WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://www.crn.pl/news/wydarzenia/prawo/2013/04/kas-fiskalnych-nie-trzeba-wymieniac?utm_source=crm&utm_medium=newsletter&utm_campaign=newsletter przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-05 13:46:00 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Kas fiskalnych nie trzeba wymieniać — Newsy, Aktualności — Wydarzenia, Prawo — CRN

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Piątek, 5 kwietnia 2013
Narzędzia osobiste
Sekcje

Po 1 kwietnia

Kas fiskalnych nie trzeba wymieniać

W związku z wejściem w życie nowych przepisów nie trzeba wymieniać używanych do tej pory kas, które umożliwiają prawidłowe ewidencjonowanie obrotów – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Niektórzy przedsiębiorcy muszą skorygować nazwy towarów na paragonach
Niektórzy przedsiębiorcy muszą skorygować nazwy towarów na paragonach

Resort wyjaśnia, że „stare” kasy fiskalne mogą być używane aż się zużyją. Przedsiębiorca powinien natomiast mieć kasą rejestrującą, z wystarczającą pamięcią, odpowiednią do profilu działalności. Wymóg umieszczania NIP nabywcy na paragonie (na jego żądanie) będzie dotyczył tylko kas, które umożliwiają taką funkcję.

Ministerstwo przypomniało także, że w związku z nowymi przepisami trzeba umieścić na paragonie nazwę towaru, tak aby można było go „jednoznacznie” zidentyfikować. Ponieważ pojawiały się wątpliwości, co to znaczy, resort próbuje też wyjaśnić, jak należy rozumieć to określenie:

„Tak jak dotychczas, to od podatnika zależy, w jaki sposób dobierze on nazwę towaru lub usługi, tak aby jego klient mógł jednoznacznie zidentyfikować zakupiony towar lub usługę. Przepisy nie wykluczają przy tym - tak jak obecnie – stosowania skrótów.”

Ministerstwo podaje przykład jabłek - jeżeli handlowiec sprzedaje 5 gatunków jabłek i wszystkie są w jednakowej cenie, może on zaprogramować w kasie nazwę „jabłka". Jeżeli jest to kilka gatunków w różnych cenach, to należy oznaczać je nazwą lub nazwą skróconą gatunku.

Według Ministerstwa Finansów do 30 września 2013 r. wszyscy przedsiębiorcy muszą dostosować się do nowych przepisów. Resort przypomina, że dotychczas i tak nie akceptował nazw towarów, które uniemożliwiały ich jednoznaczną identyfikację.

Polecamy:
Oceń:
0

Komentarze do artykułu: 1

awans, 16 godzin 54 minuty temu:
Ten przykład Ministerstwa oczywiście zaprzecza zasadzie jednoznaczności i powinno być dokładnie odwrotnie - jeśli towar masz w jednej cenie, to musisz go rozróżnić po nazwie. Nie dość, że zmiany do kitu , to jeszcze wyjaśnienie to kompletne brednie. Czy nikt tego nie zweryfikował przed wydaniem?!
Liczba komentarzy: 1
AX 2012 i jazda ...
kmarszalek_crn
AX 2012 i jazda na ...
WIG20 0.26 WIG-INFO -0.05 WIG-TELKOM 0.91
$ USD 3.24 EUR 4.18 F CHF 3.44