WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://eurosport.onet.pl/tenis/puchar-davisa-lukasz-kubot-przegral-z-rikiem-de-vo,1,5461207,wiadomosc.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-06 00:10:05 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |

Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Puchar Davisa: Łukasz Kubot przegrał z Rikiem De Voestem - Onet Sport

Puchar Davisa: Łukasz Kubot przegrał z Rikiem De Voestem

wczoraj, 22:52

Polska remisuje z RPA po pierwszym dniu rywalizacji w Pucharze Davisa. Po zwycięstwie Jerzego Janowicza porażkę zaliczył Łukasz Kubot, który nie wytrzymał trudów meczu z Rikiem De Voestem, przegrywając 3:6, 7:6 (7-3), 5:7, 4:6.

Łukasz Kubot - Rik de Voest

Hala w Zielonej Górze na meczu Janowicza pękała w szwach. Kubota obejrzała już tylko garstka kibiców, choć emocje były większe. Wśród najwierniejszych został między innymi "Jerzyk", który zamiast kurować się w pokoju hotelowym, trzymał kciuki za kolegę z reprezentacji.

Z pięciu meczów z De Voestem Kubot przegrał cztery i jak pokazał piątkowy pojedynek, nie było w tym przypadku. Na papierze faworytem był polski tenisista, ale rankingi nie miały tutaj większego znaczenia.

Rik De Voest od początku kontrolował przebieg i tego meczu. Kubot był w stanie urwać tylko drugiego seta, którego wygrał po tie-breaku. Publiczność ożywiła się tylko w samej końcówce, gdy Kubot obronił dwa meczbole. Przegrał na własne życzenie, po podwójnym błędzie serwisowym.

Kubot przegrał z rywalem, ale przede wszystkim z samym sobą. Polski tenisista nie wytrzymał fizycznie trudów spotkania. Już w trzecim secie łapały go skurcze, niektóre wymiany rozgrywał na stojąco. Nogi odmawiały mu posłuszeństwa, sygnalizował problemy z udem. Przerwę medyczną wziął dopiero przy stanie 3:3 w czwartym secie, kiedy na odwrócenie losów pojedynku było już za późno.

Porażka Kubota oznacza, że w rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1-1 i że walka o awans do baraży o Grupę Światową Pucharu Davisa przeciągnie się na niedzielę. W sobotę tylko debel z udziałem Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.

Źródło: Eurosport