Niewielu zwróciło uwagę na to, co stało się z kanałem CANAL+ 3D i ofertą w trójwymiarze, którą będzie miała platforma nc+. Wydawałoby się, że skoro nie ma dedykowanego kanału 3D, to oferta tego typu zniknie, bo widzowie nie są zainteresowani. Wręcz przeciwnie.

Zdjęcie

Co z kanałami 3D po starcie nc+.  Od CANAL+3D do CANAL+ Film2 HD /AFP
Co z kanałami 3D po starcie nc+. Od CANAL+3D do CANAL+ Film2 HD
/AFP

Zmiany w nc+: Nowe CANAL+, koniec nPremium

Ok. 1 w nocy 5 kwietnia dekodery ADB wykorzystywane przez platformę nc+ otrzymały aktualizację listy kanałów. Zgodnie z zapowiedziami podmieniono stacje CANAL+, wstawiając nowe nazwy, natomiast usunięto z listy komplet kanałów nPremium oraz nSport 108. Technicznie z satelity wyłączono nPremium 3... czytaj więcej


 Dotychczasowy serwis CANAL+ 3D został zastąpiony wybranymi emisjami 3D w ramach kanału CANAL+ Film2 HD. Zapewne nie zabraknie też meczów piłkarskich w 3D, ale na razie nie podano w którym kanale znajdą się transmisje 3D na żywo. O polskiej Ekstraklasie w 3D należy zapomnieć.

Reklama

Na razie wiadomo tylko tyle, że emisja programów 3D przewidziana jest w każdą niedzielę po południu na antenie stacji CANAL+ Family2 HD. W najbliższych tygodniach w 3D emitowana będzie seria "Najpiękniejsze miejsca do nurkowania". Zaczęło się emisją programu Morze Czerwone (7 kwietnia o godz. 17.00). Z tej serii emitowane będą jeszcze  Mozambik (14 kwietnia, godz. 15.55) oraz Afryka Południowa (21 kwietnia, godz. 17.00). Raz w tygodniu to może mało, jeśli chodzi o programy 3D, tym bardziej, że kiedyś także platforma n miała kanał nShow 3D. Brakuje oferty filmów i koncertów w 3D.

Przeglądając stronę CANAL+ Sport nie sposób znaleźć nic na temat 3D, tak jakby w redakcji sportowej nc+ zapomniano o temacie 3D przy okazji transmisji sportowych. Aż tak małe zainteresowanie 3D?

Janusz Sulisz

Artykuł pochodzi z kategorii: Audio-Wideo

Źródło informacji

SatKurier

Zobacz również

  • Rosjanie przetestowali udoskonalone wyrzutnie pocisków termobarycznych

    Rosyjskie wojska chemiczne przeprowadziły manewry z wykorzystaniem czołgów uzbrojonych w wyrzutnie pocisków termobarycznych. więcej