu, kim ty, Miller, byleś, komu przyrzekałeś, jakie były szczeble twojej PZPR-owskiej i PRL-owskiej kariery. Życie swoje i swojej żony i swoich dzieci, budowałeś w oparciu o PZPR, przywileje jakie dostałeś od towarzyszy. W Wolnej Polsce w ogole nie miałeś prawa zaistnieć, bo byłeś przeciwko narodowi polskiemu. Stałeś po stronie SB-kow, KGB i Moskwy, która tu robiła sobie co chciała. Byłeś podporządkowany chorej ideologii, która załatwiła polskie społeczeństwo na dziesiątki lat, jeśli nie więcej. Dla mnie jesteś nikim, jesteś zdrajcą, nie masz wstydu i honoru. Jeszcze w TV występuje i ma czelność coś mówić.. Cham i gnój !
23 minuty temu | ocena: 73%
Liczba głosów:73
73%
26%
| odpowiedzi: 7
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Majonez Poznański Użytkownik anonimowy
~Majonez Poznański :
Brak zdjęcia ~Majonez Poznański Użytkownik anonimowy
A tak naprawdę to od chwili kiedy u władzy ku zadowoleniu SLD znalazło się PO to upadły wszelkie szanse na rozliczenie nieprawidłowości związanych z dziką prywatyzacją. I mamy PO nadziejach PO Polaków, którzy liczyli, że fenomen nagłych fortun ktoś morze wziąć pod lupę. Widać z tego sprawiedliwego PO działu łupów nadal żyje się dobrze mniejszości. I taka to droga od komunisty do kapitalisty. Tak czy owak kapitał się należy w spadku PO Marksie. Ciekawe jaki kolor miał obrus na okrągłym stole.
35 minut temu | ocena: 70%
Liczba głosów:84
70%
29%
| odpowiedzi: 8
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
slawek004 slawek004 Onet Zobacz profil
slawek004
slawek004 slawek004 Onet Zobacz profil
do ~sekretarz POP:
Brak zdjęcia ~sekretarz POP Użytkownik anonimowy
37 minut temu użytkownik ~sekretarz POP napisał:

Towarzysze,towarzyszki ,sekretarze POP z miast i wsi kraju nad Wisłą i Odrą!

Ja już nie chcę powtórki z czerwca 1956 r. w Poznaniu z grudnia 1970 r. w Gdańsku
z czerwca 1976 r. w Radomiu oraz grudnia 1981 roku!
Towarzysze teraz narzekacie jak ktoś Was n
widzicie Towarzyszu Sekretarzu POP, siejecie zamęt w głowach,używając tylko części naszej historii.Może tragicznej,może niepotrzebnej ale człowiek na Waszym poziomie powinien zachować umiar i obiektywizm ocen . Wy Towarzyszu Sekretarzu bierzecie się za propagandę i treści mające się nijak do dzisiejszej rzeczywistości. Tak więc albo kłamiecie z tym Waszym wiekiem albo robicie krecią robotę.Pozdrawiam Was i życzę dalszych sukcesów w mąceniu ludziom w głowach.
23 minuty temu | ocena: 76%
Liczba głosów:26
76%
23%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~sekretarz POP Użytkownik anonimowy
~sekretarz POP :
Brak zdjęcia ~sekretarz POP Użytkownik anonimowy

Towarzysze,towarzyszki ,sekretarze POP z miast i wsi kraju nad Wisłą i Odrą!

Ja już nie chcę powtórki z czerwca 1956 r. w Poznaniu z grudnia 1970 r. w Gdańsku
z czerwca 1976 r. w Radomiu oraz grudnia 1981 roku!
Towarzysze teraz narzekacie jak ktoś Was nazwie komunistami lub na manifestacji mocniej zaś te wymienione zbrodnie się Wam podobają!
Ja już nie chcę,aby pójście do Kościoła Katolickiego wiązało się z dużym ryzykiem a w niektórych przypadkach kończyło się tak jak z z księdzem Popiełuszko!
Ja już nie chce aby sekretarz POP weryfikował mnie czy mogę dostać młynek do kawy lub parę skarpet przydzielanych w fabrykach!
Ja już nie chcę aby zbrojne ramię towarzyszy MO i UB-cja robiła ścieżki zdrowia robotnikom z Ursusa i Radomia!
Ja już nie chcę aby towarzysze znowu organizowali wiece poparcia dla Edwarda G. i PZPR na stadionach i od tego uzależniali przydział mieszkania,talon na samochód,przyjęcie na studia ,wczasy w Bułgarii lub talon na TV Rubin!
Ja już nie chcę stać od godziny 4 rano z kartkami pod sklepem mięsnym!
Ja już nie chcę opłacać stojących w kolejkach aby kupić np. odkurzacz!
Ja już nie chcę czekać do 13-tej aby kupić sobie szampana!
Jak Wam się tak bardzo podoba ten ustrój to proszę bardzo na Białoruś lub KRLD!
Nie jestem zwolennikiem PO ani też wielkim przyjacielem PiS-u ,ale wolę po stokroć te partie niż SLD lub RP!
To przypomnienie dla starszych i ostrzeżenie dla młodych .Ten,który to przeżył!37 minut temu | ocena: 57%
Liczba głosów:88
57%
42%
| odpowiedzi: 20
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Sukcesy [P]artii [O]szustów !! Użytkownik anonimowy
~Sukcesy [P]artii [O]szustów !! :
Brak zdjęcia ~Sukcesy [P]artii [O]szustów !! Użytkownik anonimowy
Zarówno w momencie powstawania Platformy Obywatelskiej w 2001 roku, jak i podczas kolejnych kampanii wyborczych liderzy tej partii obiecywali wiele dobrego: uzdrowienie finansów publicznych, obniżenie podatków, prywatyzację, deregulację gospodarki, reformy systemu socjalnego czy ograniczenie biurokracji. Co z tego spełnili w ciągu ostatnich lat, podczas których PO ma niemal pełnię władzy – zarówno ustawodawczej, jak i wykonawczej ? - NIC !!!

Afery, porażki, przekręty [P]artii [O]szustów ???:
1) Zlikwidowanie stoczni Gdynia i Szczecin
2) Afera hazardowa
3) Bankructwa firm budowlanych przy budowie autostrad
4) Podwyżka VAT
5) Zamach na OFE
6) Zakup samolotów Bryza bez przetargu
7) Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu
8) Afera Senatora Misiaka ( ustawione przetargi)
9) Afera ministra Grada ( firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...)
10) Afera ministra Grabarczyka ( obsadza on stanowiska w PKP kolegami i ich zonami a potem w święta PKP leży i kwiczy)
11) kolejne przetargi na drogi są odwoływanie ( S5 Wrocław - Poznań, S7 Gdańsk - Elbląg , S7 pod Radomiem , S8 pod Białymstokiem itd) , ale jest kasa na nowych urzedników !
12) Wyprzedaż firm przynoszących krociowe zyski jak np PKO ( 4 mld zysku w 2010 ) KGHM ( 11 mld zysku w 2010 ) , PZU , Bogdanka itd
13) Podwyżka akcyzy na gaz
14 ) Podwyżka akcyzy na piwo
15) Premier jeździ na narty i nie reaguje na kłamliwe oskarżenia Rosji pod adresem polskich oficerów ( raport MAK)
16) PO buduje najdroższe drogi na świecie - cena za kilometr w nizinnej Polsce wyższa niż w górzystej Chorwacji...
17) Mimo obietnic "odpolitycznienie" TVP , PO obsadziło TVP swoim ludźmi natychmiast po tym jak Komorowski został Prezydentem.
18) Posłanka PO Sawicka i kręcenie lodów - przyznała sie przed kamerami - za to Tusk zniszczył CBA i uczynił z tej służby marionetkę
19) Koleje rozbite na 8 społek , obsadzane koleżkami nawet na swięta puszczają pociągi po 4 wagony...
20) Świnoujście zablokowane przez NordStream
21) katastrofa Smoleńska do jakiej doszło w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia lotniska przez BOR ( brak aparatury do lądowania i nadzoru w wieży kontroli - co ciekawe jak 3 dni wcześniej lądował tam Tusk to aparatura tam była ...) , mając te aparaturę na lotnisku samolot mógłby lądować nawet przy 0m widoczności i bez rosyjskich kontrolerów. CZEMU JEJ NIE BYŁO Tylko zaufano rosjanom? Jak wynika z nagrań rozmów z wieżą rosjanie wprowadzili załogę w błąd co do wysokości i kursu samolotu! Mowili że był na 100 m a naprawdę był na 30m ! Tusk wiedział to od 14 kwietnia a mimo tego szczuli przez 9 miesięcy że to "pijany" Kaczyński wpadł do kabiny i kazał lądować!
22) Bezrobocie rośnie od 3 lat - mimo że spada u naszych sąsiadów...w styczniu już prawie 13% .( Za pis w 2007 było 8% ...)
23) Inwestor z Kataru który pojawił sie przed wyborami i znikł po wyborach...
24) Karnowski z zarzutami prokuratorskimi za korupcie, popierany w wyborach na prezydenta Sopotu przez PO.
25) Nieudana profesjonalizacja wojska - armia nie ma szerefowych - 3/4 to oficerowie i podoficerowie!
26) Skandal z przetargiem na samoloty Bryza
27) Minister Zdrowia Kopacz okłamała sejm - podobno widziała na własne oczy jak ziemia w smoleńsku była przekopana na 1 metr w głąb .... a potem okazuje się że tam są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu
28) Deficyt finansów w 2010 - 8%! Za pis w 2007 - nadwyżka w budżecie!
29) Nieudolne negocjacje gazowe z Rosją - drogi gaz na długi okres czasu
30 ) Oddanie koncesji na gaz lupkowy firmom zachodnim za 1/4 tego co np . Arabia Saudyjska czy Norwegia!!!!
31) Prezydent Wpadka Komorowski i jego żenujące wpadki przynoszące Polakom wielki wstyd.
32) Kampania nienawiści przeciw opozycji w efekcie czego doszło do mordu w Łodzi !
33) Zadłużenie skoczyło o 380 mld pln w 4 lata - NA CO POSZŁA TA KASA - nawet dróg nie ma!
34) Dzięki naciskom PiS i rzadu J. kaczyńskiego na UEFA udało sie uzyskać EURO 2012 - Tuski przegrały rywalizacje o Instytut Techologiczny i EXPO!
35) Płatne autostrady - 20 gr/km - Najdroższe w EUROPIE!( w stosunku do zarobków)
36) Wykryli 3 afery PiS : Klapka laptopa Ziobry. Kanapa podryziona przez psa Ludwika Dorna , Afera wykryta przez minister od korupcji Piterę "Dorsz za 8.5".
37) Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofianfowała stadion piłkarski Legii nalezacy do TVN za ok 400 mln PLN.
38) Rzecznik rządu otrzymuje dochody od niemieckiego biznesmena ( mieszka w należacej do niemca will za darmoche... komu ten pan służy?)
39) program modernizacji linii kolejowych nie udał się , prawdopodobnie kasa z UE przepadnie
40) Skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze ( Bryza , Casa , Mi-24 , Tu-154)
41) Dzierżawa samolotu dla VIP na dwa lata za kasę pozwalającą kupić NOWY SAMOLOT!
42) Gdyby nie weto Kaczora prezydenta to w 2008 roku PO wprowadziłoby nas do stefy sztywnego kursu euro i w czasie kryzysu padłby nasz eksport - tylko dzięki temu wetu Polska była "zieloną wyspą"
43) PiS obniżył podatki a podobno jest socjalistyczny , PO podnosi podatki a podobno jest liberalne buhahah
44) ZUS dla jednoosobowych firm rośnie , dławiona jest przedsiębiorczość Polaków , ale firmy zagraniczne dostają hojną reką dopłaty po czym likwidują produkcję a rząd PO nic nie robi ( DELL, FIAT)
45) Najbogatsi rolnicy dalej płacą KRUS
46) Tzw jedno okienko ( zakładanie firm ) to niewypał
47) Komisja "Przyjazne Państwo" ( znoszenie barier w administracji) przez 4 lata nic nie zrobiła! Medialna fikcja
48) Bezzasadne odwołanie szefa CBA przed końcem kadencji - [bo ujawnił aferę hazardową?]
49) Nieudolne negocjacje o limity CO2 - prąd będzie doroższy o kilkadziesiąt procent
50) Minister Klich niszczy GROM i Wojska Lotnicze - odchodzą fachowcy!
51) Straszenie pis'em mimo ze NIC im nie udowodnili - żadnych afer i przekrętów !
52) Po aferze Rywina Miller miał honor podac sie do dymisji . Po aferze hazadowej Tusk udaje głupa i dalej kurczowo trzyma sie koryta!
53) Minister finansów PO - Rostowski , człowiek znikąd! Nawet paszportu nie miał w 2007 roku !
54) Otwarcie rynku pracy od 1 stycznia 2011 dla Rosjan , Ukraińców i Białorusinów i to mimo tego że jest 13% bezrobocia i stale rośnie ( od 3 lat ! - to tez CUD donka!)
55) Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia podczas gdy za PiS podniesiono pensje lekarzom i pielęgniarkom ....
28 minut temu | ocena: 67%
Liczba głosów:52
67%
32%
| odpowiedzi: 7
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
gazda110 gazda110 Onet Zobacz profil
gazda110 :
gazda110 gazda110 Onet Zobacz profil
Szanowny panie przewodniczacy -wina panska-ten kto niszczy swoje zyciorysy jest skazany na zapomnienie,
http://okres-prl.blog.onet.pl
To było.
Media zrobiły z Polski Ludowej i robia dalej Siermiężna .Kiedy wy odpowiecie nei tak bylo.Polska Rzeczypospolita dorabilała sie od ZERA.
Kiedy w telewizji powie pan stop fałszowaniu naszych zyciorysów.
29 minut temu | ocena: 76%
Liczba głosów:13
76%
23%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~przypomnienie Użytkownik anonimowy
~przypomnienie
Brak zdjęcia ~przypomnienie Użytkownik anonimowy
do ~sekretarz POP:
Brak zdjęcia ~sekretarz POP Użytkownik anonimowy
37 minut temu użytkownik ~sekretarz POP napisał:

Towarzysze,towarzyszki ,sekretarze POP z miast i wsi kraju nad Wisłą i Odrą!

Ja już nie chcę powtórki z czerwca 1956 r. w Poznaniu z grudnia 1970 r. w Gdańsku
z czerwca 1976 r. w Radomiu oraz grudnia 1981 roku!
Towarzysze teraz narzekacie jak ktoś Was n
Drodzy kapitaliści z miast i wsi kraju nad Wisłą i Odrą!

Ja nie chcę powtórki "listy zbiorowego samobójcy".
Ja nie chce powtórki Smoleńska i wcześniejszych, niewyjaśnionych katastrof samolotowych.
Ja już nie chcę,aby pójście do Kościoła Katolickiego wiązało się z dużym ryzykiem spotkania pedofila lub homoniepewnego księdza.
Ja już nie chce żeby proboszcz weryfikował mnie czy jestem prawdziwym katolikiem i Polakiem.
Ja już nie chcę aby armia wprowadzała zbrojnie demokrację w Iraku i Afganistanie.
Ja już nie chcę aby towarzysze znowu organizowali miesięcznice z pochodniami na Krakowskim Przedmieściu.
Ja już nie chcę stać od wieczora do rana przed Biedronką po konsolę za pół ceny.
Ja już nie chcę jeść wyrobów mięsopodobnych, mieszanych z padliną, odświeżanych przemysłowymi metodami, konserwowanych solą drogową
Ja już nie chcę opłacać przesunięcia w kolejce do łóżka w szpitalu.
Ja już nie chcę zakazu picia w pracy.
Jak Wam się tak bardzo podoba ten ustrój to proszę bardzo, zostańcie.
Prawie 2 miliony Polaków uciekło z tego raju, nawet na Białoruś.
PO-PiS rządzi!
To przypomnienie dla młodych.
18 minut temu | ocena: 69%
Liczba głosów:13
69%
30%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Wiki Użytkownik anonimowy
~Wiki :
Brak zdjęcia ~Wiki Użytkownik anonimowy
dlaczego te miernoty nadal zaśmiecaja Naszą Ojczyznę Słowiańską Ci wszyscy zbawiciele Ludu Pracującego co mienią się na bohaterów co obalili komunę pobieraja wysokie apanaże ,powinni stanąć przed Narodem ,by Naród ich rozliczył za poniżenie i zubożenie a wszystko co związane z komuna zabrali ze soba na zsyłkę najlepiej do Koreii Płn. tam ich miejsce!!! Może wówczas Naród Sam pddzwignie swe nadwątlone Ja i stanie się wreszcie docenianym i szanowanym Narodem Europy i Świata!!!!
25 minut temu | ocena: 57%
Liczba głosów:19
57%
42%
| odpowiedzi: 1
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Zobacz także

Sikorski: jestem ministrem Rzeczypospolitej i rządu Donalda Tuska

Sikorski: jestem ministrem Rzeczypospolitej i rządu Donalda Tuska

Polska | 30 mar, 11:51
Jarosław Kaczyński zdradził swoje plany na 10.04

Jarosław Kaczyński zdradził swoje plany na 10.04

Katastrofa smoleńska | 30 mar, 06:42
Jarosław Kaczyński z tabletem. Reakcja internautów

Jarosław Kaczyński z table... Fotoreportaż

Zdjęć: 9
Nieoczekiwany ruch Kaczyńskiego w Sejmie

Nieoczekiwany ruch Kaczyńs... Fotoreportaż

Zdjęć: 9

Najpopularniejsze

Polecamy

Ciemna strona Jerozolimy  

Ciemna strona Jerozolimy

Polacy przekonali się o tym na własnej skórze »
Uciekł od dręczącego go ojca  

Uciekł od dręczącego go ojca

Stał się największą czarną owcą w trzódce pastora »
Koniec "raju narkomanów"  

Koniec "raju narkomanów"

Kraj słynący z liberalnego podejścia do narkotyków zaostrza prawo »
NEWSLETTER
Chcesz być informowany o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie? Zapraszamy do newslettera.