WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://www.crn.pl/news/oprogramowanie/programy-uzytkowe/2013/04/oszczednosci-na-licencjach-microsoftu?src=nl_tg przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-06 12:26:32 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Oszczędności na licencjach Microsoftu — Newsy, Aktualności — Oprogramowanie, Programy użytkowe — CRN

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sobota, 6 kwietnia 2013
Narzędzia osobiste
Sekcje

Różne warianty do wyboru

Oszczędności na licencjach Microsoftu

Nabywcy oprogramowania Microsoftu najczęściej korzystają z modelu licencjonowania Open License. Są jednak tańsze opcje – informuje Senetic.

Alternatywne warianty licencji mogą się opłacać - informuje Senetic
Alternatywne warianty licencji mogą się opłacać - informuje Senetic

– Open License ma swoje zalety, jak przejrzyste zasady licencjonowania oraz szybka realizacji zamówienia, jednak nie zawsze jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym – twierdzi Rafał Białożyt z firmy Senetic. Według niego klienci biznesowi powinni rozważyć zakup licencji Open Value oraz Open Value Subscription. W przypadku pierwszego modelu klient nabywa wieczyste prawo do oprogramowania. Umowa jest zawierana na trzy lata. Zaletą jest możliwość wyboru formy płatności – w trzech ratach rocznych lub jednorazowo. Firma nie ponosi wysokich początkowych nakładów na zakup licencji. 

W ramach Open Value oferowany jest pakiet Software Assurance. W jego skład wchodzą usługi oraz korzyści i prawa, ułatwiające klientom planowanie, wdrażanie i używanie zakupionych licencji. Dodatkowo klient może wybrać jedną z dwóch opcji zakupu Open Value Company Wide lub Open Value Non-Company Wide. Większą popularnością cieszy się ten drugi wariant, ponieważ nie wymaga on obejmowania licencją wszystkich komputerów w przedsiębiorstwie. Z kolei Open Value Company Wide to propozycja dla użytkowników zainteresowanych standaryzacją oprogramowania na wszystkich firmowych pecetach. Dotyczy jednego z trzech obszarów: system operacyjny Windows, pakiet biurowy Office Professional lub pakiet licencji dostępowych CAL. Senetic informuje, że ten model zapewnia co najmniej 10-procentowe oszczędności w porównaniu z Open Value Non-Company Wide.

Poza Open Value przedsiębiorcy powinni zainteresować się również modelem Open Value Subscription – radzi Senetic. W jej ramach firma nie nabywa oprogramowania na własność, lecz uzyskuje prawo do użytkowania systemu. Czas obowiązywania umowy wynosi trzy lata, zaś płatności wnoszone są w trzech równych ratach. Użytkownik uzyskuje tzw. zniżkę platformową w przypadku zakupu subskrypcji na trzy produkty: Windows, Office Professional oraz Core CAL. Przysługuje mu też upust up to date w wysokości 50 procent, obejmujący w pierwszym roku trwania subskrypcji oprogramowanie, które zostało zainstalowane wcześniej. Po zakończeniu trzyletniej umowy klient ma możliwość przedłużenia, rezygnacji lub wykupu oprogramowania. 

- W wielu przypadkach alternatywne licencje Microsoftu są korzystne finansowo dla przedsiębiorstwa. Mniej znane warianty otwierają nowe możliwości przed resellerami - tłumaczy Rafał Białożyt.

Senetic Sp. z o.o. S.K.A.
zobacz profil firmy
Polecamy:
Oceń:
0

Komentarze do artykułu: 1

nextrade, 04.04.2013:
W artykule są mylne informacje - Open Value oraz Open Value Subscription nie są tańszą opcją dla popularnych licencji Open z tej prostej przyczyny, że wszystkie licencje Open Value są z dodatkową 3-letnią usługą Software Assurance, która powoduje że cena Open Value jest zawsze wyższa od ceny licencji standardowej w programie Open. W większości przypadków korzyści z Software Assurance są iluzoryczne (możliwość uaktualnienia oprogramowania do nowszej wersji) albo zupełnie niepotrzebne (cytat: "korzyści i prawa, ułatwiające klientom planowanie, wdrażanie i używanie zakupionych licencji").

Tekst artykułu to generalnie cytaty z materiałów reklamowych, co powinno być, jak każda reklama, oceniane krytycznie i z rozwagą. (no bo co to znaczy "ekonomiczny zakup licencji" - co jest ekonomiczną licencją a co nie jest) Niestety programy licencjonowania Microsoft nie są dobrze opisane. Zdecydowanie odradzam wyciąganie wniosków typu "Oszczędności na licencjach Microsoftu", na bazie treści artykułu oraz wypowiedzi osób cytowanych w tym artykule.
Liczba komentarzy: 1
AX 2012 i jazda ...
kmarszalek_crn
AX 2012 i jazda na ...
WIG20 0.16 WIG-INFO 1.50 WIG-TELKOM -1.58
$ USD 3.24 EUR 4.18 F CHF 3.44