WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13669261,USA___Bedziemy_bronic_sojusznikow___W_strone_Korei.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-03 10:34:37 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
USA: 'Będziemy bronić sojuszników'. W stronę Korei Płn. wypłynął kolejny niszczyciel

USA: "Będziemy bronić sojuszników". W stronę Korei Płn. wypłynął kolejny niszczyciel

dt, PAP, Reuters
03.04.2013 , aktualizacja: 03.04.2013 07:50
A A A Drukuj
USA:

USA: "Będziemy bronić sojuszników". W stronę Korei Płn. wypłynął kolejny niszczyciel (Fot. US NAVY U.S. Navy)

- USA będą bronić swego południowokoreańskiego sojusznika przed Koreą Północną - powiedział w Waszyngtonie szef amerykańskiej dyplomacji. John Kerry złożył to zapewnienie podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Korei Południowej Yun Byung Se. W stronę Półwyspu Koreańskiego wypłynął kolejny amerykański niszczyciel USS McCain.
Szef amerykańskiej dyplomacji potępił jako prowokacyjną i niebezpieczną wojowniczą retorykę Korei Północnej, która zwłaszcza w ostatnich dniach doprowadziła do eskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim. John Kerry wezwał jednocześnie władze w Pjongjangu do powrotu do negocjacji w sporze o północnokoreański program atomowy. - To jedyna droga - jak podkreślił sekretarz stanu USA - do przerwania międzynarodowej izolacji Korei Północnej.

Stany Zjednoczone wysłały dzisiaj w kierunku Korei Północnej kolejny okręt wojenny. Niszczyciel USS McCain ma chronić Koreę Płd. i USA przed ewentualnym atakiem rakietowym. Jego załoga odpowie na każdy wrogi ruch reżimu Kima - zapowiadają władze USA. - Okręty będą gotowe do reagowania na każde zagrożenie rakietowe - zapowiedział rzecznik Pentagonu George Little.

Już wcześniej, na skutek ponawianych przez Koreę Północną agresywnych w tonie oświadczeń, USA skierowały w region bombowce B-52 oraz niewykrywalne przez radary myśliwce F-22.

Korea Płn. uruchamia reaktor atomowy

Dwa dni temu Korea Płn. poinformowała, że uruchomi ponownie reaktor atomowy w Jongbion, który został zamknięty w 2007 roku na mocy porozumień międzynarodowych. Rzecznik północnokoreańskiego programu energetyki atomowej sprecyzował, że wznowiona ma być m.in. praca 5-megawatowego reaktora jądrowego. Według rzecznika, cytowanego przez oficjalną agencję KCNA, decyzja wynika z woli Pjongjang, by "wzmocnić swój arsenał nuklearny zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i o jakość".

Dziś władze Korei Północnej postanowiły zamknąć wspólną strefę przemysłową. To kolejne zaostrzenie napięcia na Półwyspie Koreańskim. - Korea Północna nie wpuściła rano pracowników z Południa do znajdującego się na jej terytorium kompleksu przemysłowego Kaesong, zgodziła się natomiast na wyjazd przebywających już tam obywateli Korei Południowej - poinformowały władze w Seulu.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz więcej na temat:

 • 71
 • 1
 • 1
 • 1

Komentarze (80)

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 94 razy 66

  W końcu Kim pójdzie na ustępstwa za pomoc gospodarczą i żywnościową. W KRLD odtrąbią kolejny sukces, a ta słynna telewizyjna spikerka w telewizorze wyjaśni (tym obywatelom, którzy mają prąd, oczywiście), że niezwyciężona armia ludowa przepędziła amerykańskich imperialistów i ich marionetkowych siepaczy z południa. I cały spektakl naprężeniowo-odprężeniowy będzie trwał dalej.

 • papaleone

  Oceniono 60 razy 36

  Tak będą pływać i pływać, aż im paliwa zabraknie.
  I na to czeka wielki strateg Kim.

 • papaleone

  Oceniono 35 razy 21

  No i dobrze, niech walczą.
  Aby tylko nie strzelali.

 • calli

  Oceniono 40 razy 6

  Była dziennikarka CNN Amber Lyon podzieliła się z opinią publiczną swoimi doświadczeniami z pracy w tej znanej stacji informacyjnej. W jej trakcie otrzymywała wytyczne, w których nakazywano przekazywanie fałszywych informacji lub pomijanie takich, które nie odpowiadały polityce Waszyngtonu. Wszystko w celu wytworzenia poparcia społeczeństwa dla agresji na Syrię i Iran oraz demonizacji tych krajów. Podobny scenariusz miał miejsce przed napaścią na Irak. Amber podkreśliła, iż CNN fabrykuje newsy i manipuluje nimi, gdyż otrzymuje środki od amerykańskiego oraz innych rządów.

  www.nacjonalista.pl/2013/04/02/byla-dziennikarka-cnn-nakazywano-nam-falszowanie-informacji-w-celu-demonizacji-iranu-i-syrii/

 • elkipan

  Oceniono 14 razy 4

  I co będzie jak się taką siłę uzbiera w tym rejonie a Kim przestanie szumieć?

 • andrzeja-damczyk

  Oceniono 7 razy 3

  Chiny już wysyłały odpowiednie siły do pomocy KRLD w walce z potencjalnym imperialistycznym agresorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane