WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20132210,dlaczego-opozycja-rozpetala-awanture-wokol-tk-wiadomosci.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2016-05-25 02:16:28 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? 'Wiadomości' mają nową teorię

Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? "Wiadomości" mają nową teorię

AB
24.05.2016 21:26
Krzysztof Ziemiec, prowadzący

Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości" TVP (Fot. Wiadomości TVP)

1. "Konflikt wokół TK miał poprawić notowania opozycji"
2. Powyższą tezę zaprezentowały "Wiadomości" TVP
3. "Nie poprawił: sondaże są bezlitosne" - ocenił Klaudziusz Pobudzin

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiceszef Komisji Europejskiej spotkał się w Warszawie z premier Beatą Szydło. - Zgadzam się, że konflikt wokół TK to wewnętrzny problem. Jego rozwiązanie można wypracować w Polsce - oświadczył Frans Timmermans. Szefowa rządu w odpowiedzi zapewniła zaś, że ze strony rządu "jest wola porozumienia". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

- Miny liderów opozycji po spotkaniu premier Szydło z wiceszefem KE mówiły wiele. Jedyne, czym mógł się dziś pochwalić szef PO, to ustalenia po spotkaniu opozycji: nowa formuła i najbliższy termin kolejnego spotkania - tak swój materiał na temat spotkania rozpoczął Klaudiusz Pobudzin.

Dalej mogliśmy dowiedzieć się, że "według komentatorów sytuacja opozycji, szczególnie tej z PO, Nowoczesnej i PSL, po dzisiejszych rozmowach nie jest do pozazdroszczenia". To zdanie zostało podparte wypowiedzią Michał Karnowski z tygodnika "wSieci".

- Opozycja znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. To, co dzisiaj zorganizowała, miało być kulminacją, takim apogeum i trochę też kontynuacją tych kolejnych marszy. A tymczasem się okazało, że centrum decyzyjne jest gdzie indziej i nawet unijni komidarze rozmawiają z polskim rządem, a nie opozycją - mówił dziennikarz.

"Konflikt miał być tym, co poprawi notowania opozycji"

- (Opozycja - przyp. red.) sama nie potrafiła też wyciągnąć ręki, bo było przecież spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, na które przyszło tylko PSL. Nie potrafiła więc w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu tego konfliktu - wtórowała mu Joanna Miziołek z "Wprost".

- Bo konflikt miał być tym, co poprawi jej notowania - to geneza problemu według Pobudzina. - Nie poprawił: sondaże są bezlitosne. Niezmienne wysokie poparcie dla partii rządzącej i niskie poparcie dla PO, Nowoczesnej i PSL niektórych posłów doprowadzają do takich zachowań, jakie obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu w Sejmie - mówił z satysfakcją, nawiązując do posłanki Pomaski, która podarła uchwałę ws. obrony suwerenności RP.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, na dowód na ekranie pojawiły się słupki poparcia dla poszczególnych partii.

A TERAZ ZOBACZ: Ziobro chciał dopiec Platformie, ale wtedy powiedział TO

A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w ToruniuChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy oglądasz "Wiadomości" w telewizji publicznej?

 • Tak
 • Nie

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (145)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 61 razy 39

  Do konfliktu doprowadził PiSdencik urządzając wyścigi z TK przyjmując o drugiej w nocy ślubowanie od sędziów " nocników .
  Opozycja dąży do przywrócenia stanu konstytucyjnego , REŻYMOWA łże jak bura suka .

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 53 razy 33

  Oprócz kolesi bez mózgu, kto jeszcze ogląda te bzdety z dziennika telewizyjnego?

 • petrucchio

  Oceniono 38 razy 20

  LOL, Becia może się poszczycić tym, że Unia zmusza ją do ustępstw. PiS jak zwykle myli zwykłą grzeczność i dyplomatyczne maniery komisarzy unijnych z naiwnością. Nie klął, nie czerwieniał na twarzy -- znaczy się, kupił ściemę. A potem zdziwienie...

 • konigin

  Oceniono 34 razy 16

  Rezimowa tuba propagandowa pisszamba i jej brednie. Burza "mozgow" u Kur(erw)skiego trwa cala dobe.

 • hen-live

  Oceniono 23 razy 15

  Słuchając przemówienie pani premier Szydło w Sejmie i dzisiaj na konferencji z Timmermansem zbaraniałem.W Sejmie histeryczne krzyki i plucie na UE,dzisiaj że współpraca z UE wzorcowa.Nie wiem czy to jest cynizm czy obłuda,chyba to i to ale na pewno Szydło ma Polaków za ciemniaków.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 29 razy 15

  To nie opozycja jest stroną w tej sprawie.
  Stronami jest Konstytucja Rzeczpospolitej i przestępcza partia, która po chamsku łamie najważniejszą ustawę w państwie wydając swoje nocne goowno warte ustawki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX