WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/niepokojace-prognozy-imgw-najgorzej-ma-byc-na-polnocy,1729963 przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2011-12-04 11:53:40 CET z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
W weekend mocno powieje. Od poniedziałku ochłodzenie - Wiadomości - Polska Lokalna w Interia.pl - Wiadomości, informacje lokalne : Warszawa, Kraków, Poznań

Przejdź do głównej części strony

Wiadomości Mazowieckie

Nawigacja

Serwisy skojarzone

Górne menu

W weekend mocno powieje. Od poniedziałku ochłodzenie

Pochmurno, deszczowo i wietrznie - tak zapowiadają się prognozy na najbliższe dni. Dokuczy zwłaszcza silny wiatr, który w porywach może osiągać - głównie na północy kraju i w górach - do 90-100 km/h. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Od poniedziałku czeka nas ochłodzenie, a od wtorku spodziewane są opady śniegu i śniegu z deszczem - prognozuje IMGW.

Ustka po sztormie /  fot. Hubert Bierndgarski
Ustka po sztormie / fot. Hubert Bierndgarski /REPORTER

Wiatr osiągający w porywach do 90 kilometrów na godzinę najbardziej dokuczy mieszkańcom Polski Północnej.

Najmocniej powieje w niedzielę i poniedziałek w rejonie Zatoki Gdańskiej, Pomorza i Wybrzeża, a także w partiach szczytowych Sudetów i Tatr - nawet do 100 km/h. W wielu regionach kraju spodziewane są także opady deszczu.

- Przez cały weekend będzie dużo chmur i bardzo mało przejaśnień, w całej Polsce będzie także padać deszcz - zapowiada Anna Nemec, synoptyk IMGW.

- Przewidywany jest także silny wiatr. Jego prędkość wzrośnie szczególnie w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek - dodaje synoptyk.

Ochłodzi się i poprószy śnieg

Od poniedziałku zaś czeka nas ochłodzenie, a także opady śniegu i śniegu z deszczem. Zdaniem synoptyka IMGW, już w poniedziałek napłynie do Polski chłodniejsze powietrze i będzie padać deszcz ze śniegiem.

- Śnieg pojawi się we wtorek, ale tylko na południu, przede wszystkim w górach. W centrum i na północy kraju będzie padał raczej deszcz ze śniegiem i sam deszcz - powiedziała Anna Nemec.

Od poniedziałku temperatury w nocy spadną poniżej zera, a w dzień będą wahać się w okolicach zera - dodaje synoptyk.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północna jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Morzem Barentsa. Pozostałą część kontynentu obejmują wyże z centrami nad Bułgarią i Hiszpanią.

Polska jest na skraju niżu znad Morza Barentsa, krańce południowo-wschodnie są pod wpływem zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym. Wieczorem północno-zachodnia część kraju znajdzie się w zasięgu kolejnej zatoki niżowej z frontem okluzji związanej z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływa chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadało.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. W partiach szczytowych Tatr możliwe opady śniegu. Temp. maks. od 4 st. na północnym wschodzie, do 5-8 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół umiarkowany, na Pomorzu i nad morzem dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wiatr w porywach, zwłaszcza na południowym zachodzie i północy kraju do 60 km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Tatr wiatr okresowo z prędkością do 80-90 km/h.

Mocno powieje, nawet do 90-100 km/h

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach górskich deszczu ze śniegiem, a w partiach szczytowych Sudetów i Karpat śniegu.

Temp. min. od 1 st. lokalnie w Karpatach do 3-5 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, a nad morzem do 70 km/h, południowo-zachodni. W partiach szczytowych Sudetów i Tatr wiatr z prędkością do 80-100 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresowo przelotne opady deszczu, w rejonach górskich także deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 4 st. lokalnie na północnym wschodzie Polski, 5-8 st. na przeważającym obszarze do 9 st. a nawet 10 st. na południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W porywach wiatr osiągać może do 60 km/h, a nad morzem do 80km/h. W partiach szczytowych Sudetów i Tatr wiatr z prędkością do 80-100 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 6 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temp. min. 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr dość silny, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu

źródło informacji: PAP/IAR/INTERIA

Więcej o:
silny wiatr,
poniedziałek,
ochłodzenie,
wiatr,
temperatury,
opady,
śnieg,
prognoza,
prognoza pogody,
deszcz

Dodatki

Warto przeczytaćInformacje dodatkowe