WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/swiat/eksperci-bienkowska-wypadla-najgorzej-ze-wszystkich-kandydatow-na-komisarzy-ue/px98w przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-10-06 17:51:20 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Eksperci: Bieńkowska wypadła najgorzej ze wszystkich kandydatów na komisarzy UE - Wiadomości
dzisiaj 09:57

Eksperci: Bieńkowska wypadła najgorzej ze wszystkich kandydatów na komisarzy UE

Elżbieta Bieńkowska wypadła najgorzej ze wszystkich kandydatów podczas przesłuchań kandydatów na członków Komisji Europejskiej - oceniła grupa analityków ds. wizerunku i mediów. Dziennikarze brali pod uwagę zdolności komunikacyjne kandydatów, a nie ich kompetencje.

Poleć
Udostępnij
31
Skomentuj
1108
Elżbieta Bieńkowska podczas przesłuchania w PE Foto: Reuters

Grupa dziennikarzy i ekspertów podjęła się oceny wystąpień wszystkich kandydatów na unijnych komisarzy w gabinecie Jean-Claude Junckera. Swoje podsumowania zamieścili oni na stronie internetowej Commissioner Hearings.

Elżbieta Bieńkowska wypadła najgorzej. Poniżej przedstawiamy cechy ujęte w zestawieniu.

Cechy kandydata Ocena
Talent polityczny 5/10
Wiarygodność 6/10
Energia 7/10
Ciepło 4/10
Zdolność współpracy z osobami spoza Brukseli 4/10
Prawdopdobieństwo zatwierdzenia przez PE 9/10
SUMA 5/10

W opisie wystąpienia dziennikarze stwierdzili, że wypowiedź Bieńkowskiej była niespójna. "Chciała wywołać wrażenie, że gra w zespole" - czytamy na stronie Commissioner Hearings.

Eksperci wytknęli Bieńkowskiej, że czytała z kartki, a jej wystąpienie było mało konkretne. "Wszystko było dla niej priorytetem, przez co tak naprawdę nie wiadomo, co nim jest" - czytamy w raporcie. Zdaniem dziennikarzy trudno było wydobyć od Bieńkowskiej prawdę co do jej intencji.

"Jest też coś dziwnego w przekazie Bieńkowskiej. Wydawała się bardzo surowa i formalna, także w języku ciała. Od czasu do czasu odpowiadając na pytania, trochę się ożywiała, poruszała rękoma i nawiązywała kontakt wzrokowy z posłami do PE. Wypadło to lepiej niż podczas wstępnego oświadczenia" - czytamy na stronie Commissioner Hearings.

Wśród oceniających znaleźli się dziennikarka i specjalistka w dziedzinie mediów Laura Shields współpracująca z CNN, CNBC i BBC, Jon Worth dziennikarz z Berlina, politolog i bloger Andreas Müllerleile, Nick Crosby, Anita Kelly, Alexandre Alaphilippe, Alisdair Gray, Rune Kier i Bob Beck.

Bieńkowska zaaprobowana przez komisje PE

W zeszły czwartek eurodeputowani z komisji PE, którą kieruje Buzek, oraz komisji ds. rynku wewnętrznego i konsumentów przez trzy godziny przesłuchiwali Bieńkowską.

Polska komisarz ma zajmować się w nowej Komisji Europejskiej sprawami rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości, małych i średnich przedsiębiorstw.

Według Buzka po przesłuchaniu Polki przedstawiciele niektórych mniejszych grup politycznych w PE wyrażali wprawdzie pewne zastrzeżenia, że niektóre tematy nie zostały omówione przez kandydatkę na komisarz albo też "zostały omówione w nieco inny sposób, niż sobie te grupy wymarzyły". Chodziło o m.in. o takie sprawy jak finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw, gaz łupkowy czy też pakiet klimatyczno-energetyczny UE.

Wszystko jest dla Bieńkowskiej priorytetem, przez co tak naprawdę nie wiadomo co nim jest
Commissioner Hearings

- Ale w sumie wszystko zakończyło się pomyślnie - powiedział Buzek, wskazując też, że wątpliwości wyrażały małe grupy polityczne, które nie mają wpływu na głosowania.

Głosowanie nad zatwierdzeniem całej Komisji Europejskiej pod kierunkiem Jean-Claude'a Junckera planowane jest na 22 października w Strasburgu. Według Buzka kilkoro kandydatów do KE nie przeszło przesłuchań w europarlamencie tak gładko jak Bieńkowska.

Brytyjski kandydat na komisarza ds. usług finansowych Jonathan Hill będzie musiał ponownie stanąć przed komisjami PE. Na dodatkowe pytania musi odpowiedzieć Czeszka Vera Jourova, która ma być komisarzem ds. sprawiedliwości, konsumentów i równości płci, są też problemy z akceptacją kandydata z Węgier Tibora Navracsicsa, który ma zajmować się edukacją, kulturą, sprawami młodzieży i obywatelstwa.

Według Buzka w przypadku Hiszpana Miguela Ariasa Canete zastrzeżenia europosłów dotyczą zarówno jego teki, w której połączono sprawy klimatu i energii, jak również samej osoby kandydata. Wątpliwości związane z oświadczeniem majątkowym Canete ma zbadać komisja prawna PE.

(RC; NZ)

Poleć
Udostępnij
31
Twoim zdaniem
Czy Bieńkowska będzie dobrym komisarzem UE?
Tak

35 %

Nie

65 %

Tak
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia


Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Mietek Znafca Użytkownik anonimowy
~Mietek Znafca :
Brak zdjęcia ~Mietek Znafca Użytkownik anonimowy
Nie jestem PIsowcem - ale dla mnie ta kobieta. to Dyzma polskiej polityki - poprawność polityczna nie pozwala jej krytykować, bo jest kobietą...... "Sorry taki mamy klimat", to kwintesencja tej postaci ..... na spotkaniu z dziennikarzami przy okazji reklamówki Tuska miała pretensję do dziennikarzy, że nie czują tej euforii co ona.... rzucała się, jakby miała ADHD.... jej dokonań zawodowych też za bardzo nie widać..... Dla mnie beznadziejna - ale je nie wyrzucą -- koleżanka Tuska, "kobieta" etc.... szkoda, że nie liczą si kwalifikacje i osobowość
dzisiaj 12:37 | ocena: 80%
Liczba głosów:687
80%
19%
| odpowiedzi: 30
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Kuźniar Kadr Użytkownik anonimowy
~Kuźniar Kadr :
Brak zdjęcia ~Kuźniar Kadr Użytkownik anonimowy
Poczytajcie sobie książę o OFE. Dowiecie się ile Buzek dostał za kradzież i zniszczenie systemu emerytalnego od banków - głównie Deutsche Bank (za obsługę pobierano w OFE 10 razy więcej niż ZUS i kombinując funduszami zwiększonego ryzyka doprowadzono do spadku wartości zgromadzonych składek o ponad 30%). Kolejny wielki "Polak" umorzył zakupione przez OFE za 143 mld obligacje skarbu państwa i zgromadzona kasa po prostu zniknęła. I właśnie za to ma się dożywocie w Unii i emeryturę po skończeniu 63 lat. Ciekaw jestem czym się zasłużyła Bieńkowska dołączając do "wielkiej ucieczki"?
dzisiaj 13:42 | ocena: 88%
Liczba głosów:416
88%
11%
| odpowiedzi: 11
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~ksiegowa Użytkownik anonimowy
~ksiegowa
Brak zdjęcia ~ksiegowa Użytkownik anonimowy
do ~podatnik :
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
dzisiaj 14:08 użytkownik ~podatnik napisał:
Ale jak czytałem artykuły o Bieńkowskiej to najważniejsze było to że potrafi cała noc szaleć na koncercie rockowym aby rano pójść do pracy i świetnie pracować. No i jeszcze najważniejsze gdzie pani minister ma tatuaż.
No wlasnie, robienie z politykow celebrytow, a pozniej sie taka Bienkowska dziwi w PE, ze jej czar nie dziala tak jak w Polsce. W ogole, zauwazam, ze polska debata publiczna jest bardzo splycona; rozmawia sie trzy dni o gescie Kaczynskiego zapraszajac wszystkich mozliwych ekspertow, a nie mowi sie o tym np, ze Polak zarabia 1.5 € na godzine, a zycie kosztuje go niemalze tyle co na zachodzie, nie podnosi sie tematu zachodnich sieci handlowych, ktore wyprowadzaja kapital z Polski, nie proponuje sie rozwiazan i te tematy mozna mnozyc. Rece opadaja. Pozdrawiam.
dzisiaj 14:44 | ocena: 86%
Liczba głosów:150
86%
13%
| odpowiedzi: 12
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Andrzej Użytkownik anonimowy
~Andrzej
Brak zdjęcia ~Andrzej Użytkownik anonimowy
do ~Daj jej spokój:
Brak zdjęcia ~Daj jej spokój Użytkownik anonimowy
dzisiaj 13:09 użytkownik ~Daj jej spokój napisał:
Masz świetny argument, żeby ją dezawuować: "sorry taki mamy klimat". Przecież powiedziała prawdę i ja to przyjąłem bardzo dobrze. Tylko populistom sie to nie podobało. Tak samo było z Cimoszewiczem i jego słynnym zdanie po powodzi "trzeba się było ubezpie
Nie lubie sie czepiac ale troszeczke zmyslasz: w Niemczech nie ma bramek na autostradach (jezdze regularnie. Mieszkalem 3 lata w gornym stanie NY i w zime bylo minus 30 a w lato 40 na plusie i kolein zero (kladziono kilka warstw asfaltu i raczej nikt nie wykradal najdroszych komponentow. Przyklady mozna mnozyc a moral jest taki , ze taki kraj jaka wladza czyli pokretna, nepotyczna i nastawiona na wlasne egoistyczne zyski. Nie opowiadaj, ze taki jest klimat bo akurat ten w PL nie jest taki najgorszy.
dzisiaj 13:35 | ocena: 88%
Liczba głosów:154
88%
11%
| odpowiedzi: 6
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
~podatnik
Brak zdjęcia ~podatnik Użytkownik anonimowy
do ~ksiegowa:
Brak zdjęcia ~ksiegowa Użytkownik anonimowy
dzisiaj 14:44 użytkownik ~ksiegowa napisał:
No wlasnie, robienie z politykow celebrytow, a pozniej sie taka Bienkowska dziwi w PE, ze jej czar nie dziala tak jak w Polsce. W ogole, zauwazam, ze polska debata publiczna jest bardzo splycona; rozmawia sie trzy dni o gescie Kaczynskiego zapraszajac wsz
Poważne problemy, o których piszesz od dawna są przykrywane sprawami nieistotnymi. Nawet informacja o tym że Bieńkowska wypadła średniawo najpierw pojawiła się w mediach niezależnych a dopiero dzisiaj na Onecie. Podobnie był ze spitym w Katyniu Kwaśniewskim. Media miały blokadę i gdyby nie pracująca wówczas w BBC red. Maria Przełomiec to pewnie do dzisiaj nikt by nie wiedział o wyczynach Olusia. A poważnych problemów jest multum i ikt nie pali się do ich rozwiązania.
dzisiaj 14:48 | ocena: 90%
Liczba głosów:20
90%
10%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~gaga Użytkownik anonimowy
~gaga :
Brak zdjęcia ~gaga Użytkownik anonimowy
dziwię sie tej kobiecie, ze nie zleciła swoim pracownikom w ministerstwie, zeby jej zrobili kompendium wiedzy unijnej w ciągu paru dni, kazdy w swoim zakresie, ona by to przyswoila, jak to robią młodzi ludzie, zdający egzamin na urzędnika w unii czy nawet pracownika administracyjnego. Tak robi minister finansów - specjalny dział przygotowuje mu wszystko, a on tylko idzie z konspektami, ktore przeczytal w lunch na zebrania. Moza ona sie wstydziła??? bez sensu, bo mogla obiecać wyzsze stanowiska itp dla tych mrówek. No i oczywiscie - kazdy normalny człowiek na poziomie po pierwsze do tego stanowiska powinien miec te wiedze w jednym palcu, a jesli nie ma - siada sie wieczorami i czyta wszystko i samemu sie robi konspekty. Tak nas uczono jeszcze w latach 80tych, kiedy ona studiowała (jestem jej rownolatką), ale ona widocznie poszła na kierunek, na ktory nie było chętnych. .....
dzisiaj 14:31 | ocena: 85%
Liczba głosów:99
85%
14%
| odpowiedzi: 6
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~moher Użytkownik anonimowy
~moher :
Brak zdjęcia ~moher Użytkownik anonimowy
Kompletny szok.
Czyżby w Brukseli jeszcze nie wiedzieli, że w Polsce od siedmiu lat rządzi najlepszy od 1000-lecia rząd? Może jednak został popełniony błąd w doborze osób oceniających? Zabrakło mi przedstawicieli wyborczej, TVN, POLSAT, Polityki, Tygodnika Powszechnego, Newsweeka TVP INFO i innych. Zabrakło również Ostachowicza i klapa gotowa, a poza tym chciałbym zobaczyć jakie wyniki miałby ten guru PR-u jakby doradzał Kaczyńskiemu. Podejrzewam, że z tej fachowości niewiele by zostało. Media misiu, media.
dzisiaj 13:15 | ocena: 85%
Liczba głosów:282
85%
14%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Anna Użytkownik anonimowy
~Anna
Brak zdjęcia ~Anna Użytkownik anonimowy
do ~Mietek Znafca:
Brak zdjęcia ~Mietek Znafca Użytkownik anonimowy
dzisiaj 12:37 użytkownik ~Mietek Znafca napisał:
Nie jestem PIsowcem - ale dla mnie ta kobieta. to Dyzma polskiej polityki - poprawność polityczna nie pozwala jej krytykować, bo jest kobietą...... "Sorry taki mamy klimat", to kwintesencja tej postaci ..... na spotkaniu z dziennikarzami przy okazji rekl
Bardzo dobrze powiedziane. Niektórych dziwi ,że są na świecie kraje/miejsca,gdzie nie wystarczy potrząsać włoskami, przykleić sztuczne rzęsy i być"równą" jak to koledzy z afery taśmowej określili,żeby sprawować władzę. Oczekuje się wiedzy, doświadczenia a przede wszystkim r o z w a g i w działaniu. Niektórym się wydaje ,że wszędzie i zawsze można pływać po powierzchni ukrywając niekompetencję. To jest możliwe tylko w towarzystwie podobnych sobie. Tym się różnią kraje cywilizowane od takich, które do tego aspirują, że bezlitośnie obnażają takie mechanizmy.
dzisiaj 12:55 | ocena: 85%
Liczba głosów:184
85%
14%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~pani Bięńkowskiej pomyliły się Użytkownik anonimowy
~pani Bięńkowskiej pomyliły się :
Brak zdjęcia ~pani Bięńkowskiej pomyliły się Użytkownik anonimowy
unijne wymogi z pełowskimi "wymogami", gdzie wystarczy być ulubienicą rudego kleszcza i reszta jest załatwiona. wg jej stylu powinna powiedzieć na początku, że na żadne przepytywanki się nie godzi, bo ona wie co robi i nikt tu jej nie będzie odpytywał.
a swoją drogą, w PO-lsce zrobiła mnówstwo rzeczy dla poprawy działania małych i średnich przedsiębiorstw. wystarczy zapytać samych przedsiębiorców - buhahahahahahahahahahahaha! oni by wystawili jej recenzję, tej aroganckiej i zarozumiałej damy dworu tuSSka
dzisiaj 12:57 | ocena: 80%
Liczba głosów:209
80%
19%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~masakra Użytkownik anonimowy
~masakra :
Brak zdjęcia ~masakra Użytkownik anonimowy
Przecież ta osoba to "królik wyciągnięty z kapelusza" po skandalu z zegarmistrzowskimi inklinacjami Nowaka. Pytam kto i dlaczego, będący oczywiście przy zdrowych zmysłach, winduje "królika" do rangi wicepremiera? Toż to dzisiejszy Dyzma w spódnicy co widać, słychać i czuć. Tłuszczy w Polsce można żenić kit o nadzwyczajnych kompetencjach i umiejętnościach co poniektórych, w UE jak widać to nie przechodzi. Wstyd i kompromitacja na całego.
dzisiaj 14:25 | ocena: 85%
Liczba głosów:63
85%
14%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi publicystyczne

Jan Bogatko
Jan Bogatko
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Andrzej Bober
Andrzej Bober
PSL Samorząd
PSL Samorząd