WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojciech-cejrowski-moge-ewentualnie-zostac-prezyde,1,5457787,wiadomosc.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-02 14:48:21 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Wojciech Cejrowski: mogę ewentualnie zostać prezydentem - Onet Wiadomości

Wojciech Cejrowski: mogę ewentualnie zostać prezydentem

dzisiaj, 10:28

- Premierem nie zostanę. Mogę ewentualnie zostać prezydentem, ale w takim układzie władzy, jaki jest w USA – mówi w wywiadzie dla "Do Rzeczy" Wojciech Cejrowski.

fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta
fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Znany podróżnik zdradza, co by zrobił, gdyby zasiadł na fotelu prezydenta. – Pierwsze decyzje musiałaby polegać na likwidowaniu rzeczy i przepisów niepotrzebnych – mówi w "Do Rzeczy" Cejrowski. Jako przykład wskazuje prawo budowlane, które jego zdaniem, jest w całości zbędne.

Niezwykłe podróże Wojciecha Cejrowskiego

Kolejna propozycja Cejrowskiego to tylko jeden podatek, w ramach którego "każdy podmiot gospodarczy czy osoba fizyczna oddaje państwu 10 proc. od wypracowanego dochodu". Autor wielu książek podróżniczych zaznacza, że oddałby obywatelom prawo do posiadania broni.

Cejrowski w rozmowie z Piotrem Pałką i Mariuszem Majewskim, zaznacza, że jego pierwszą decyzją w sprawach międzynarodowych byłoby uznanie, że Jerozolima jest stolicą Izraela i natychmiastowe oficjalne przeniesienie ambasady RP z Tel Awiwu.

"Europa wyrzekła się Boga"

Publicysta zdradza, że obawiał się, że papieżem zostanie ktoś z Afryki. – Stylistyka Kościoła w Afryce jest bardzo postępowa, posoborowa – mówiąc potocznie, a ja odnajduje się lepiej w obrzędowości i liturgii przedpoborowej – zaznacza.

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego w Ameryce Południowej od dziesięcioleci trwa ofensywa ewangelizacyjna. – Katolicka ofensywa pochodzi z Europy, a protestanckie sekty wysyłają swoich przedstawicieli z USA – mówi. Podróżnik podkreśla jednocześnie, że Europa wyrzekła się Boga i dlatego też maleje liczba powołań kapłańskich.

Szóstoklasisto, przygotuj się przed egzaminem - test ostatniej szansy znajdziesz na stronach Portalu Wiedzy i w gazecie FAKT

Rozmówca "Do Rzeczy" zaznacza, że jemu, jako katolikowi, żyłoby się w Polsce lepiej, gdyby katolicyzm był oficjalną religią państwową.

– Były już w Rzeczpospolitej takie czasy, gdy nasze państwo uznawało katolicyzm za swoją religią państwową, i był to jednocześnie złoty wiek Rzeczpospolitej, a ponadto czasy wyjątkowej tolerancji dla innowierców – tłumaczył Cejrowski.

Cały wywiad w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy".

("Do Rzeczy",PG;Pog)

Źródło: Media
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (708)

Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~podróżniczka Użytkownik anonimowy
~podróżniczka :
Brak zdjęcia ~podróżniczka Użytkownik anonimowy
A kto by chciał tego "PiS-owskiego OSZOŁOMA" wybrać na Prezydenta RP ? Chyba jedynie ktoś podobnie chory, jak on. Lubiłam oglądać z pasją jego programy - pasja mi jednak minęła, jak się przekonałam, że to człowiek-despota, uznający wyłacznie (niczym PiS) swoje racje jako obowiązujące i jedynie słuszne. Teraz oglądam czasem jego programy, ale bez ekscytacji, skupiając się jedynie na walorach przyrodniczych - jako człowiek przestał być on dla mnie kimś. Potępia np. "ruskich" w swoim programie za niegodne zachowanie w Bazylice Narodzenia w Betlejem, sam zaś biega po niej, niczym GŁUPEK wymachując łapami do kamery i uważa, że to jest godne, bo on to robi, rezygnuje z doktoratu na KUL-u, aby zaprotestować tak, jak nie byłoby innych form protestu, tylko odmrożenie sobie uszu na złość babci, a już ta jego ZACHŁANNOŚĆ na kasę to nie zna granic.
dzisiaj, 11:15 | ocena: 51%
Liczba głosów:762
48%
51%
| odpowiedzi: 66
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Mara Użytkownik anonimowy
~Mara :
Brak zdjęcia ~Mara Użytkownik anonimowy
Panie Wojciechu! Niech Pan zostanie przy tym, na czym Pan naprawdę się zna - na robieniu reportaży! A na temat polityki, szczególnie co Pan by zrobił jako prezydent mający takie uprawnienia jak prezydent USA lepiej niech Pan nie otwiera ust! Połowa domów by się pod Pana "rządami" zawaliła (bo jeśli nie ma prawa budowlanego, to też nie ma obowiązku przestrzegania sztuki budowlanej, setki bandziorów by biegały po ulicach z odbezpieczoną bronią (bo niektórzy faceci kompletnie idiocieją jak dostają do ręki cokolwiek co strzela!), a Pan by pierwszy uciekł z tego kraju-raju. Proszę przestać się kompromitować, bo pomijając Pana dziwne pomysły, miałam Pana za inteligentnego człowieka.
dzisiaj, 12:09 | ocena: 64%
Liczba głosów:218
64%
35%
| odpowiedzi: 14
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~na spokojnie Użytkownik anonimowy
~na spokojnie
Brak zdjęcia ~na spokojnie Użytkownik anonimowy
do mlot thora1:
mlot thora1 mlot thora1 Onet Zobacz profil
dzisiaj, 10:56 użytkownik mlot thora1 napisał:
O konieczności istnienia prawa budowlanego Cejrowski przekonałby się gdyby sąsiad postawił wysoki budynek na granicy jego działki a drugi chlewnię.
Mowa o budowaniu nowych domów, prawo budowalne musiałby byc ale nie w takiej postaci jak jest teraz mysle ze dobrym rozwiazanim by bylo coś ala prawo dzielnicy (osiedla) typu ze na danym osiedlu nie mozesz wybudować budynku wiekszego niz 3 pietra i tyle, a jakbys chcial 5 pietrowe to wykupilbys sobie mieksce w dzielnicy w ktorej zezwala na wybudowanie takiego budynku.
dzisiaj, 11:12 | ocena: 85%
Liczba głosów:75
85%
14%
| odpowiedzi: 5
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~asd Użytkownik anonimowy
~asd
Brak zdjęcia ~asd Użytkownik anonimowy
do ~podróżniczka:
Brak zdjęcia ~podróżniczka Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 11:15 użytkownik ~podróżniczka napisał:
A kto by chciał tego "PiS-owskiego OSZOŁOMA" wybrać na Prezydenta RP ? Chyba jedynie ktoś podobnie chory, jak on. Lubiłam oglądać z pasją jego programy - pasja mi jednak minęła, jak się przekonałam, że to człowiek-despota, uznający wyłacznie (niczym Pi
Masz racje - nawet lubiłem jego programy . Ale potem jak dał "popis " w klasztorze buddyjskim w Tybecie stwierdziłem ze jest tępym moherem . Nabijanie się z młynków modlitewnych czy szydzenie ze strojów mnichów nazywając ich religie pełna zabobonów oraz głupot to tylko cześć jego programu . Strzelanie szyderczych min do kamery gdy obok modlili się ludzie - to następny numer pana WC .
dzisiaj, 11:31 | ocena: 65%
Liczba głosów:276
65%
34%
| odpowiedzi: 26
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Franek Użytkownik anonimowy
~Franek
Brak zdjęcia ~Franek Użytkownik anonimowy
do ~Polska tylko z Bogiem.:
Brak zdjęcia ~Polska tylko z Bogiem. Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 10:47 użytkownik ~Polska tylko z Bogiem. napisał:
Patriotyzm jest i powinien być z wiarą związany. Im te więzi są głębsze i ściślejsze, tym lepiej dla wiary i dla patriotyzmu. Nie było Polski innej niż chrześcijańska, czyli ta, która w 966 r. wyłoniła się i okrzepła wraz z przyjęciem chrztu przez Mieszka
Jeżeli jesteś księdzem, jak się podpisałeś, to Twoja wypowiedź nie dziwi. KK jest organizacją, którą Europa odziedziczyła po czasach średniowiecza - struktura hierarchiczna państwa feudalnego w niezmienionej formie. Zapomniałeś wyraźnie, że minęło sporo czasu od średniowiecza.

Takie wypowiedzi można uznać za ciasnotę umysłową w przypadku proboszcza na zapadłej wsi, jeżeli ktoś jest profesorem i członkiem Episkopatu, to potwierdza tezę, że Kościół Katolicki odszedł od nauk Jezusa, a nad duchowość i duszpasterstwo przedkłada wpływy polityczne, a co za tym idzie, finansowe.
dzisiaj, 11:07 | ocena: 65%
Liczba głosów:157
65%
34%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~tyle Użytkownik anonimowy
~tyle
Brak zdjęcia ~tyle Użytkownik anonimowy
do ~as:
Brak zdjęcia ~as Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 11:26 użytkownik ~as napisał:
ty wolisz,żeby rządzili tobą żydzi ,tak jak jest teraz
buhahahaha akurat jak się poogląda Cejrowskiego to jakoś w jego wypowiedziach bardzo "blisko" mu do Żydów oraz Izraela, proponuję odcinek internetowego programu "Matura to bzdura" o flagach państw, tam właśnie "złapali" Cejrowskiego jak sprzedawał swoje książeczki podróżnicze i wypowiada się na temat flag , można "podziwiać" jak zachwyca się flagą Izraela i w ogóle Żydami jako "najmądrzejszym narodem świata".......
dzisiaj, 12:07 | ocena: 65%
Liczba głosów:97
65%
34%
| odpowiedzi: 13
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~dnc Użytkownik anonimowy
~dnc :
Brak zdjęcia ~dnc Użytkownik anonimowy
Wojciech Cejrowski jest niesamowitcm podróżnikiem i obserwatorem otaczającego go w podróży świata ( i za to go cenię). Niestety ma jedną, acz podstawową, wadę. Nie jest populistą. A tylko populiści mogą zostac politykami i święcić triumfy. Tak jak do władzy nie dojdzie nigdy Korwin Mikke, który ma wiele racji w opisie rzeczywistości, ale nie jest populista. Ludzie uwielbiają populizm. Wolą polityków o przekonaniach "uśrodkowionych" jesli to tak można nazwać, acz niekoniecznie mją cych racje. Ważne by były nośne. By dobrze brzmiały. A czy są realne czy mają sens. A czy to ma znaczenie?.
dzisiaj, 11:31 | ocena: 55%
Liczba głosów:159
55%
44%
| odpowiedzi: 7
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~rychu59 Użytkownik anonimowy
~rychu59 :
Brak zdjęcia ~rychu59 Użytkownik anonimowy
Wszyscy likwidatorzy prawa budowlanego zaczynają inaczej śpiewać kiedy im sąsiad albo jakiś dustukłosa, czy inny kluczyk, za płotem otwiera zakład blacharski, wyrób nagrobków, ubojnię, spalarnię śmieci, maszt gsm, autostradę...
dzisiaj, 10:59 | ocena: 86%
Liczba głosów:145
86%
13%
| odpowiedzi: 9
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Piekielny Rysio Użytkownik anonimowy
~Piekielny Rysio :
Brak zdjęcia ~Piekielny Rysio Użytkownik anonimowy
Jak zwykle Cejrowski wypisuje głupoty. A zatem złoty wiek mieliśmy wtedy gdy wśród szlachty szerzyła się Reformacja. Nasi najwięksi pisarze Renesansu pozostawali znacząco pod jej wpływem. Potem przyszli Wazowie, szczególnie najgorszy król Polski Jan Kazimierz - były jezuita i zaczęliśmy dostawać po siedzeniu. Potem wypędziliśmy przedstawicieli reformacji, ich szkoły przejęli jezuici i dopiero od tamtego czasu Polak = katolik. Jak to odbiło się na kondycji państwa ? Cytuję:

" W mieście, którego nazwiska nie powiem,
Nic to albowiem do rzeczy nie przyda;
W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,
W godnym siedlisku i chłopa, i Żyda,
W mieście — gród, ziemstwo trzymało albowiem
Stare zamczysko, pustoty ohyda —
Było trzy karczmy, bram cztery ułomki,
Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.

W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy
Wielebne głupstwo od wieków mieszkało;
Pod starożytnej schronieniem świątnicy
Prawych czcicielów swoich utuczało.
Zbiegał się wierny lud; a w okolicy
Wszystko odgłosem uwielbienia brzmiało.
Święta prostoto! Ach, któż cię wychwali!
Wiekuj szczęśliwie!... Ale mówmy dalej."
dzisiaj, 11:05 | ocena: 58%
Liczba głosów:204
58%
41%
| odpowiedzi: 2
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~młody Użytkownik anonimowy
~młody
Brak zdjęcia ~młody Użytkownik anonimowy
do ~Polska tylko z Bogiem.:
Brak zdjęcia ~Polska tylko z Bogiem. Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 10:47 użytkownik ~Polska tylko z Bogiem. napisał:
Patriotyzm jest i powinien być z wiarą związany. Im te więzi są głębsze i ściślejsze, tym lepiej dla wiary i dla patriotyzmu. Nie było Polski innej niż chrześcijańska, czyli ta, która w 966 r. wyłoniła się i okrzepła wraz z przyjęciem chrztu przez Mieszka
Co było dobre 1000 lat temu nie musi być dobre dzisiaj! I nie myl patriotyzmu z fanatyzmem religijnym! Przypominam ci że duża liczba znanych Polaków nie była katolikami! Jakoś pominąłeś milczeniem fakt że kilkaset lat temu Polka była bardziej tolerancyjna religijnie niż teraz!
dzisiaj, 11:11 | ocena: 83%
Liczba głosów:6
83%
16%
 • Zgłoś naruszenie
 • Podziel się:
 •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Zobacz także

Groźba wojny między Koreami. Wojskowy krok Chin

Groźba wojny między Koreami. Wojskowy krok Chin

Tylko w Onecie | dzisiaj, 13:22
Dramat ośmioosobowej rodziny. Co się stanie z dziećmi?

Dramat ośmioosobowej rodziny. Co się stanie z dziećmi?

Świat | dzisiaj, 09:35
Kim Dzong Un: broń atomowa podstawą dobrobytu

Kim Dzong Un: broń atomowa podstawą dobrobytu

Świat | dzisiaj, 09:11
Willa współzałożyciela Apple wystawiona na sprzedaż

Willa współzałożyciela App... Fotoreportaż

Zdjęć: 12
Pierwsza Dama ćwiczy z tysiącami dzieci!

Pierwsza Dama ćwiczy z tys... Fotoreportaż

Zdjęć: 5
Oszpecona Afganka odzyskała twarz

Oszpecona Afganka odzyskał... Fotoreportaż

Zdjęć: 6

Najpopularniejsze

Polecamy

Ciemna strona Jerozolimy  

Ciemna strona Jerozolimy

Polacy przekonali się o tym na własnej skórze »
Uciekł od dręczącego go ojca  

Uciekł od dręczącego go ojca

Stał się największą czarną owcą w trzódce pastora »
Koniec "raju narkomanów"  

Koniec "raju narkomanów"

Kraj słynący z liberalnego podejścia do narkotyków zaostrza prawo »
NEWSLETTER
Chcesz być informowany o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie? Zapraszamy do newslettera.