WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://www.spidersweb.pl/2013/04/niekonczaca-sie-opowiesc-nc-dopiero-sie-zaczyna-z-uokik-w-tle.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-07 00:16:13 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Niekończąca Się Opowieść nc+ dopiero się zaczyna, z UOKiK-em w tle Google+

»»

Niekończąca Się Opowieść nc+ dopiero się zaczyna, z UOKiK-em w tle

31
02.04.2013Komentarzy 31
12345 (głosów: 8)
Loading ... Loading ...
4.38 8 ratings.

„Jak stracić klientów i zrazić do siebie ludzi” – tak można byłoby nazwać fuzję Cyfry+ i Telewizji n. Po ogromnym medialnym szumie związanym z niezadowoleniem klientów i zwolnieniach wynikających prawdopodobnie z wielkiej klapy na starcie wydaje się, że nc+ powinno zacząć się podnosić. Tymczasem wygląda na to, że szumny początek będzie prowadził do już nie tak rozchwytywanych, ale długoterminowych kłopotów nc+.

Podsumowując wpadki i niepowodzenia nc+:

- powstaje nowa platforma łącząca Cyfrę+ i telewizję n, a szumne zapowiedzi dają nadzieję na konkurencyjne i atrakcyjne oferty;

- na konferencji prasowej okazuje się, że zabrakło szczegółów a oferta wcale nie zapowiada się tak świetnie cenowo i programowo;

- pojawiają się pierwsze głosy niezadowolenia abonentów, na co wiceprezes zarządu nc+, Beata Mońko w wywiadzie odpowiada, że nie boi się odpływu klientów, a nc+ nie odda ani jednego klienta z bazy 2,5 miliona abonentów, a ceny pakietów nie są przesadzone;

- klienci zaczynają wyrażać swoje niezadowolenie na fanpejdżu nc+ na Facebooku i coraz mocniej domagają się informacji na temat przeniesienia z obecnych ofert;

- na Facebooku powstaje profil Anty nc+, który na razie zbiera niezadowolonych klientów nc+;

- wybucha bomba – okazuje się, że klienci zaczynają dostawać zwykłym listem informacje o zmianie ofert i mają do wyboru jedynie wypowiedzenie umowy, którego jeśli nie dostarczą do 19 kwietnia, będzie nieważne, lub automatyczny transfer na nowe oferty. Dodać trzeba, że zazwyczaj niekorzystne i droższe. Wątpliwości budzą telefony z pytaniem o przedłużenie, które nie są do końca regulaminowe;

- zaczyna się prawdziwy kryzys. Media rozpisują się o działaniach nc+, samo nc+ blokuje możliwość umieszczania postów na fanpejdżu na Facebooku i przekierowuje ruch na swoje fora, na których szwankuje komunikacja. Infolinie są zapchane, a nc+ nie reaguje na protesty użytkowników;

- nc+ w końcu zaczyna nieśmiało reagować i obiecuje 3 miesiące dodatkowych kanałów, co jednak nie zadowala abonentów;

- prezes nc+, Julien Verley, wysyła do założyciela profilu Anty nc+ list, w którym zaprasza na rozmowy i przyznaje, że nc+ nie dała rady z odpowiedziami na wszystkie pytania i wątpliwości klientów;

- Beata Mońko traci pracę wiceprezesa zarządu nc+. Mówi się o tym, że ktoś musiał polecieć, ale pojawiają się spekulacje, iż Mońko krytykowała „arogacką strategię”, którą obrało nc+, ale francuskim władzom nie zależało na opinii polskiego managementu. Marek Staniszewski, dyrektor wykonawczy marketingu Canal+ Cyfrowego, również traci pracę;

- w mediach szerokim echem roznosi się sprawa pracownika Call Center, który zwolniony zostaje za wrzucenie na Facebooka artykułu o kłopotach nc+ i dopisanie „Lubię to”;

- założyciel profilu Anty nc+ odmawia zaproszeniu do rozmów z nc+ argumentując, że nie czuje się przedstawicielem ponad 50 tysięcy niezadowolonych osób, które polubiły fanpejdż. W międzyczasie pojawiają się przesłanki, jakoby nc+ kupowało fanów swojego fanpejdża tylko po to, by nie stracić wizerunkowo, gdy profil Anty nc+ będzie miał ich więcej;

-  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczyna postępowanie przeciw operatorowi platformy n, spółce ITI Neovision. Wątpliwości dotyczą dostarczania informacji o migracji pomiędzy ofertami listem zwykłym, zbyt krótkiemu czasowi na migrację i sprawdzi, czy nie jest to jednostronne zmienianie warunków umowy;

Saga nc+ dopiero się zaczyna. Niezadowoleni klienci donoszą, że na niektórych pocztach pracownicy przyznają, iż wysyłane jest dziś dwa razy więcej listów poleconych, szczególnie do Krakowa i Warszawy, czyli do siedzib platform. Media donoszą też, że abonenci są zdezinformowani i nie mogą składać wypowiedzeń w oddziałach naziemnych.

A prezes nc+, Julian Verley mówi Gazecie Wyborczej: ”Jest możliwe, że za rok będziemy mieli mniej abonentów niż obecnie, ale to nie znaczy, że to będzie zły wynik”.

Warto w tym wszystkim zwrócić jednak uwagę na kilka istotnych rzeczy. Na razie problemy nc+ to kryzys wizerunkowy – niezadowolenie klientów, nieumiejętność radzenia sobie z nawałem pytań i wątpliwości. Każdy ruch platformy jest bacznie obserwowany i odbija się w mediach. Na weryfikację tego zadowolenia, na sprawdzenie, czy niezadowoleni klienci z internetu podejmą rzeczywiste działania, przyjdzie czas w kwietniu oraz później, gdy UOKiK podejmie decyzje.

Bardzo prawdopodobne jest, że wtedy szum wokół nc+ nie będzie już tak medialny, że prezes Verley nie przyzna się oficjalnie do zawalenia sprawy, że oprócz części zaagażowanych klientów nikt nie będzie sprawą zainteresoway. Jednak niekończąca saga nc+ dopiero się zaczyna.

Fakt, z przytupem.

 • Youvegotit

  Kilka dni a ile się już tu wydarzyło!

 • ryplay

  Jestem byłym klientem zarówno „N” jak i (wcześniej) cyfry+.
  Uciekłem z cyfry+, ze względu na drogą i słabą ofertę premium, do N. Przez prawie 6 lat było super, bez zastrzeżeń, korzystałem z maksymalnego pakietu usług i byłem zadowolony.
  Niestety, krótko po ogłoszeniu fuzji miała skończyć mi się umowa (jak sie okazało, nie umowa, tylko „okres promocyjny”) i dostałem „okazjonalną” i „przygotowaną specjalnie dla mnie” ofertę przedłużenia okresu promocyjnego o kolejny rok, z tym że za 30% więcej. i to za mniejszy zakres usług.
  To był dla mnie pierwszy sygnał, że „fuzja” działa. Z bólem serca zrezygnowałem z N, przeniosłem się do kablówki osiedlowej i – jak widzę z doniesień – dobrze zrobiłem.

  Swoją drogą, jak durnym trzeba być żeby uwierzyć, że połączenie dwóch z trzech głównych graczy na rynku to działanie ANTYMONOPOLOWE?

 • Bart3kk

  Francuzik myślał, że będzie doił Polaczków ,a oni przyklasną ochoczo i zgodzą się na takie skandaliczne zachowanie. Sam składam zaraz wypowiedzenie, chyba, że w końcu przedstawią jakąś dobrą ofertę, bo pomimo, że Cyfrowy Polsat wychodzi tanio, to ma kijową ofertę sportową.

 • http://twitter.com/robert7s robert7s

  Z oferty n byłem zadowolony przez kilka lat. Po otrzymaniu wiadomego listu złożyłem wypowiedzenie. Polityka nc+ wydaje się być klarowna – mniej klientów ( w domyśle ci którzy zostaną zapłacą więcej) i będzie ok.

 • antyNC

  Zwróćcie uwagę że o aferze nc+ piszą wszystkie media oprócz… Onetu i TVN24. Na stronie TVN24 są tylko trzy teksty o NC+ chwalące ich ofertę. Dlaczego? Otóż właścicielem Onetu, TVN24 i NC+ jest ITI. Jedynie na Onecie można znaleźć kilka wzmianek papowskich o kontroli UOKiK. Jak to mówili w TVN? Cała prawda całą dobę?

 • Paweł Butyliński

  Ale tak swoją drogą, to jest jeszcze co w tej telewizji oglądać?

 • Mirosław

  Jestem klientem n-ki od kilku lat. Mój ostatni abonament wynosił 79 zł (w tym kanały premium i HBO). Otrzymałem listem ofertę z propozycją CANAL+ Gold z ceną 129 zł, bez HBO. Jest to podwyżka ceny o 63%. Jak do tego faktu ma się powyższe stwierdzenie prezesa?
  Kilka miesięcy temu namówiłem na n-kę rodziców. Teraz również i im muszę pisać rezygnację z usług stosującej nieuczciwe praktyki firmy kierowanej przez francuskiego kłamcę i cwaniaczka.

 • Mirosław

  - Jestem zaskoczony reakcją mediów i abonentów. Klientom NC+ oferujemy najtańsze pakiety w tej samej cenie co w N czy Cyfrze+, ale programów jest o kilkanaście więcej – bronił się prezes NC+ Julien Verley.

 • Fx7

  Grupa ITI ma od listopada 2012 jedynie 25% udziałów w Onecie. 75% ma RAS więc właścicielem jest RAS. TVN24 należy do Grupy TVN, która należy do Grupy ITI. Czyli jedynie 25% dzieli Onet i TVN24 do konkurencji, ale jak widać aż 25% bo faktycznie na Onecie i TVN nicccc o nc+ ;)

 • wojtek

  Nie mogłeś dostać takiej oferty bo nawet w zwykłym cenniku pakiet gold kosztuje 89 zł bez promocji dla abonentów. Ja dostałem ofertę plainum za 99zł więc chyba to jakaś pomyłka.

 • http://www.facebook.com/brikson Grzegorz Burzyński

  Chyba nie jesteś na tyle naiwny, że myślałeś żę będą opisywali swoją wtopę. To tak jakby mieli zrobić odcinek programu „Uwaga” o nc+.

 • piotr

  witam
  nie jestem w żaden sposób związany z NC+ ale dla odmiany muszę ich pochwalić. zadzwonili do mnie, przedstawili nową ofertę z umową na 12 miesięcy, multiroom gratis i dekoder za 10zł dołożyłem jeszcze jeden interesujący mnie kanał i wyszedłem dokładnie 1,99 drożej niż do tej pory a mam wszystko co chciałem z wieloma nowymi programami. canal+ platinium z hbo i tym co pisałem powyżej za 100zł. wystarczyło tylko trochę po negocjować.

 • BOLEK

  A TAK Z CZYSTEJ CIEKAWOSCI JAKIE PROPOZYCJE DOSTALI ABONENCI C+ I JAKIE TERMINY NA ZASTANOWIENIE B0 valery TWIERDZI DZISIAJ ZE MAJA CZAS DO KONCA CZERWCA .MUGLBY MI KTOS ODPISAC ….BO JESLI MAJA14 DNI TO KLAMIA WRZYWE OCZY ..A TEN SKORUMPOWANY UOKIK TWIERDZ ZE ZAJMUJE SIE TYLKO ABONENTAMI eN…. TO KPINA BO JESLI KLIENCI c+ TEZ MAJA OD POWIADOMIENIA { LISTOWNIE LUB PRZEZ TELEFON}14 DNI TO UOKIK TERZ POWINIEN SIE ZAJAC C+ PEWNIE C+ LEPIEJ POSMAROWALO Z OBCYM KAPITALEM NASZE UZENDY NIE ZDZIERAJA …….PRZECIERZ JESLI NKLIENT C+ PRZEGAPI PISMO TO Z AUTOMATU ZOSTANIE ABONENTEM NC+ …..TO CO TO ZA ROZNICA CZY eN CZY nc+ TO TACY SAMI OSZUSCI ALE WEDLE UOKIK NA TA CHWILE TO NIE ……….ALE BEZMUZGI W TYM UIKOK chociaż to tak skorupowany wydzial pewnie niezle placi nc+ MZE KTOS MI ODPISZ JAKIE TERMINY DOSTALI KLIENCI C+

 • Paweł

  To nie tak, że Polsat ma kijową ofertę sportową, raczej powinno się napisać, że ma słabą ofertę piłkarska i tak wtedy to prawda. Bo dla fanów siatkówki, ręcznej, tenisa( ma prawa do męskich turniejów Masters 1000 i Wimbledonu) to nie wygląda źle oferta, po prostu wiadomo, że nożna jest najpopularniejszym sportem w naszym kraju.

 • rozczochrany

  Jak czytam komentarze, to wielu pracowników nc+ zaczęło się anonimowo wypowiadać ;)

 • Prawie byly klient

  Jestem zdecydowany REZYGNUJE III

 • andrzej

  14 dni od czasu otrzymania pisma z nc + przyszło w 26 marca a data na umowie 2 kwiecien

 • http://www.facebook.com/brikson Grzegorz Burzyński

  Dochodzą do tego też sporty walki – boks, MMA, UFC, K-1. Na n bardzo ich mało.

 • dagii

  jestem abonentem C+ w kwietniu konczy mi sie umowa i dzien po konferencji gdzie zaprezentowali nc+ napisalem wypowiedzenie ide na 15 miesiecy do polsatu jak zmadrzeja w nc+ to moze wroce i WY nie marudzic i tak samo niech nc+ zaplacze i zawaczy o nas w [przyszlosci

 • Zenek

  NC+ od poczatku gra na spadek ilosci abonentow. Swiadcza o tym ceny abonamentow wyzsze srednio o 40% za cos niby podobnego. Czyli pozostale 50-60% abonentow ma zaplacic na tyle duzo by pokryc dotychczasowe wplywy dwoch laczacych sie platform. Niestety przesadzili a Internet jest dla wszystkich i tu mozna pokazac w pelnym swietle ich oblude i bardzo fatalne dzialanie organow naszego panstwa szczegolnie UOKiK, ktory wmawia Polakom, ze laczenie firm i robie z 3 – 2 firmy to dzialanie antymonopolowe. Ciekawe czy bedzie wola przeswietlenia tej sprawy przez powolane do tego sluzby?

 • Taktak

  Wojtek nc+ menagier :)

 • ziom

  Nie mogą usuwać nieprzychylnych komentarzy jak na FB więc muszą odpisywać :)

 • Łukasz Matyja

  Niektórzy internauci z pogardą (o innych) piszą, że wystarczyło tylko trochę ponegocjować aby otrzymać dobrą dla siebie ofertę … ale czy to tak właśnie powinno być? Mamy przez telefon wykłócać się z konsultantem, powtarzać wciąż „za drogo”, rzucać swoje propozycje? Przecież nie każdy potrafi być przekupą, a i wielu konsultantów jest nieugiętych … ja aby mieć zbliżony pakiet (kanały podstaw., 4xCanal+ zamiast 4xnPremium, 3xHBO, 5xFilmBox) musiałbym zapłacić 20-30 zł więcej. Do tej pory płaciłem 89 zł, a oni chcą ode mnie 109-119 zł i to bez FilmBox-a!!! … a z FilmBoxem 179 zł!!! TO JEST OFERTA DLA STAŁYCH KLIENTÓW???

 • Pawel Samarec

  Kurcze! Jestem po za granicą kraju i jestem w szoku. Jak już list z nc+ leży w mojej skrzynce, a nie zdążę wypowiedzieć umowy… klapa. ..

 • rozczochrany

  wyślij z zagranicy

 • waldy

  Jak rozwiązać umowę z N:

  Przestań płacić. Po dwóch miesiącach wyłączą sygnał, a po 30 dniach od
  wyłączeniu sygnału umowa rozwiązuje się sama z automatu. Za okres w
  którym miałeś wyłączony sygnał nie powinni naliczyć opłaty. Tylko broń
  boże nie płać przed upływem 30 dni bo Ci włączą sygnał i dupa z planu.
  To jest najprostsze rozwiązanie z tymi dupkami umowy i kosztuje dwa
  abonamenty a nie 3 jak przy normalnym wypowiedzeniu. ale zanim
  zastosujesz tą procedurę sprawdź co masz w umowie. A jak zadzwonią z
  windykacji to mów, że nie będziesz płacił bo straciłeś pracę i nie stać
  Cie na płacenie.

 • harnasiontko

  A ja jestem klientem N oraz C+. Musiałem jakoś połączyć chęć oglądania Pucharów/LM z ew. T-ME, hiszpańską i angielską. W sumie płaciłem – ostatnio z hbo i wynajęciem dekoderów ok 129 zł. Na ten moment mam do wyboru opcję z multiroomem za ok 124 zł., ale bez hbo i wątpliwej jakości T-ME. W dodatku umowa tylko na 18 m-cy. Jak słyszę o korupcji, ustawkach meczów, to … a w internecie i tak można za free oglądać.

  Może jednym zdaniem: z N oraz Canalplus (później C+) korzystam od lat, ale tak po dupi… nie dostałem. Aż mi wstyd, ale rezygnuję i idę na full do Cyfrowego P

 • Lotta

  Byłam w cyfrze zapytać co i jak, umowa kończy mi się w czerwcu, więc nową mam podpisać w maju. Teraz płacę 100zł z groszami za cyfrę z canal+ i HBO bez pakietu filmbox i cinemax. Zapropnowali mi pakiet gold za 109zł + wymiana dekodera. Mam w nim zachować te kanały, które mam, poza sportowymi (których nigdy nie oglądam praktycznie) z canal+, hbo i tym nowym canal+ family. Także dla mnie jako osoby migrującej sytuacja ma pozostać przynajmniej niezmienna, jeśli nie korzystniejsza (o ten pakiet canal+ family, czyli dawne npremium).

  Poszłam z nastawieniem bojowym, okazało się, że nie będzie chyba tak źle. Kanały filmowe to poza pakietem podstawowym dla mnie absolutny priorytet. Może w ogóle priorytet, bo i tak nie oglądam seriali czy innych reality show :)

 • Pingback: HBO GO w nc+. Problem z aplikacją na Androida i długi czas oczekiwania na aktywację

 • Bryś

  Ja się nie dałem skusić i zostałem w upc, bo jak to mówią lepsze jest wrogiem gorszego ;))) Po co miałbym zmieniać, jak tutaj mam duży wybór kanałów, cena przystępna, a do tego vod i dużo darmowych filmów. Szkoda mi tylko tych ludzi, którzy muszą się teraz szarpać.

 • grzdyl

  BO…koguciki francuziki, wiedzą lepiej

Reklama