WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://osnews.pl/innowacyjne-rozwiazanie-z-zakresu-platnosci-mobilnych/ przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-04 09:45:09 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Innowacyjne rozwiązanie z zakresu płatności mobilnych. | OSnews.pl
2

Innowacyjne rozwiązanie z zakresu płatności mobilnych.

Smartfony traktowane są dziś nie tylko jako telefon, ale również wielozadaniowe komputery. Rozmiarami bardziej przypominają niewielkie pudełka grubości cienkiego zeszytu, niż znane nam jeszcze z początku XX wieku, duże i nieporęczne urządzenia. Ich poziom zaawansowania jest tak zaskakujący, że popularna nazwa „telefon” już dawno przestała realnie odpowiadać ich możliwościom i zastosowaniu.

Dziś Smartfon stał się to nieodzownym elementem życia nowoczesnego człowieka, przenosząc go w inną epokę mobilności, płatności, pracy oraz życia prywatnego.Każdego miesiąca ludzkość spędza łącznie dwa miliony lat, korzystając z komórek (Źródło: GSM Association).
Pierwsze modele pojawiły się już 10 lat temu chociaż przełomem w tej branży była prezentacja pierwszego iPhona firmy Apple, która miała miejsce 9 styczna 2007 roku. Dzięki zawrotnej karierze już w 2013 roku nowoczesne smartfony będą bardziej popularne niż tradycyjne telefony komórkowe i zdominują rynek osobistej telekomunikacji. Z badań Agencji MEC Analytics and Insight wynika, że aż 80 procent Polaków, regularnie korzystających z Internetu, jest posiadaczem nowoczesnych smartfonów i wykorzystuje je w wielu aspektach swojego życia, głównie korzystając z mobilnego podłączenia sieciowego oraz różnych dostępnych na rynku aplikacji. Proponowane rozwiązania bazują na bezprzewodowym podłączeniu urządzeń mobilnych do klawiatur i ekranów w domach lub pracy i korzystanie z nich na znanych obecnie zasadach użyteczności. Dostęp do internetu, oraz coraz nowsze aplikacje i systemy, napędzają popularność smartfonów, a co za tym idzie wzrost ilości przesyłanych danych i wykonywanych operacji finansowych. W odpowiedzi na oczekiwania klientów podejście producentów również ulega zmianie – dostarczany sprzęt, jest z jednej strony uniwersalny i prosty w obsłudze, a z drugiej funkcjonalny, gotowy do zastosowania w każdej sytuacji. Według badań, w 2015 roku będzie już ponad 1 miliard smartfonów na globalnym rynku, a już w 2013 roku z bankowości mobilnej będzie korzystać ponad 400 milionów osób (źródłoJuniperResearch). Spowodowane jest to obniżoną ceną oferowanych produktów przez mniejsze firmy z tego segmentu, oraz nowoczesnym technologiom wprowadzanym na rynek.
Popularność od niedawna zaczynają zyskiwać płatności mobilne za pośrednictwem smartfonów i tabletów z wykorzystaniem karty płatniczej czy kredytowej. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku w tej dziedzinie jest urządzenie o nazwie SwiffPay, które dołączone do telefonu/tabletu spełnia funkcje mobilnego terminalu płatniczego. Kompletne i certyfikowane systemy obsługują POS-y oraz wyposażone są w identyczne zabezpieczenia jak aktualne rozwiązania chip-and-pin EMV 2. Rozwiązanie to jest kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi platformami jak iPhoneiOS, Android, Blackberry czy Windows. Zastosowanie SwiffPay pozwala na bezpieczne i bezgotówkowe płatności pomiędzy osobami, sprzedawcami i bankami, optymalizując ten proces oraz znacznie obniżając koszty. Rozwiązania tego typu stawiają smartfony oraz płatności mobilne na wyższym stopniu zaawansowania technologicznego oraz zaufania, dzięki zapobieganiu nadużyciom, redukcji oszustw oraz obniżeniu ilość zwrotów.
Światowe korporacje zamierzają w najbliższym czasie wprowadzić smartfony z dostępnymi aplikacjami, jako podstawowe narzędzie pracy dla swoich pracowników. Nowe rozwiązania umożliwiają swobodę użytkowania, a sprawdzone metody płatności mobilnych, bezpieczeństwo oraz wygodę. Badania pokazują, że dwie trzecie użytkowników smartfonów nie wyobraża sobie bez nich życia, a trzy czwarte adaptuje na swoje potrzeby najnowsze dedykowane technologie czy aplikacje.

« Kaspersky Lab identyfikuje atak ukierunkowany wykorzystujący szkodliwy program dla Androida
Vigor 2960 – router i koncentrator VPN dla firm »

Znalazłeś literówkę? Zgłoś ją używając formularza!


Komentarze (RSS) | Trackback (URI)

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Więcej w regulaminie komentowania.

4 komentarze

zwiń wątek o_O  28 marca 2013 o godz. 8:44 #
Gravatar

SPAM

osnews upadło już tak nisko że dla ksay pozwala na takie artykuły reklamowe jako newsy, czy po prostu upadło tak bardzo, że nie ma kto tego usunąć?

(Poniżej tego poziomu komentarze nie będą zagnieżdżane)
 
zwiń wątek kandro  2 kwietnia 2013 o godz. 23:05 #
Gravatar

Bardzo mi imponuje poziom wiedzy i komentarzy niektórych internautów, którzy zmieszają z błotem każdy artykuł o nowince, produkcie, rozwiązaniu itp. oraz każde medium taki artykuł publikujący.
1. Artykuł mówi wręcz za mało o produkcie, enigmatycznie, mało konkretnie
2.Ciekawy jedynie jest fragment o rozwoju smartfonów jako zjawisku i to wybija się na pierwszy plan
3. Teksty internauci wrzucają samodzielnie
4. Radzę się douczyć czym są "newsy reklamowe" bo ten tekst nijak do tego nie pasuje

(Poniżej tego poziomu komentarze nie będą zagnieżdżane)
 
zwiń wątek piotrly  3 kwietnia 2013 o godz. 19:03 #
Gravatar

przecież to jest artykuł reklamowy i dotyczy głównie tego: http://www.megasonic.pl/index.php/swiff-bezpieczn

(Poniżej tego poziomu komentarze nie będą zagnieżdżane)
zwiń wątek piotrly  3 kwietnia 2013 o godz. 19:09 #
Gravatar

nie zauważyłem że to stary artykuł a w rss pojawił się dopiero dzisiaj

 
 

Uwaga! Niektóre komentarze, m.in. te dodane przez niezalogowanych i nowych użytkowników, są ręcznie moderowane. Jeśli Twój komentarz nie ukaże się od razu, nie dodawaj go ponownie, tylko cierpliwie poczekaj na akceptację.

W komentarzach możesz używać prostych znaczników HTML. Przykłady:
  • Link: <a href="http://osnews.pl">OSnews: niusy IT</a>,
  • Wytłuszczenie: <strong>tekst pogrubiony</strong>,
  • Kursywa: <em>tekst pochylony</em>,
  • Przekreślenie: <strike>tekst przekreślony</strike>,
  • Kod: <code>printf("blok kodu");</code>,
  • Cytat: <blockquote>cytat</blockquote>
Uwaga: jeśli dodasz nieznany znacznik, będzie on niewidoczny, gdyż system filtruje takie znaczniki.

Wszystkie autorskie niusy w serwisie publikowane są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5 Polska.

Twoja sugestia