WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/paranormalni-doradcy-biznesowi/r87yr przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2016-06-15 17:48:09 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Paranormalni doradcy... biznesowi - Strefa tajemnic
30 maja, 00:00

Paranormalni doradcy... biznesowi

Dzisiejsi biznesmeni korzystają nie tylko z usług tarocistów i jasnowidzów, ale także etatowych "intuicyjnych" doradców czerpiących ze swych porad niebotyczne zyski. Ci zaufani i często cenieni ludzie nie chcą być kojarzeni z wróżbą z kart, fusów czy szklanej kuli twierdząc, że źródło ich zdolności leży nie w magii, ale zdolnościach parapsychicznych.

Udostępnij
12
Skomentuj
Szósty zmysł w biznesie Foto: Onet

Niepewne czasy sprawiają, że biznesmeni i finansiści zaczynają zwracać się o poradę do osób dysponujących rzekomymi zdolnościami nadprzyrodzonymi. Nie są to jednak wróżki odczytujące przyszłość z kart czy kryształowej kuli, lecz ludzie, którzy na podstawie rozwiniętej intuicji lub porad z zaświatów starają się zyskać wgląd w to, co wydarzy się na rynkach i giełdach. Niektórzy jasnowidzowie zbili na tym fortunę. Inni twierdzą, że są w stanie skutecznie przewidywać recesje, nie mając zielonego pojęcia o ekonomii…

Członkowie finansowo-politycznych elit zawsze byli blisko związani z ludźmi, którzy na podstawie swych nadprzyrodzonych zdolności próbowali zyskać wgląd w przyszłość. Biblia zawiera opowieść o faraonie, który korzystał z usług patriarchy Józefa słynącego z interpretacji snów. W kolejnych wiekach niemal każdy monarcha gościł na swym dworze magów lub astrologów, a z polskich władców szczególnym zaufaniem darzył ich Zygmunt August. Obecnie opinii paranormalnych doradców zasięga wielu celebrytów, ale równie sporą klientelę stanowią przedsiębiorcy i finansiści.

Dzisiejsi biznesmeni korzystają nie tylko z usług tarocistów i jasnowidzów, ale także etatowych "intuicyjnych" doradców czerpiących ze swych porad niebotyczne zyski. Ci zaufani i często cenieni ludzie nie chcą być kojarzeni z wróżbą z kart, fusów czy szklanej kuli twierdząc, że źródło ich zdolności leży nie w magii, ale zdolnościach parapsychicznych.

Laura przewiduje kryzys

Niemal wszyscy współcześni jasnowidzowie zawierają w swych prognozach odniesienia do stanu gospodarki, jednak niektórzy zrobili z tego swą specjalizację. Jedną z takich osób jest urodzona w 1959 roku w Nowym Jorku Laura Day. Jak twierdzi, rozwinięta intuicja pojawiła się u niej już w dzieciństwie, które wypełniały samobójcze próby jej matki. Day przyznaje, że po kolejnej próbie odebrania sobie życia jej matka zapadła w śpiączkę, zaś 12-latka za pomocą "dodatkowego zmysłu" wchodziła z nią w rodzaj mentalnej komunikacji. Umiejętność pełnego wykorzystywania swych zdolności pojawiła się jednak u Laury Day dopiero po rozwodzie, kiedy, jak twierdzi, zaczęła doradzać swemu przyjacielowi w sprawie inwestycji giełdowych.

Według szacunków, w ciągu ostatnich kilkunastu lat Day zarobiła ok. 10 milionów dolarów oferując swe intuicyjne porady zarówno przedstawicielom świata biznesu, jak i gwiazdom filmowym. Kobieta organizuje także seminaria i pisze książki o tym, jak praktycznie wykorzystać swój "szósty zmysł" i to nie tylko w inwestycjach.

Day stwierdziła w rozmowie z angielskim Telegraphem, że kryzys finansowy jest niestraszny jej klientom, a większość z nich przygotowała się na nadchodzące trudności. Kobieta mówi, że udało jej się przewidzieć surowcowy krach sprzed kilku lat, lecz był to dopiero wstęp do nadchodzących problemów. Jak dodaje, pełna równowaga finansowa na świecie przywrócona zostanie dopiero za kilkadziesiąt lat. Warto dodać, że kobieta zupełnie nie śledzi tego, co dzieje się na giełdach i nie zna się na ekonomii. Twierdzi, że to intuicja wskazuje jej odpowiedzi i rozwiązania stawianych przed nią problemów.

Day nie zdradza nazwisk swych klientów, choć twierdzi, że każdy z nich płaci jej miesięcznie ok. 10 tysięcy dolarów za konsultacje. Niektórzy z biznesmenów wystawili jej wysokie referencje, a jeden z dyrektorów technologicznego amerykańskiego giganta, Seagate stwierdził, że "pieniądze włożone w konsultacje zwracają się 100-krotnie."

Jasnowidzka jest profesjonalistką i stara się nie obnosić ze swoimi zdolnościami twierdząc, że nie wszyscy muszą w nie wierzyć. Jako "parapsychiczna konsultantka" stara się nie wyróżniać z tłumu przeciętnych pracowników i obce są jej typowe atrybuty "wróżki". Nie lubi też, kiedy nazywa się ją osobą obdarzoną "nadprzyrodzonymi" mocami.

Niezwykłe zdolności i spore zarobki sprawiły, że amerykańskie media często przypominały o Laurze Day. Nie obyło się także bez problemów i oskarżeń o oszustwa. Kobieta dodaje, że zwykle wie o człowieku wszystko, nawet, jeśli widzi go pierwszy raz w życiu i jest w stanie w ciągu godziny nauczyć każdego umiejętności słuchania głosu intuicji.

Jasnowidzowie i biznes

Już od kilku lat donosi się o wzrastającej liczbie jasnowidzów, którzy oferują finansistom swe usługi. Na co dzień Laura Day musi zatem zmagać się z niemałą konkurencją. Kolejną kobietą obdarzoną "szóstym zmysłem", która prezentuje się jako "parapsychologiczny doradca" jest niejaka Cynthia Hart, która na swej stronie internetowej oferuje firmom pomoc w "opracowywaniu nowych strategii i wykorzystywaniu możliwości" personelu.

Jednak najzamożniejszym ze wszystkich paranormalnych doradców i jedynym jasnowidzem, który znalazł się na liście najbogatszych Amerykanów magazynu Forbes, jest Ron Bard - syn Yolany zwanej "Królową jasnowidzów", słynnego medium spirytystycznego, która odkryła u syna niezwykłe predyspozycje parapsychiczne. Bard zyskał sławę i pieniądze występując jako jasnowidz w japońskiej telewizji i udzielając porad finansistom. Jego stawka to 5000 dolarów za godzinę konsultacji na temat przyszłych wydarzeń na rynkach i giełdach.

Największą sławę zyskał jednak Uri Geller (ur. 1946) - kontrowersyjny izraelski showman, posiadający rzekome zdolności paranormalne. Zasłynął on umiejętnością zginania łyżek siłą woli i przewidywania mających nadejść wydarzeń. Choć nieraz oskarżano go o oszustwo, nie przeszkadzało to Gellerowi w karierze konsultanta. W latach 70. został on wynajęty przez kompanię naftową do poszukiwania złóż ropy. Twierdzi się, że przed rozpoczęciem eksperymentów na większą skalę, skutecznie odnajdywał zakopywane w różnych miejscach pojemniki z paliwem. Geller posługiwał się techniką teleradiestezji, czyli poszukiwania złóż minerałów na mapie, przy pomocy wahadełka lub różdżki. Choć brzmi to niesamowicie, wynajmowano go nie tylko do poszukiwania ropy, ale również złota na Wyspach Salomona i węgla w Zimbabwe. Co najmniej kilka prób okazało się rzekomo skutecznych, jednak wątpliwości wobec prawdomówności Gellera wzmacniał fakt, że wielokrotnie zarzucano mu mistyfikacje i oszustwa.

Także dawni jasnowidzowie często odnosili się do sytuacji ekonomicznej, a Wielki kryzys, który rozpoczął się "czarnym czwartkiem" na nowojorskiej giełdzie, przewidział m.in. słynny amerykański profeta Edgar Cayce (1877-1945). Jasnowidz, który udzielał porad pogrążony w sennym transie (przez co nazywany był "Śpiącym prorokiem") przewidzieć miał go już w 1924 r., przestrzegając klientów, którzy często radzili się go w sprawach biznesowych. Podczas jednej z sesji ostrzegł on nowojorskiego biznesmena o "wielkim krachu i bessie", które miały nastąpić w nadciągających miesiącach. Choć dla wielu osób Cayce pozostaje jednym z najbardziej znanych i wiarygodnych jasnowidzów, jego krytycy twierdzą, że zaliczył on kilka spektakularnych wpadek, związanych m.in. z wyznaczaniem daty końca świata.

Biznesmeni o "szóstym zmyśle"

Znane są także przypadki, w których ludzie biznesu odkrywali w sobie niezwykłe zdolności i wykorzystywali je w swoich przedsięwzięciach. Najbardziej rozsławiony jest tu przykład amerykańskiego przedsiębiorcy Arthura Stilwella (1859-1928), założyciela działającej do dziś firmy kolejowej Kansas City Southern Railway. Oprócz kolejowego imperium zatrudniającego tysiące osób, Stilwell zajmował się także literaturą, a w jednej ze swych książek wspomniał o niezwykle oryginalnych inspiracjach do założenia własnego biznesu.

Jak twierdził Stilwell, nocami nawiedzały go duchy, które nazywał on (zgodnie z anglosaskim folklorem) "wróżkami". Noc w noc powtarzały mu: "Załóż linię kolejową". Przedsiębiorca rozwijał swą firmę idąc za głosem niewidocznych doradców. To oni zachęcili go także do założenia w miejscu teksańskich mokradeł miasta o nazwie Port Arthur, które dziś liczy ok. 60 tys. mieszkańców. Duchowi doradcy ostrzegali także Stilwella przed niebezpiecznymi zdarzeniami, zapowiadając m.in. przejście katastrofalnego huraganu przez miasto Galveston, wskutek czego zginęło 6000 jego mieszkańców.

Inni ze swego nadprzyrodzonego daru uczynili podstawę do rozkręcania rodzinnego biznesu. W Brazylii, gdzie szeroko rozpowszechniony jest spirytyzm (ruch filozoficzny opierający się o wiarę w duchy i możliwość wchodzenia z nimi w interakcje) popularnością cieszy się rodzina Gasparetto, której członkowie dysponują ponoć wrodzoną zdolnością komunikowania się z zaświatami. Zibia Gasparetto - nestorka rodu, jest autorką popularnych książek na temat samodoskonalenia. Jej syn, Luis, jest "mediumicznym malarzem" tworzącym swe dzieła w transie. Wszyscy inni członkowie rodziny, którzy widują duchy, również utrzymują się z paranormalnych zdolności, zajmując się show biznesem lub doradztwem.

Popularność wróżek i jasnowidzów wzrasta w ciężkich i niepewnych czasach. Zapotrzebowanie na "duchowych konsultantów" było w Ameryce tak wysokie, że powstała nawet specjalna strona internetowa, na której za drobną opłatą można od razu zasięgnąć finansowej rady medium lub jasnowidza. Także polscy biznesmeni korzystają z usług wróżek i tarocistów, choć oficjalnie profesja "intuicyjnego doradcy" nie jest u nas dobrze znana.

Nie wszyscy ekonomiści uważają jednak, aby nadprzyrodzone zdolności były najlepszym wskaźnikiem jeśli chodzi o operacje finansowe czy przewidywanie kryzysów. W rzeczywistości wielu ekspertom udało się przewidzieć nadejście recesji w oparciu o czystą analizę, bez odwoływania się do tego, co dyktuje intuicja, "trzecie oko" lub "szósty zmysł"…

Udostępnij
12
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo


Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

No photo
No photo ~karolcia Użytkownik anonimowy
~karolcia :
No photo ~karolcia Użytkownik anonimowy
s**nie w banie.....co to za bajki w ogóle bzduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuryyyy kto się ze mną zgadza rąsie w górę
dzisiaj 15:30 | ocena: 89%
Liczba głosów:9
89%
11%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~zakład Użytkownik anonimowy
~zakład :
No photo ~zakład Użytkownik anonimowy
Gdyby tak było,bukmacherów by nie było.
5 maja 13 17:59 | ocena: 89%
Liczba głosów:9
89%
11%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Here is my blog post: patch game button Użytkownik anonimowy
~Here is my blog post: patch game button :
No photo ~Here is my blog post: patch game button Użytkownik anonimowy
Its such as you read my mind! You seem to understtand so much
approximately this, such as you wrote the e book in it or something.
I think that you can do with a few %to drive the message house a bit, however instead of that, that is wonderful blog. A fantastjc read. I will definitely be back.
11 maja 12:39 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~anthony Użytkownik anonimowy
~anthony :
No photo ~anthony Użytkownik anonimowy
A u nasz, u nasz największym jasnowidzem jest Antoni, on już dawno zna wynik wznowionego śledztwa.
31 minut temu | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~W. Użytkownik anonimowy
~W. :
No photo ~W. Użytkownik anonimowy
Naiwnych nie sieją, sami się rodzą.

http://trywialnie.blog.pl
dzisiaj 14:24 | ocena: 100%
Liczba głosów:4
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Bajka o Jasnowidzu. Czarno to widzę Użytkownik anonimowy
~Bajka o Jasnowidzu. Czarno to widzę :
No photo ~Bajka o Jasnowidzu. Czarno to widzę Użytkownik anonimowy
Bajka
o Jasnowidzu.
Czarno to widzę
dzisiaj 16:31 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~my blog post ... social media marketing service (thegobbmesi1979.blog.com) Użytkownik anonimowy
~my blog post ... social media marketing service (thegobbmesi1979.blog.com) :
No photo ~my blog post ... social media marketing service (thegobbmesi1979.blog.com) Użytkownik anonimowy
Mention how considerably progress you happen to be generating on your social media marketing and advertising
in your postings.
dzisiaj 07:41 | ocena: 100%
Liczba głosów:8
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~takim był np. o.Klimuszko Użytkownik anonimowy
~takim był np. o.Klimuszko :
No photo ~takim był np. o.Klimuszko Użytkownik anonimowy
Są ludzie ,którzy mają uzdolnienia PREKOGNICYJNE ,ale się z tym nie obnoszą
1 cze 01:21 | ocena: 75%
Liczba głosów:4
75%
25%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Feel free to surf to my blog post mp3juice Użytkownik anonimowy
~Feel free to surf to my blog post mp3juice :
No photo ~Feel free to surf to my blog post mp3juice Użytkownik anonimowy
Magnificent items from you, man. I have be mindful your stuff previous to and you are just extremely wonderful.
I actually like what you've bought right here,
really like what you are saying and the best way in which you assert it.
You're making it entertaining and you still care for to stay it sensible.
I can't wait to read far more from you. That is really a terrific site.
29 maja 09:55 | ocena: 100%
Liczba głosów:12
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~Feel free to visit my homepage: strategy games Użytkownik anonimowy
~Feel free to visit my homepage: strategy games :
No photo ~Feel free to visit my homepage: strategy games Użytkownik anonimowy
Ԝhen I initially commented I clickeed the "Notify me when new comments are added" checkbox annd now each time a comment is added I get sevеral emails wigh the smᥱ comment.
Is there any way you can emoᴠe mme from that service?

Aрpreciate іt!
12 maja 10:38 | ocena: 100%
Liczba głosów:10
0%
100%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Pokaż więcej