WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13690374,Kaczynski_w_Srodzie__poparcie_dla_PiS_to_58_proc_.html?lokale=trojmiasto przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-07 09:34:56 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Kaczyński w Środzie: poparcie dla PiS to 58 proc.

Kaczyński w Środzie: poparcie dla PiS to 58 proc.

Tomasz Cylka
06.04.2013 , aktualizacja: 06.04.2013 18:28
A A A Drukuj
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Gdyby sytuacja medialna była w Polsce inna, to kto inny by Polską rządził. Badania ludzi, którzy nie są naszymi zwolennikami, wskazują, że partia naszego typu, czyli umiarkowanej prawicy, powinna mieć w naszym kraju poparcie nawet do 58 proc. - tłumaczył na spotkaniu w Środzie Wlkp. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pół tysiąca sympatyków powitało go owacją na stojąco.
Już od kilku dni prezes PiS spoglądał na mieszkańców Środy Wlkp. niemal z każdego okna wystawowego. Plakaty z podobizną Jarosława Kaczyńskiego rozklejone były w całym mieście. - Na przyjazd naszego premiera czekaliśmy od dawna. W organizację i reklamę spotkania zaangażowaliśmy wszystkie siły. Udało się - nie krył dumy działacz młodzieżówki PiS, pokazując wypełnioną salę domu kultury. Czy miał powody do zadowolenia? Przyszło ok. pół tysiąca sympatyków PiS - dla porównania cały powiat średzki liczy ok. 55 tys. mieszkańców.

Trzeba wiedzieć, kiedy klaskać

Kaczyński przyjechał z półgodzinnym opóźnieniem. Nie był w dobrej formie. Jego przemowa nie miała ani myśli przewodniej, ani nie koncentrowała się wokół ważnych dla powiatu średzkiego problemów. Ale to publiczności nie przeszkadzało. Co chwilę nagradzano prezesa oklaskami. A sygnał do każdej kolejnej owacji dawał z pierwszego rzędu koniński poseł Witold Czarnecki. - To, że jest źle, to wszyscy wiemy, więc w gruncie rzeczy nie bardzo jest sens o tym mówić. Jest źle właściwie we wszystkich dziedzinach, ale naszym zadaniem jest mówienie o tym, że można coś zmienić, że w Polsce może być inaczej i że możemy z tego wyjść - tłumaczył średzianom Kaczyński.

Będą same miody?

Prezes mówił np. o bezrobociu (obiecując 1,2 mln miejsc pracy dla mieszkańców wsi i małych miasteczek), by za chwilę przejść do wymiaru sprawiedliwości ("minister Gowin chce ułatwić życie przestępcom, nowelizując Kodeks karny"). Potem przeszedł do finansów publicznych ("system podatkowy jest niewydajny i niesprawiedliwy, a aparat skarbowy jest opresyjny, urzędnicy skarbowi mogą robić, co chcą").

- Polska jest po prostu okradana, a ludzie są niesłychanie okradani - grzmiał prezes, co sala przyjęła najdłuższą tego owacją. Kaczyński tak rozwijał sensacyjny wątek: - Zaczynają się różnego rodzaju manipulacje wokół Państwa pieniędzy, jak np. OFE. Ja zawsze byłem temu przeciwny - podkreślał, przypominając pierwsze reklamówki towarzystw emerytalnych, w których starsi ludzie odpoczywali pod palmami "na Balearach, Hawajach albo na Maderze". Dlatego Kaczyński proponuje, żeby o najważniejszych sprawach w Polsce decydować w referendum.

Pytania? Tylko cenzurowane

Na końcu spotkania prezes odpowiadał na pytania od swoich sympatyków, które złożono przed spotkaniem na kartkach. Sito cenzury było ostre, bo trudnych kwestii nie poruszano. - Co PiS chce zrobić dla służby zdrowia? Czy zamykanie szkół to dalszy etap "zwijania" państwa? - pytano Kaczyńskiego. A na koniec: - Co zrobić, żeby PiS dotarł z programem do szerszego grona ludzi? Tu prezes miał prostą odpowiedź: - Gdyby sytuacja medialna była w Polsce inna, to kto inny by Polską rządził. Badania ludzi, którzy nie są naszymi zwolennikami, wskazują, że partia naszego typu, czyli umiarkowanej prawicy powinna mieć w naszym kraju poparcia nawet do 58 proc. To, że jest zdecydowanie mniej, to efekt tej propagandy, która w sposób skuteczny zmienia nasz obraz. To jest tak, jak ktoś siedzi sobie w upalny sierpniowy dzień, a próbuje mu się wmówić, że wokół niego jest śnieg. I on w to wierzy. Tak jest z naszymi mediami - zakończył prezes.

Spotkanie trwało niecałą godzinę, ale sympatycy wychodzili zadowoleni. - Prawdę powiedział. Ale wy i tak powiecie, że śnieg i lód - mówił do dziennikarzy sympatyk Kaczyńskiego, nawiązując do wypowiedzi prezesa. - Ale przecież śnieg jeszcze nie stopniał - odpowiedział żartobliwie jeden z fotoreporterów. - Nic nie zrozumieliście - pokiwał głową z dezaprobatą mieszkaniec Środy.

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz więcej na temat:

 • 662
 • 31
 • 24
 • 67

Komentarze (683)

 • akop123

  Oceniono 1053 razy 903

  PiS nie jest umiarkowaną prawicą, tylko psychiatryczną prawicą. Całe badanie o kant

 • marismo

  Oceniono 752 razy 668

  Partia umiarkowanej prawicy!? To partia oszołomów i destruktorów destabilizujących kraj!!!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 687 razy 603

  Ci co mówią o takich badaniach sami powinni zrobić sobie badania....

  I to pilnie!!

 • phantomas111

  Oceniono 614 razy 530

  Pamiętam tego knypka, jak będąc premierem, zabarykadowął się przeciwko pielęgniarkom, jakoś około 2005 czy 2006 roku w Warszawie - gdy te zbudowały tzw. białe miasteczko wokół kancelarii premiera.

  Wtedy jakoś nie chciał gadać i pleść swoich farmazonów. A my przynosiliśmy pielęgniarkom wodę i jedzenie.......

 • panchuck

  Oceniono 461 razy 401

  pewnie mogłaby gdyby nie sam kaczynski i smolenska paranoja.
  psychiczna opozycja to zadna opozycja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane