WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://www.prezydent.pl/dialog/fdp/gospodarka-konkurencyjnej-polski/aktualnosci/art,35,debata-o-trwalym-spelnieniu-kryteriow-strefy-euro.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-04 10:09:00 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej / Dialog / Forum Debaty Publicznej / Gospodarka konkurencyjnej Polski / Aktualności / Debata o trwałym spełnieniu kryteriów strefy euro
przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
| | |
A | A | A
Środa, 3 kwietnia 2013

Debata o trwałym spełnieniu kryteriów strefy euro

fot. Wojciech Grzedzinski

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński

„Jak trwale spełnić kryteria nominalne strefy euro?” –  to temat dyskusji, która odbędzie się w czwartek w Pałacu Prezydenckim.  Prezydent wielokrotnie wskazywał, że spełnienie kryteriów będzie korzystne dla konkurencyjności polskiej gospodarki. Oprócz wypełnienia kryteriów z Maastricht dla skutecznego funkcjonowania we wspólnym obszarze walutowym konieczne są zdaniem prezydenta dodatkowe reformy zwiększające konkurencyjność gospodarki i wypływające na tworzenie nowych miejsc pracy.


W czwartkowej dyskusji będą uczestniczyć przedstawiciele instytucji publicznych i gospodarczych, byli ministrowie finansów oraz ekonomiści. Udział potwierdzili m.in. Prezes NBP Marek Belka oraz Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów Jan Krzysztof Bielecki.

 

Spotkanie będzie transmitowane na stronie www.prezydent.pl i na oficjalnych profilach Prezydenta RP na portalach społecznościowych. Partnerem medialnym debaty jest TVN CNBC.

 

Debatę zapowiada Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

 

 

Czwartkowa debata jest kontynuacją rozpoczętej w styczniu dyskusji o potrzebie spełnienia przez Polskę kryteriów przystąpienia do strefy euro. Na spotkaniu pt. "Konkurencyjność i wzrost gospodarczy Polski” prezydent wskazywał na korzyści wynikające z wypełnienia kryteriów koniecznych do przyjęcia wspólnej europejskiej waluty. Zobacz także: Najważniejsze spełnienie kryteriów wejścia do strefy euro Debata o szansach dla polskiej gospodarki

 

O spełnieniu kryteriów z Maastricht dyskutowano podczas lutowego spotkania Rady Gabinetowej. Prezydent zaproponował odejście od wskazywania dzisiaj daty wystąpienia o członkostwo w strefie euro na rzecz wyznaczenia terminu polskiej gotowości do przyjęcia europejskiej waluty. Decyzja w sprawie wejścia do strefy euro powinna być podjęta po wyborach w 2015 roku, po spełnieniu kryteriów konwergencji.
 

Bronisław Komorowski podkreślał, że droga do bezpiecznego znalezienia się i funkcjonowania w strefie euro musi prowadzić zarówno poprzez wypełnienie kryteriów z Maastricht, jak i zbudowanie dodatkowych mechanizmów wzmacniających konkurencyjność polskiej gospodarki oraz poprzez przekonanie polskiej opinii publicznej, bez której Konstytucji zmienić się nie da. Prezydent mówił o konieczności podjęcia dodatkowych reform zwiększających konkurencyjność polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy.

 

 

Poleć znajomemu

Sieci społecznościowe

pn wt śr czw pt so nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zgłoś błąd