WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/kraj/igor-ostachowicz-w-zarzadzie-orlenu-ministerstwo-skarbu-odpowiada-oswiadczeniem/8vpvz przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2014-09-25 10:40:27 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Igor Ostachowicz w zarządzie Orlenu. Ministerstwo Skarbu odpowiada oświadczeniem - Wiadomości
dzisiaj 09:20

Igor Ostachowicz w zarządzie Orlenu. Ministerstwo Skarbu odpowiada oświadczeniem

Były główny spec od wizerunku, Igor Ostachowicz został wczoraj powołany na stanowisko członka zarządu PKN Orlen ds. korporacyjnych i komunikacji. W mediach rozgorzała dyskusja na temat tego transferu z rządu do biznesu. Włodzimierz Cimoszewicz dzisiaj w Polskim Radiu nazwał to przejście nepotyzmem. Ostachowicz na nowym stanowisku ma zarabiać ok. 2 mln złotych rocznie. Na dyskusję zareagował już resort skarbu, który wysłał do mediów specjalne oświadczenie.

Poleć
Udostępnij
31
Skomentuj
Igor Ostachowicz Foto: PAP

- Ten mechanizm nazywa się nepotyzm. Tak senator Włodzimierz Cimoszewicz mówi o mianowaniu Igora Ostachowicza, doradcy Donalda Tuska ds. wizerunku, na członka zarządu PKN Orlen.

Tę decyzję komentują również politycy oraz publicyści. W telewizji Polsat News o trybie zatrudnienia mówił Janusz Palikot. - To powinno być bardziej transparentne, czyli powinno być to w konkursie, w jakimś przetargu oszacowane, wycenione. Nie budziłoby to niezdrowych emocji, bo w ten sposób być może Orlen sam sobie robi kłopot wizerunkowy. Zamiast zyskać na Ostachowiczu, już traci - oceniał poseł.

Przyznał, że jego jako człowieka wywodzącego się z biznesu nie bulwersuje wysokość wynagrodzenia. - Ja uważam, że to jest fatalne w polskiej polityce, że jest presja na to, żeby politycy byli dziadami. To powoduje, że do polityki idą ludzie, którzy będą kombinować – stwierdził przewodniczący Twojego Ruchu.

Głos zabrał m.in. Jan Bury, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także Marek Migalski, były eurodeputowany.

Z kolei dziennikarz "Rzeczpospolitej" Bartosz Marczuk pytał, po co monopoliści na rynku naftowym taki specjalista jak Ostachowicz. Szybko odpowiedział mu redaktor naczelny portalu Biznes Alert, Wojciech Jakóbik.

O nominacji pisał również były premier, Leszek Miller.

Podczas rozmowy na antenie RMF FM, Elżbieta Radziszewska, wicemarszałek sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że czuje zażenowanie tą nominacją. -Trochę zażenowania czuję, to w końcu były doradca premiera Tuska - powiedziała w rozmowie z Konradem Piaseckim. Mimo lekkiego zażenowania starała się jednak bronić tej decyzji. - To świetny fachowiec. Poszedł do firmy, która go potrzebowała. To dobry ruch dla Ostachowicza i dla Orlenu - mówiła.

"Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. na posiedzeniu w dniu 24 września 2014 roku powołała Pana Igora Ostachowicza na stanowisko Członka Zarządu PKN ORLEN S.A. Nowy Członek Zarządu został powołany na wniosek Ministra Skarbu Państwa" - czytamy w komunikacie firmy. Jak zaznaczyły służby prasowe Orlenu, Igor Ostachowicz obejmie funkcję członka zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji i będzie odpowiedzialny za działania w zakresie komunikacji korporacyjnej, sprawy "public affairs", w tym związane z obecnością koncernu na rynkach zagranicznych, pozyskiwanie funduszy rozwojowych, w tym funduszy unijnych, a także za kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym.

MSP odpowiada na medialną dyskusję

Sprawę skomentowało już Ministerstwo Skarbu Państwa w specjalnym oświadczeniu.

"Minister Skarbu Państwa chcąc wykorzystać wieloletnie doświadczenie i unikalne kompetencje Igora Ostachowicza, skorzystał z przysługującego mu prawa i złożył wniosek o powołanie go na członka zarządu" - czytamy w piśmie przesłanym do dziennikarzy. "Wprowadzenie nowej kompetencji do zarządu spółki (pozyskiwanie funduszy europejskich) jest zgodne ze strategią Ministerstwa Skarbu Państwa w zakresie budowania wartości spółek w oparciu o inteligentny rozwój oraz ekspansję na rynki zagraniczne" - informuje ministerstwo.

W ocenie resortu nowe obszary działalności spółki stanowią dodatkową przesłankę do poszerzenia składu zarządu, ponieważ obecnie "funkcjonował do tej pory w 5-osobowym składzie, czyli minimalnym wymaganym przez statut" Orlenu. Wcześniej była rzeczniczka rządu, Małgorzata Kidawa-Błońska informowała, że Igor Ostachowicz odchodzi z Kancelarii Premiera i "zamierza pisać książki".

PKN Orlen tak zachwala swojego nowego pracownika w swoim oświadczeniu: "Igor Ostachowicz jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie komunikacji społecznej, relacji międzynarodowych oraz zarządzania wizerunkiem. Od 2007 roku pełnił funkcję Podsekretarza Stanu, a od roku 2010 Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za komunikację społeczną. Wcześniej, był dyrektorem departamentu marketingu w PGE SA, a także doradcą Ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego."

(bp)

Poleć
Udostępnij
31
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~axelos Użytkownik anonimowy
~axelos :
Brak zdjęcia ~axelos Użytkownik anonimowy
Pani Minister z PKP 510 tyś zł (0,51 mln zł) za rozwalone pkp.. wracałem znad morza jak bydło do obozu....(w tamtą stronę jechałem autokarem) powrót to koszmar. Korytarz tak zawalony ludźmi że masakra, jedynie miejsca wolne pod kiblem (bo toaleta tego nazwać nie można) na podłodze w przejściu obok drzwi- tak dokładnie obok drzwi! 11 godzin człowiek nie ustoi, to po 3 h usiądzie na podłogę Vis-à-vis z toaletą. Notabene jedyna działającą w PKP bo druga w tym przedziale w klasie drugiej była zamknięta i zepsuta. jak bydło- nigdy więcej PKP klasy drugiej w wakacje! gdzie ta zielona wyspa panie Tusk? chyba szczawiu?! Ponoć 12 roczna odprawa to zapis min. Nowaka!? Pan Igor 2 mln złotych rocznie w nagrodę za doradzanie premierowi jak ma łgać polakom i ich odzierać z godności i kasy?! By żyło się lepiej! PO i kolesiom! już wiesz na kogo oddasz głos w wyborach?
57 minut temu | ocena: 96%
Liczba głosów:617
96%
3%
| odpowiedzi: 44
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
radoskur22PL radoskur22PL Onet Zobacz profil
radoskur22PL :
radoskur22PL radoskur22PL Onet Zobacz profil
Tylko patrzą, gdzie ugrać coś dla siebie. Kręcą, kłamią, kantują, wykorzystując kruczki tworzonego przez siebie prawa do zbijania majątków. Bez umiaru korzystają z przywilejów, które przyznano im, by ułatwić pracę parlamentarną. I bronią siebie nawzajem przed wymiarem sprawiedliwości – nawet w sprawach, gdy wina jest oczywista. Oto kasta polityków, dla której społeczne zaufanie jest ważne tylko przy urnach wyborczych. Potem mają je w nosie.
dzisiaj 09:36 | ocena: 96%
Liczba głosów:575
96%
3%
| odpowiedzi: 35
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~FG Użytkownik anonimowy
~FG :
Brak zdjęcia ~FG Użytkownik anonimowy
A ilu takich jest w radach nadzorczych różnych firm i instytucji?
Przecież ten preceder uprawiany jest od lat, od czasów prywatyzacji, gdzie kolesie kolesi zostali instalowani w prywatyzowanych firmach jako rada nadzorcza, zbierali się raz w miesiącu, by "zainkasować pieniądze", a firma jeszcze załatwiała im noclegi, wyżywienie i ................... powiększała straty...
Zapytaj Olechowskiego i nie tylko........., zapytaj gdzie jest dyrektor, członek zarządu państwowej firmy, w jakiej jeszcze radzie, zapytaj gdzie jest prokurent, czy główny księgowy, zapytaj kto jest w radzie nadzorczej ZUS w centrali, a ilu ich w rejonowych..... zapytaj, a jak ci ktoś konkretnie odpowie prawdę to złapiesz się za głowę......
Zapytaj ilu znanych osób z PO, PIS, PSL zasiada w takich radach i ile inkasuje pieniędzy?
Tego ani atom nie rozerwie, ani chiński uczony nie wytłumaczy!
34 minuty temu | ocena: 98%
Liczba głosów:137
98%
1%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Kazimierz K. Użytkownik anonimowy
~Kazimierz K.
Brak zdjęcia ~Kazimierz K. Użytkownik anonimowy
do ~axelos:
Brak zdjęcia ~axelos Użytkownik anonimowy
57 minut temu użytkownik ~axelos napisał:
Pani Minister z PKP 510 tyś zł (0,51 mln zł) za rozwalone pkp.. wracałem znad morza jak bydło do obozu....(w tamtą stronę jechałem autokarem) powrót to koszmar. Korytarz tak zawalony ludźmi że masakra, jedynie miejsca wolne pod kiblem (bo toaleta tego naz
Nawet mi nie mów o PKP hahahha od pięciu lat daruję sobie ten środek lokomocji, wolę nawet dłużej ale PKS. na trasy dalekobieżne kupujesz teraz bilet online co daje ci gwarancję miejsca. jakaś rewelacja czasami to nie jest ale siedzisz w fotelu nikt cie nie wyprosi z pociągu bo okazuje się że mimo że masz bilet nie jesteś we właściwym pociągu (właściwy był dwie minuty później po obecnym) i oba lecą do Wrocławia, i labo kupujecie nowe bilety, oczywiście karta nie zapłacisz albo dowiedzenia na najbliższej stacji w pipciu dolnym...)- sytuacja z autopsji. PKP i ich spółki to patologia!
49 minut temu | ocena: 96%
Liczba głosów:183
96%
3%
| odpowiedzi: 3
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~simplex Użytkownik anonimowy
~simplex :
Brak zdjęcia ~simplex Użytkownik anonimowy
To dzięki wam wyborcy PO ta patologia od 7 lat okrada skarb państwa i garściami zgarnia publiczne pieniądze. To dzięki waszej bezdennej głupocie i ślepej nienawiści której was nauczyli w mediach. To dzięki waszemu zakłamaniu bezkarnie w obliczu prawa rozdają sobie synekury, premie, nagrody. Wy jesteście po to by płacić. Podatki, kary, grzywny, mandaty, prowizje etc. Macie płacić żeby im wystarczyło. Żeby wystarczyło armii bezużytecznych urzędasów. Wasz głos jest dla nich bezcenny. Pamiętajcie tylko że to z naszych podatków taki Ostachowicz dostanie 2 miliony!!!!!!! To z naszych podatków pani z PKP dostawała 50.000zł miesięcznie a teraz 500.000 odprawy. To dzięki wam.
46 minut temu | ocena: 95%
Liczba głosów:94
95%
4%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~były działacz Solidarności Użytkownik anonimowy
~były działacz Solidarności
Brak zdjęcia ~były działacz Solidarności Użytkownik anonimowy
do ~axelos:
Brak zdjęcia ~axelos Użytkownik anonimowy
57 minut temu użytkownik ~axelos napisał:
Pani Minister z PKP 510 tyś zł (0,51 mln zł) za rozwalone pkp.. wracałem znad morza jak bydło do obozu....(w tamtą stronę jechałem autokarem) powrót to koszmar. Korytarz tak zawalony ludźmi że masakra, jedynie miejsca wolne pod kiblem (bo toaleta tego naz
PRZEPRASZAM WAS POLACY, że w PRL wspierałem Solidarność, że jako młody student dałem się wciągnąć w strajki rozpętywane przez tych, którzy osiągnąwszy swój cel, pokazali, że są wilkami w owczej skórze, którzy teraz Wam zabraniają strajkować, którzy rozdzieliwszy między siebie stołki władzy dają sobie setki tysięcy złotych pensji, tudzież takie nagrody, odprawy sięgające miliony złotych. którzy zmusili Was do niewolniczej pracy albo ucieczki z Polski, naszego, nie ich, kraju. Jak podają statystyki za granicą Polski przebywa obecnie 3,5 mln Polaków, którzy przez te wilki zostali zmuszeni do ucieczki z Polski. Naszej kochanej Polski. Przepraszam Was Polacy, że pomogłem im zniszczyć wszystko, co polskie, że polska ziemia i polskie firmy przeszły w ręce obcego kapitału, że dzięki takim jak ja, ferajna kolesi urządziła sobie raj na ziemi Waszym kosztem.
PS weźcie sprawy swoje ręce. Oni są słabi. wystarczy ich uderzyć, a prysną jak bańka mydlana.
39 minut temu | ocena: 94%
Liczba głosów:190
94%
5%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia mrofel Onet Zobacz profil
mrofel :
Brak zdjęcia mrofel Onet Zobacz profil
Ludzie i co nam z tego przyjdzie ze pomeczymy ,,klawiaturke i wylejemy swe zale,,,nic ,,,, bo stalismy sie bierni , i mowiacy trudno,,widac tak musi byc,,A w roku 1980-tym ,, polowa kraju stanela strajkami,, zeby tylko polowa,,, i walczyliscie o t.zw. dobre jutro,,,nadeszlo z rokiem 19879-tym,,i tak trwa 25lat,,, niebotycznej wladzy ,,STYROPIANU,, ludzi ktorzy nic nie potrafili tylko podjudzac,,, dzis rzadza , robia geszefty,,, i smieja sie z tych 9mln. czlonkow slawetnej Solidarnosci,,,,,
dzisiaj 09:37 | ocena: 95%
Liczba głosów:336
95%
4%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~leming Użytkownik anonimowy
~leming :
Brak zdjęcia ~leming Użytkownik anonimowy
To doskonała wiadomość dla Polski i Polaków. Niebywały awans cywilizacyjny. Dzięki temu Orlen zdobędzie przewagę na rynku , będzie mógł produkować paliwo , ba , może nawet otworzy własne stacje benzynowe.I będzie mógł kupować ropę od ruskich . Dzięki ci panie premierze Tusku za ten dowód uznania dla Polski i Polaków. Co za strata ze nie będziesz juz mógł podejmować takich decyzji a Polska traci twoja wspaniała osobę. Co teraz my lemingi mamy robić?
19 minut temu | ocena: 100%
Liczba głosów:6
100%
0%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Tadeusz Użytkownik anonimowy
~Tadeusz :
Brak zdjęcia ~Tadeusz Użytkownik anonimowy
Utworzono sztuczny dobrze płatny stołek, żeby zatrudnić faceta który zasłużył się Tuskowi. Dalej głosujmy na PO, a oni i ich przyjaciele będą paść się na majątku Skarbu Państwa i kosztem wszystkich Polaków. Jeżeli my wyborcy nie zmądrzejemy to PO zrobi z nas wszystkich dziadów, a zgromadzone przez osoby zwiazane z PO wyprowadzi za granicę. Czas się obudzić przy najbliższych i kolejnych wyborach.
53 minuty temu | ocena: 97%
Liczba głosów:214
97%
2%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
euro kolchoznik euro kolchoznik Onet Zobacz profil
euro kolchoznik :
euro kolchoznik euro kolchoznik Onet Zobacz profil
Koryto musi być głębokie i do pełna wypełnione złotówkami podatnika. I nie ma że to tamto. Jakoś tak swego czasu jeden taki opowiedział o Polsce jako kawałku czerwonego sukna. No i tak zostało do dzisiaj. Karuzela koryt trwa w najlepsze.
dzisiaj 09:29 | ocena: 97%
Liczba głosów:397
97%
2%
| odpowiedzi: 7
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z ostatniej chwili


Blogi polityków

Jan Bogatko
Jan Bogatko
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew Kuźmiuk