WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://agdlab.pl/testy/italico-cascolino-41063v-test-ekspresu,53341.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-03 22:13:26 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Italico Cascolino 41063V - test ekspresu - AGDLab.pl

Czas na kawę

Italico Cascolino 41063V - test ekspresu

tekst: Agnieszka Serafinowicz; zdjęcia: Dawid Grzyb
Italico Cascolino 41063V - test ekspresu
Idealny napój powinien mieć "czarność węgla, przejrzystość bursztynu, zapach mokki i gęstość miodowego płynu" pisał w XIX w. nasz wieszcz narodowy, a egzotyczną kawę pito rankiem na rozbudzenie i dla smaku podczas podwieczorku.
Od tego czasu zwyczaje wiele się nie zmieniły. Poranna kawa to już tradycja, nieodłączny element wszelkiego rodzaju spotkań czy konferencji; mało kto wyobraża sobie również deser, podwieczorek czy zakończenie obiadu bez podania tego napoju.
9

Testowane produkty:

WstępZmieniły się sposoby przyrządzania kawy. Popularną kawę parzoną bezpośrednio w dzbanku lub filiżance zastąpiły kawy rozpuszczalne oraz ekspresy. Wśród tych ostatnich rekordy popularności biją coraz powszechniejsze ekspresy ciśnieniowe do kawy w kapsułkach. Jedno z takich urządzeń - ekspres Italico model Cascolino Typ 40163V trafił do naszej redakcji.

Kawa jest jedną z najpopularniejszych używek na świecie i głównym źródłem kofeiny.
Rocznie produkuje się jej około 6,7 miliona ton . Pochodzi z Etiopii, w Europie pojawiła się około XVI wieku, do Polski dotarła pod koniec XVII wieku z południa. Nowy napój początkowo uznawano za niesmaczny i szkodliwy, jednak z czasem zyskiwał coraz większe grono zwolenników.

Zmieniały się też sposoby podawania kawy. Początkowo pito ją bez żadnych dodatków, na wzór wschodni, jednak szybko zaczęto eksperymentować wzbogacając ją o słodkie i tłuste dodatki – mleko , cukier i śmietanę. Niektórzy próbowali pić ją z solą, ale to mocna kawa "po polsku", połączona z tłustą śmietanką, stała się rozpoznawalnym znakiem naszych kulinarnych upodobań.

W XIX pojawiło się pojęcie kawiarki. Była to wykwalifikowana służba, którą zamożna szlachta zatrudniała do parzenia kawy. Idealny napój powinien mieć "czarność węgla, przejrzystość bursztynu, zapach mokki i gęstość miodowego płynu" pisał wtedy nasz wieszcz narodowy, a popularną kawę pito rankiem na rozbudzenie i dla smaku podczas podwieczorku.

O tego czasu zwyczaje wiele się nie zmieniły. Poranna kawa to już tradycja, nieodłączny element wszelkiego rodzaju spotkań czy konferencji; mało kto wyobraża sobie również deser, podwieczorek czy zakończenie obiadu bez podania tego napoju.
Zmieniły się sposoby jej przyrządzania. Popularną kawę parzoną bezpośrednio w dzbanku lub filiżance zastąpiły kawy rozpuszczalne oraz ekspresy. Wśród tych ostatnich rekordy popularności biją coraz powszechniejsze ekspresy ciśnieniowe do kawy w kapsułkach. Jedno z takich urządzeń- ekspres Italico model Cascolino typ 40163V trafił do naszej redakcji. Producent zapewnia, że ten niewielkich rozmiarów sprzęt parzy kawę pod ciśnieniem 20 bar.

Italico Cascolino 41063V 


Waszym zdaniem

~ kolomonolo2372

Jaka jest zawartość kawy w kawie z kapsułki? Chemia, chemia, emulatory, zero kawy i woda. Kawosz nie wypije tego nigdy.

~ mpleg718

Produkt zakupiony pod choinkę. Z pierwszego (i drugiego po wymianie też) wylewała się woda spod maszyny przy procedurze uruchomienia. Trzeci testowałem w sklepie... Ta sama usterka, spod ekspresu wyciekła woda. Pieniądze odzyskane bez problemu.

~ waldi137415

niestety typowa jednorazówka, wyrzucony pieniądz,

~ waldek_kontakt410

typowy śmietnik który wyciąga kasę klientów .po kilku kawach ustawia się ten bubel w piwnicy a latem dzieciaki bawią się w piaskownicy w sumie nie droga zabawka tańsza od klocków lego.I tak biedronka nabija klientów w balona takimi śmietnikami większość świata zalewa się tym badziewiem potem pływa to w oceanach itp.waldek

~ gizmo821148

Recenzja na zlecenie Biedronki bo wcale im się to nie sprzedaje i chwytają się zachwalającej recenzji na necie.Prawda jest taka ,że to siajs jakich mało a kapsułki dostępne tylko w Biedronce żadne inne nie pasują a jak wiadomo tam raz coś jest a następnego dnia może już niebyć bo jak wycofają to ze sprzedaży to co wtedy z ekspresem "do kosza ".A w kapsułkach prawie zero kawy bo wiem coś na ten temat tych kapsułek tam znajduje się nawet torf więc smacznego.

~ gizmo821142

Recenzja na zlecenie biedronki ponieważ wcale im się to na sklepach nie sprzedaję i żeby ruszyć sprzedaż wypuścili zachwalającą recenzję a prawda jest taka,że to siajs jakich mało.Kapsułki do tego nie pasują żadne inne tylko te z Biedronki a jak wycofają je ze sprzedaży jak to u nich bywa to co wtedy ekspres do kosza.A co do kawy w kapsułkach to prawie zero kawy bo wiem coś na ten temat tam znajduje się nawet torw więc samcznego.

~ gizmo821133

przepraszam za zdublowanie wypowiedzi

~ onet_id12301

Coś podobnego ma zepter możliwe, że nawet kapsułki będą pasować bo taki sam system. Starszy model ekspresu dokładnie taki sam a nowszy już bardziej kwadratowy. Ogólnie chodzi o przywiązanie klienta do produktu bo tylko takie a nie inne kapsułki pasują :-) Ze wszystkim tak robią, najgorsze w tym jest to, że ludzie dają się na to nabrać.

~ motel_maria00

głupoty piszecie, mam od 3 miesięcy i jest ok, super spieniacz do kawy

Dodaj wypowiedź

Ja

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.