Bóg a kościół jak zmanipulowali ci wiedzę o bogu

bóg zenek

Zastanawialiście się kiedykolwiek nad istota wiary. Ja ostatnio tak i po  odwiedzinach mojej ciotki i po ataku na mnie ze do kościoła nie chodzę wbiły mi się jej słowa . „Nie chodzisz do kościoła to jesteś ateista” .

Fakt nie chodzę bo pośredników nie uznaje ale to nie znaczy ze nie wierze w boga . Hola hola  to stereotyp który wbijany jest nam przez media kościół itd nie praktykujesz jesteś ateistą.

Coś do przemyślenia

Nie mam nic do ludzi którzy chodzą do kościoła ale jeden fakt jest nie zmienny pośrednictwo.

Z bogiem jest jak z polska a każdy kościół jest jak partia bóg jak i polska są dla wszystkich i to ze kocham i wierze w Polskę i boga to nie znaczy że muszę należeć do kościoła czy partii. To ogólnie i nie tylko jest powodem mojej postawy. Po pierwsze religia jest nam narzucona przez rodziców sami jej nie wybieramy po drugie wszystkie prawa kościelne są wymyślone przez człowieka a bardziej przez hierarchów kościelnych.

Nawet msza itd to tylko manipulacja faktami bóg ci nie nakazał jeść się i ofiarować na ołtarzach . Jezus przekazał prawdę o miłości boga i prawa jakimi powinniśmy się kierować czyli szacunkiem do drugiego człowieka szacunkiem do życia , prawda i miłością . A kościół dorobił sobie do tego swoja filozofie i katechizm jak prawo do przestrzegania i czyniąc się jedyna słuszna( w ich przekonaniach) droga do zbawienia . A przez to do władzy nad ludźmi.

Stary testament to nie pismo święte a kronika narodu żydowskiego równie dobrze Mojżeszem mógł kierować przedstawiciel innej cywilizacji. Wróćcie do informacji z bibli i pomyślcie sami bóg kazał mordować innych dla dobra Mojżesza ?? Bóg miał rydwany  i statki był zazdrosny czy wam , dał broń mojżeszowi by zabijał innych dla boga wystarczyło by chcieć a bez jednej ofiary zrobił by wszystko i bez broni i zabijania tez tu coś nie pasuje??

Taka to moja regresja na temat czy Zenek to ateista bo do kościoła co niedziela nie maszeruje. Ale zenek wierzy w boga i się modli i Zenek szanuje innych nie obgaduje , nie złowieczy , nie przeklina, nie kłamie i nie oczernia. Jeżeli weźmiecie sobie przykład pierwszego lepszego katolika w tym kraju sami wiecie że ma mało z moja postawą wspólnego a wiec kto tu jest bliżej boga lub kto tu żyje według jego zasad.

 

 

Chwilówki czy samo zaoranie czy zwykła pożyczka .

chwilóki zenek

A dziś temat chwilówek , nie taki na zasadzie chwalenia a bardziej na zasadzie ostrzeżenia. Po prostu moja małżonka Helena ( to nie żart moja kochana żonka ma tak na imię to nie jak z Barei na żarty ) Zaoferowana nowa pożyczkom w firmie x – nie mam zamiaru reklamować, wierci mi w brzuchu o pożyczenie zupełnie za darmo 1000zł  w mega promocji na nowa komodę i by starczyło jeszcze na ta nowe żelazko parowe .

Pytałem się nawet znajomego w firmie czy coś o tym wie i oczywiście następny taki optymista ale postanowiłem to sprawdzić. Po powrocie do domu i oczywiście zaspokojeniu swoich potrzeb życiowych( obiad nie piwo). Zasiadłem przed komputerem google na tapetę i wklepuje jak pożyczki pozabankowe za darmo wyskoczyło jako pierwsze takie coś: https://parabanki.jimdo.com/pozyczki-pozabankowe-za-darmo/

Oczywiście żonka już była na tej stronie co świadczyło choćby tylko podświetlenie w winiakach wyszukiwania na fioletowy kolor.Poczytałem ale jak sami zauważyliście słowo parabanki i pozabankowe raczej nie zachęca mało się to słyszy o długach i pętli kredytowej. To wszystko pięknie wygląda jest pod względem kosztów ciekawe bo za darmo ale wiecie jak to jest jak za darmo to nie znaczy dobrze.

Druga strona medalu

Jako osoba która ma zaprogramowane w psychice tak zwany czynnik ograniczonego zaufania postanowiłem czytać dalej i wpisałem tym razem w wujka Google darmowa pożyczka pętla kredytowa.

Długo nie czekałem znalazłem bloga http://na-lepsze.htw.pl/ gdzie macie szczegółowo opisane jak pewna pani przez super darmowe pożyczki wpadła w jeszcze większe długi.

Moja opinia o tej pani raczej nie jest dobra bo trochę bez zastanowienia zadłużyła się a potem nie mogła spłacić  jednak fajnie jest opisane jak pożyczka w wysokości połowy pensji nawet gdy jest darmowa rodzi następną dziurę w kieszeni w następnym miesiącu.

My z żoną nie mamy takich problemów ja mam na czysto te 2500zl plus premia żona 1300zł jednak spłacamy mieszkanie wiec całe jej zarobki to rata kredytu a na szczęście nie mamy jeszcze dzieci bo już by było ciężko ale jak mam wziąć 1000zł  zostanie mi 1500zł czynsz to i tamto to już macie kichę z 600zł zostanie to raczej miesiąca na spokojnie nie przeżyje.

Zmiana planów

Ale Zenon ci prawdę powie jeżeli na żelazko żona chce 400zł a na komodę 550 zł to zrobimy tak za tydzień wypłata i kupimy komodę a za miesiąc kupie żelazko. Nasłuchałem się ze ona ma tak ciężko w życiu i że ja jestem taki nie dobry .

A wiec przedstawiłem je fakty i po pewnej analizie( proponuje rozpisać na kartce łatwiej dochodzi ) przyznała mi racje ale wymyśliła swoje są darmowe pożyczki na 2 raty. Moja odpowiedz była prosta ” kochana na raty kupimy komodę i nowe żelazko , za pierwsza ratę komodę a za drugą żelazko”

I jak sami widzicie można mieć wszystko co zaplanowaliśmy ale z głową bo albo kupimy po kolei bez stresów o raty i pożyczki albo weźmiemy pożyczkę i w następnych miesiącach będziemy żyli z koniecznością spłaty rat .

 

 

Witaj, świecie!

zenka logo

A jak tak ładnie mi zaczęli temat mojego bloga to zal aż go zmieniać . Nie ukrywam ze to mój pierwszy taki blog w sieci dlatego proszę o wyrozumiałość gdyby moje błędy były aż tak trudne do ścierpienia proszę o  merytoryczna uwagę na pewno to poprawie.

Dlaczego taki blog

Żona całe życie mi truje pewnie nie tylko mi ale komentując pewne sprawy stwierdziła iż najlepsze co zrobię to po prostu będę o tym pisał. stwierdziła ,, jak masz mi tu monologi prawic o polityce to napisz bloga i podziel się swoimi myślami gdzie indziej”

A ja  na początku nie brałem tego na serio acz kol wiek ta myśl mną ciągle kierowała i doszło do tego do czego doszło że zaczynam tu pisać.

Wiem wiem nie jestem super redaktorem jak to nie którzy dlatego ważne dla mnie by było ze krytyka nie będzie się opierać o zaimek czy przecinek a o merytoryczne dyskusje na temat poruszanego tematu.

Tak czy inaczej zaczynamy