WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://www.eurosport.pl/tenis/atp-masters-madryt/2012/niebieska-maczka_sto3257130/story.shtml przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2012-05-05 11:34:40 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Niebieska mączka kością niezgody. Nikt nie pyta nas o zdanie - ATP Masters Madryt 2012 - Tenis - Eurosport
 
 
 
  •  
  • Login | Rejestracja
Eurosport
MŚ w snookerze
MŚ w snookerzeWszystkie mecze turnieju na żywo na dodatkowym kanale oraz w archium Eurosport Player
Polacy U17 w Eurosporcie
Polacy U17 w EurosporciePolska-Belgia 4 maja, Słowenia-Polska 7 maja, Holandia-Polska 10 maja!
BVB - Freiburg NA ŻYWO
BVB - Freiburg NA ŻYWOW sobotę o 15:30 w Eurosporcie 2 ostatnia kolejka Bundesligi

Tenis - ATP Masters Madryt

03/05/2012 - 14:49 - Aktualizacja 03/05/2012 - 15:58

Niebieska mączka kością niezgody. "Nikt nie pyta nas o zdanie"


Czołowym tenisistom nie podoba się fakt, że podczas turnieju w Madrycie będą musieli walczyć na niebieskiej mączce. - Nie sądzę, żeby było to dobre rozwiązanie - uważa Rafael Nadal. Początek rywalizacji w stolicy Hiszpanii 6 maja.

Organizatorzy tłumaczą, że kolor niebieski to ukłon w stronę głównego sponsora turnieju - firmy Mutua Madrilena, która swoje logo ma właśnie w błękicie.

- Nikt nie pyta o zdanie nas, zawodników, i to jest wielki błąd. Może jestem tradycjonalistą, ale korty w kolorze niebieskim nie służą niczemu dobremu. Rozmawiałem o tym z Novakiem Djokoviciem i Andy Murray'em i powiedzieli mi, że również nie są zadowoleni z tego pomysłu. Nie sądzę, że jest to dobre rozwiązanie - powiedział Rafael Nadal i dodał z ironią: - Mam tylko nadzieję, że pewnego dnia nie zagram na niebieskiej trawie.

- Z tego co mi wiadomo, nie zaakceptował tego żaden gracz z czołówki. Pojawiło się sporo pytań w kwestiach dotyczących odbicia piłki - zdradził z kolei lider rankingu ATP Novak Djoković.

Niebieska mączka - Tenis - ATP Masters Madryt

- Tuż po Madrycie gramy w Rzymie na normalnym czerwonym korcie. Nie powinno być takich różnic między dwoma wielkimi turniejami – podkreślił tenisista z Majorki, który w ubiegłym roku w Madrycie przegrał w finale z Novakiem Djokoviciem 5:7, 4:6.

Dyrektor odpowiada

Dyrektor turnieju w Madrycie, Gerard Tsobanian broni decyzji o zmianie koloru ziemi z czerwonego na niebieski.

- Mam nadzieję, że każdy z czołowych graczy po swoich pierwszych meczach podzieli się swoimi doświadczeniami. Tak naprawdę nie wiem, co jest problemem w tej sytuacji. Nie zamierzamy co rok zmieniać koloru nawierzchni. Uważam, że piłkę widać tak samo, a nawet lepiej. Czy to będzie dla kogoś niewygodne? Z pewnością nie. Jakieś rewolucje są raz po raz potrzebne. To może się stać naszym symbolem - powiedział Tsobanian.

Turniej w Madrycie rozpoczyna się 6 maja. Wśród 64. zawodników zgłoszonych do I rundy znalazł się Łukasz Kubot. W ubiegłym roku w stolicy Hiszpanii nasz najlepszy tenisista nie zdołał przebrnąć kwalifikacji.

Eurosport - jk
 

You are logged in as administrator

  • Your publications will be displayed as such
  • You can delete abusive comments
  • Your abuse report will banish immediatly the user

Komentarze 

21 Do 30 z 30

Odśwież

     
Komentarze  
 
Napisz komentarz :
 

Więcej informacji - Tenis - ATP Masters Madryt

Niebieska mączka  - Tenis - ATP Masters Madryt

Tenis - ATP Masters Madryt - Niebieska mączka kością niezgody. "Nikt nie pyta nas o zdanie"

Czołowym tenisistom nie podoba się fakt, że podczas turnieju w Madrycie będą musieli walczyć na niebieskiej mączce.