WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wielkie-sledztwo-ws-molestowania-seksualnego-dzieci-w-Australii,wid,15464927,wiadomosc.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-03 22:17:53 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Wielkie śledztwo ws. molestowania seksualnego dzieci w Australii - Wiadomości - WP.PL

Wielkie śledztwo ws. molestowania seksualnego dzieci w Australii.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP | dodane (17:00)

fot. AFP / Australian Federal Police

opinie
drukuj

W Australii wszczęto ogólnokrajowe śledztwo w sprawie molestowania seksualnego dzieci w kościołach, szkołach i wielu innych placówkach. Specjalna komisja ma m.in. zbadać zarzuty, że Kościół katolicki ukrywał dowody i chronił podejrzanych księży.

Przewodniczący ponadpartyjnej komisji śledczej Peter McClellan powiedział, że oczekuje się zeznań ponad 5 tys. świadków. Pierwsze wysłuchania zaplanowano na maj. Wstępny raport komisji ma zostać sporządzony w przyszłym roku, a raport ostateczny jest oczekiwany w końcu 2015 roku.

McClellan ujawnił, że zażądano już dokumentów od Kościoła katolickiego i Armii Zbawienia.

We wrześniu ubiegłego roku rzecznik australijskiego Kościoła katolickiego w stanie Wiktoria ujawnił, że od lat 30. doszło tam do co najmniej 650 przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci i młodzieży przez duchownych.

W Nowej Południowej Walii pojawiły się zarzuty, że Kościół zamykał usta ofiarom seksualnego molestowania przez księży, utrudniał dochodzenia policyjne w takich sprawach, ostrzegał podejrzanych, niszczył dowody, przenosił księży do innych parafii, aby chronić ich przed pociągnięciem do odpowiedzialności.

Wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży przestało być w Australii tabu w 1993 roku. Wówczas to organizacja zrzeszająca ofiary pedofilii Broken Rites Australia uruchomiła specjalną linię telefoniczną, na którą mogły dzwonić osoby pokrzywdzone przez księży. Od tego czasu organizacji udało się postawić przez sądem 100 duchownych pedofilów.

Podczas wizyty w Australii w 2008 roku ówczesny papież Benedykt XVI spotkał się z grupą ofiar oraz publicznie przeprosił za molestowanie seksualne dzieci przez duchownych.

Obecnym śledztwem objęte zostaną nie tylko kościoły, lecz także szkoły, domy dziecka, organizacje sportowe i inne placówki zajmujące się dziećmi. Badane będą reakcje instytucji na przypadki seksualnego molestowania dzieci. Premier Julia Gillard ostrzegła, że komisja ujawni "bardzo niewygodne prawdy".

Zadaniem komisji będzie też przedstawienie rekomendacji na przyszłość. - Jako kraj zawiedliśmy nasze dzieci w przeszłości - powiedziała Gillard radiu ABC i podkreśliła, że trzeba określić, co można robić, aby lepiej chronić je w przyszłości.

(ib, bart)

oceń
135
67
Podziel się

W innych serwisach  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~chleb [13 minut temu]

dość pozytywny obraz youtube.com/watch?v=Xaap1QUJVDE

odpowiedz

Ocena: +10 [24]
~azol [godzinę temu]

a w Katolandzie dopiero lawina ruszy

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ah [przed kwadransem]

ksiadz to taki sam czlowiek jak policjant nauczyciel wychowawca w domu dziecka czy kazdy inny czlowiek wyksztalcony czy nie wyksztalcony dewiacja i rozpusta jest wsrod ludzi coraz bardziej widoczna,ale jak ktos ma klapy na oczach to bedzie widzial tylko to co bedzie mu podpowiadala nienawisc ,

odpowiedz

Ocena: +6 [34]
~ktoś [godzinę temu]

poczytajcie sobie na temat muzułmanów, z jakimi "kobietami" współżyją, 9-latka to norma...ale do wyrobienia obiektywnego zdania trzeba trochę wysiłku...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: -60 [152]
~Gallus [2 godziny temu]

Jestem katolikiem i powiem wam, ze to podle ateistyczne klamstwa.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -2 [24]
~młody [pół godziny temu]

Jak zwykle katolicy okazują się największymi zwyrolami i zboczeńcami z Janem Pawłem 2 na czele.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: -29 [41]
~mr.sukces [godzinę temu]

łapa 42cm, klata 130cm wzrost 189cm, waga 99 kg, penis długosc 22cm/ obwod 17cm, IQ 135, gram w golfa i tenisa, dużo pływam i jeżdżę rowerem z włókna węglowego, 1 milion zł na koncie ROR, 2 miliony w akcjach, mam 3 auta Aston Martin, Bentley i Mini, 6 willi - po 1 na każdym kontynencie poza Antarktydą, 2 wysokie biurowce, 1 samolot, 1 śmigłowiec, 1 jacht, 3 wyspy w Tajlandii. Do tego mam kochającą i wierną żonę, oraz syna i córkę. Jakie macie pytania do człowieka sukcesu?

odpowiedz

pokaż 27 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +2 [4]
~sfd [pół godziny temu]

A kiedy w Polsce panstwo zajmie sie losem wykorzystanych dzieci????!!!!!!I to nie tylko przez ksiezy, ale tez przez osoby pracujace w domach dziecka i innych organizacjach.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +4 [4]
~l [pół godziny temu]

POPIEPRZONY MUSI BYC TEN SWIAT, KIEDY ZBRODNIE P/KO NAJMNIEJSZYM WSRÖD NAS BO DZIECIOMidäce w tysiäce jesli nie dziesiätki tysiecy, nagradza sie wywyzszeniem winnego do godnosci wiekszej jakä posiadajä anioly w niebie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +2 [30]
~Patryk [pół godziny temu]

Ukończyłem fizykę teoretyczną na Uniwersytecie. Moja wiedza nie pozwala mi na dopuszczenie istnienia boga. To proste. Dla was cielaki nie ma to znaczenia, ale znaczenie powinno mieć co się w tym kościele wyprawia ! Zastanówcie się, nie wymagam od was wiedzy o wszechświecie. Wystarczy lekko ruszyć głową.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [36]
~zenek [pół godziny temu]

Biedne lemingi. Kolejna "prawda" podana wybiórczo. Pamiętajcie, że wielkie media na świecie są w rekach lewicowej intelektualnej smietanki anglo-amerykańskiej. To ci ludzie edukuja młodziez na prestiżowych amerykanskich i brytyjskich uczelniach, to oni produkuja filmy w National Geographic, to oni wydaja Newsweek, The New York Times i oni finansuja produkcję klamliwych filmów o bohaterskich żydowskich oddzialach partyzanckich i polskich antysemitach z AK. Ludzie, dorośnijcie i przestańcie wierzyc populistycznym bredniom. Kościół pewnie grzeszy po pracuja w nim zwykli ludzie ale nie jest jedynym grzesznikiem na tym świecie. Spójrzcie na siebie świętoszki! Jesteście tacy bez skazy?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +3 [19]
~gosia [pół godziny temu]

N a tej wp same bzdety. Jestem rozczarowana. Kto tam pracuje??????????????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +3 [7]
~kiks [przed kwadransem]

Nareszcie prawda o krzywdzie dzieci lawiną wyszła z wora. Jak te opasy mogą patrzeć w oczy rodzinom wykorzystanych seksualnie pociech.

odpowiedz

Ocena: -1 [19]
~jam [przed kwadransem]

To tylko propaganda cz...osn...kow, nie dajcie sie manipulowac, chodzi o zniszczenie kosciola katolickiego i sklucenie narodu polskiego, aby w polsce nie bylo jednego silnego glosu....NIECH ZYJE POLSKA KATOLICKA.

odpowiedz

Ocena: -1 [5]
~logik [przed kwadransem]

Niech się nareszcie żenią. Żony wezmą ich krótko. No i za moją babą przestaną latać. Celibat to jest wielka pomyłka tej religii . Ciekawe czy Popy (mają prawo się żenić) też molestują dziecie?

odpowiedz

Ocena: -10 [66]
~Jabu [godzinę temu]

I tak icki rozwalają Polskość Polaków.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +3 [9]
~oj.Brydzyk [przed kwadransem]

Polska może być biedna, ale MUSI zostać katolicka!!!

odpowiedz

Ocena: +13 [19]
~Angie [pół godziny temu]

Najbardziej mnie wkurza tzw: tuszowanie sprawy. Dlaczego ich nie wyrzucą, wypalą na czole litery? Innym potrafili zabierać majątki, oskarżać o czary, palić na stosach..a sami tacy obłudni i chciwi na pieniądze i władzę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +6 [6]
~polak-katolik [pół godziny temu]

...a co się dzieję z pedziem biskupim ,polskim Julkiem P?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lol [pół godziny temu]

ech te świętoszki...
ech te świętoszki...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24
Niedźwiedzie w Bieszczadach materiał foto Niedźwiedzie w Bieszczadach dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Co robisz z jedzeniem, które zostaje po świętach?

liczba oddanych głosów: 1187