WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/zamachowcy-na-tropie,1,5458765,kiosk-wiadomosc.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2013-04-06 10:55:20 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zamachowcy na tropie - Onet Wiadomości

Zamachowcy na tropie

3 kwi, 11:15 Michał Krzymowski / Newsweek

Jedni mówią, że Jarosław Kaczyński wierzył w zamach od 10 kwietnia 2010 r. Inni twierdzą, że uwierzył jesienią 2011 r. I wtedy coś w nim pękło. Ten moment można wskazać bardzo dokładnie: prezes zobaczył wyliczenia prof. Biniendy i zrozumiał, że brzoza nie mogła urwać skrzydła, że to były wybuchy. Wcześniej nie miał pewności, czasem nawet mówił: „Zabili mi brata”, ale nie należało brać tego dosłownie. Może zabili, a może zaszczuli. Dziś wiadomo, że zabili. Fizycznie wy-e-li-mi-no-wa-li.

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Polityk PiS: – Zdaniem prezesa to robota Putina. Pytanie tylko, czy wespół z Tuskiem, czy nie. Może nie. Ale jeśli nie, to dlaczego rząd pozwala Ruskim zacierać ślady? Dlaczego partaczy śledztwo? Dlaczego tak kłamie?

To był cios w serce, zmroziło mnie

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego jedynym wiarygodnym źródłem wiedzy o Smoleńsku jest Antoni Macierewicz wraz ze swoimi ekspertami. Owszem, może czasem myli się w niuansach, momentami może za bardzo szarżuje, ale intencje ma słuszne i mimo drobnych wpadek posuwa sprawę do przodu.

Wszystko zaczęło się 5 lipca 2010 r., dzień po przegranych wyborach prezydenckich. Wspomina jeden z członków sztabu wyborczego, dziś już poza PiS: – Na Nowogrodzką przyjechałem po południu. U prezesa akurat trwało spotkanie, więc usiadłem w sekretariacie. Po piętnastu minutach drzwi się otworzyły i z gabinetu wyskoczył pan Antoni. Prezes chciał się ze mną przywitać, ale Macierewicz niemal zastawił go ciałem. Powiedział: „Jarek, ty zapomniałeś o Lechu”. To był cios w samo serce, w miłość do brata. Mnie aż zmroziło.

Kaczyńskiego chyba mniej. Kiedy Macierewicz wyszedł, prezes zaprosił swojego sztabowca do środka i powiedział, patrząc mu prosto w oczy: – Kampania się skończyła, trzeba umyć twarz. Kilka tygodni później powtórzył to innymi słowami i w obecności całego klubu parlamentarnego PiS: – Strategia pomijania tej sprawy się nie sprawdziła, cnotę straciliśmy, a rubla nie zarobiliśmy. Brzmiał jak człowiek, który został zmuszony do zdrady własnych ideałów.

Opowiada jeden ze współpracowników Kaczyńskiego: – Do czasu badań Biniendy nastawienie prezesa jeszcze falowało. Raz skłaniał się do koncepcji Macierewicza, potem na kilka tygodni go odsuwał i zaczynał dopuszczać do siebie inne wersje. Dziś już nie dyskutuje. Mówię mu, że biegli prokuratury mają wiarygodniejsze wyliczenia, że to nie jedna osoba, ale kilka. Że gdyby coś było nie tak, to ktoś by się wyłamał, bo przecież wszystkich przekupić się nie da, ale to jak grochem o ścianę. On wtedy odpowiada: „Kiedyś też w to nie wierzyłem, ale dziś wiem już na pewno. To nie była brzoza, to był zamach”.

To mogła być zemsta za Możejki

W PiS i jego okolicach zwolenników teorii zamachu nie brakuje. Jednym z nich jest Stanisław Pięta, poseł z Bielska-Białej, członek smoleńskiego zespołu parlamentarnego. Pięta to człowiek żelaznych zasad: tak w polityce, jak i w życiu. Kilka miesięcy temu zobaczył w „Gazecie Wyborczej” reklamę piwa Paulaner i zaraz ogłosił jego bojkot. Decyzja była niełatwa, bo poseł lubił to piwo i często pijał do obiadu. Podczas naszego spotkania też się zmaga. Co wziąć: colę czy pepsi. Cola, jak mi wyjaśnia, wspiera homoseksualistów i innych dewiantów, ale znowu Pepsi podobno dodaje do napoju komórki z abortowanych płodów.

– Zna pan przyczynę katastrofy? – pytam. Na stole od kilku minut jest pepsi. Jednak.

– Samolot rozpadł się w wyniku wybuchu. Wiele wskazuje na to, że materiały wybuchowe podłożono podczas remontu tupolewa w Samarze.

– Czyli jednak Rosjanie?

– W atak terrorystyczny nie wierzę. Najbardziej prawdopodobna hipoteza to morderstwo zorganizowane przez rosyjskie służby specjalne. Motyw – zemsta za Gruzję i nauczka dla innych. Komunikat dla świata: „Możecie wygrać raz czy drugi, ale Rosja was zawsze dopadnie”.

Do zespołu smoleńskiego należy też Marek Suski. To poseł z Radomia i wierny współpracownik Kaczyńskiego, od lat zasiada w komitecie politycznym PiS. Słowem, partyjna czołówka. Podobnie jak Pięta nie wierzy w wypadek, ale trochę bardziej waży słowa. Tylko trochę: – Jedna z zasad prawa rzymskiego mówi, że winnych trzeba szukać wśród tych, którzy mieli w przestępstwie interes. A mieli go ci, którzy mogli skorzystać na śmierci prezydenta. W pewnym sensie taki interes miał również polski rząd.

– A gdyby się okazało, że w Smoleńsku był zamach, to kto mógł być jego zleceniodawcą? – dopytuję.

– Świat nie składa się z samych niewiniątek. Są państwa, których doktryny przewidują fizyczną likwidację ich wrogów. A prezydent Kaczyński dbał o polski interes i mógł być przez niektórych uważany za wroga.

Autor: Michał Krzymowski Źródło: Newsweek
Poprzednia Następna
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (1651)

misiekpancerny misiekpancerny Onet Zobacz profil
misiekpancerny
misiekpancerny misiekpancerny Onet Zobacz profil
do Delirium Tremens:
Delirium Tremens Delirium Tremens Onet Zobacz profil
dzisiaj, 09:03 użytkownik Delirium Tremens napisał:
Litwinienko był byłym pułkownikiem KGB, miał więc informacje (także o Putinie) z pierwszej ręki, chcesz powiedzieć, że Kaczyński również coś o nim wiedział? Jak to się stało, że prezes tego nie wie? Bo skoro Putin nie czyha na jego życie (a przecież nie m
Najzabawniejsze jest poszukiwanie przyczyn "zabójstwa", Gruzja ? W Gruzji Rosjanie osiągneli wszystkie założone cele, sprowokowali Gruzinów i spuścili im łomot zajmując dokładnie te tereny, które chcieli, dodatkowo komisja UE ogłosiła Saakaszwilego winnym agresji i popełnienia zbrodni wojennej poprzez ostrzelanie z ciężkich dział śpiącego miasta Cchwinwali, Kaczyński swoja eskapadą nic nie powstrzymał, a naraził się na Śmieszność, nawet go nie zaproszono do stołu rokowań, pokój zawarł Sarkozy. Możejki z kolei to największa finansowa wtopa PiSu, góra forsy wpakowana w kupę gruzu, Rosja wstrzymała dostawy ropy i było pozamiatane, później wybuchł pożar i jesteśmy uszczęśliwieni właśnie kupą gruzu i złomu za koszmarne pieniądze, a Rosjanie się z nas śmieją. Największym beneficjentem tej katastrofy jest, tak jak piszesz sam Jarosław i nikt więcej, a bzdury wygadywane przez genetycznych pisdiotów można w buty wsadzić .
dzisiaj, 09:51 | ocena: 75%
Liczba głosów:154
75%
24%
| odpowiedzi: 10
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~gwidon.julian Użytkownik anonimowy
~gwidon.julian
Brak zdjęcia ~gwidon.julian Użytkownik anonimowy
do ~ABS:
Brak zdjęcia ~ABS Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 08:41 użytkownik ~ABS napisał:
Z głupotą nie należy dyskutować,bo to tylko nobilituję głupotę,najskuteczniejsza broń do walki z głupotą,to
ośmieszanie jej.Tu wielka rola dla kabaretów i satyry.A co do gruzińskich "osiągnięć"Lecha,to gdy by żył,to
by się rumienił,że popierał człowieka
Najprościej byłoby zignorować brednie, a tymczasem "wszystkowiedzący " są kokietowani przez wszystkie media, czy to na korytarzu Sejmu, czy przy kawie na ławie są rozchwytywane największe głupoty, bo poprawiają oglądalność! A gdyby tak się okazało, że słynny Sherlock miał rację mówiąc, aby sprawców szukać wśród tych, którzy odnieśli korzyści ze zdarzenia (zbrodni), to okazało by się, kto niemal sięgnął po władzę, komu wzrosło powszechne poparcie. Ale tak wygląda ironia losu. Zgroza.
45 minut temu | ocena: 83%
Liczba głosów:6
83%
16%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Delirium Tremens Delirium Tremens Onet Zobacz profil
Delirium Tremens
Delirium Tremens Delirium Tremens Onet Zobacz profil
do ~Zadziwiony:
Brak zdjęcia ~Zadziwiony Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 08:53 użytkownik ~Zadziwiony napisał:
Dzień dobry.
A zastanawiał się Pan, jaki interes miał ktokolwiek w otruciu polonem Aleksandra Litwinienki?
Może sam się otruł?
Zszedł Putinowi z drogi, wyjechał i sobie spokojnie żył... A że coś mówił? Tyle ludzi na świecie mówi i pisze o Putinie różne rz
Litwinienko był byłym pułkownikiem KGB, miał więc informacje (także o Putinie) z pierwszej ręki, chcesz powiedzieć, że Kaczyński również coś o nim wiedział? Jak to się stało, że prezes tego nie wie? Bo skoro Putin nie czyha na jego życie (a przecież nie miałby problemu ze sforsowaniem ochrony prezesa) to by znaczyło, że prezes Putinowi nie zagraża skoro jeszcze żyje.
dzisiaj, 09:03 | ocena: 76%
Liczba głosów:94
76%
23%
| odpowiedzi: 25
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~dnc Użytkownik anonimowy
~dnc :
Brak zdjęcia ~dnc Użytkownik anonimowy
Zamach to hipoteza? CZemu hipoeteza? Bo nie do udowodnienia. A czemu nie udowodnienia? Bo go nie było. Zapis lotu z ostatnich sekund wyraźnie daje potwierdzenie, że rzadnego wybuchu nie było. Smaolot kilkuktrotnie uderza w drzewa w tym jedno spore, które powoduje pęknięcie skrzydłą, a w konsekwencji jego ułamanie. Lecieli boiem piloci za nisko i niezgodnie z trajektorią lotu na pas startwoy. Nie widzieli bowiem lotniska. Nie mogli bo mgła była zbyt duża. A podstawowa zasada pilota. Nie widzę przygotowanego lotniska, nie ląduję. Koniec kropka. Wiem, że to zabrzmi źle, ale to piloci bylu odpowiedzialni za bezpieczeństwo lotu, to oni byli dowództwem na pokładzie. I nie ma znaczenia, że leciał z nimi prezydent czy zwierzchnik sił zbrojnych. Tak jak na statku morskim dowodzi kapitan statki, tak i tu dowodzi i odpowiada za bezpieczeństwo kapitan. I nie ma znaczenia czy sobie radził ze streme i presją. On odpowiada za lot i wina leży po jego stronie. Reszta to dywagacje i hipotezy nie warte funta kłaków.
dzisiaj, 08:57 | ocena: 68%
Liczba głosów:370
68%
31%
| odpowiedzi: 14
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
krak jeden krak jeden Onet Zobacz profil
krak jeden :
krak jeden krak jeden Onet Zobacz profil
1. Jakiej produkcji były telefony satelitarne znajdujące się na pokładzie Tu-154M "101" i do kogo formalnie należały? Z jakich satelitów telekomunikacyjnych korzystały w czasie seansów łączności?

2. O której godzinie zanotowano ostatnie połączenie/próbę połączenia z siecią telefoniczną z aparatów komórkowych/ satelitarnych znajdujących się na pokładzie Tu-154M NR101 osób?

3 .Szef Komisji badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich stwierdził, że „Polska jest tylko petentem” w tym śledztwie. Co to konkretnie znaczy i dlaczego polski rząd nie komentuje tego oświadczenia?
26 minut temu | ocena: 75%
Liczba głosów:8
75%
25%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Roman Użytkownik anonimowy
~Roman :
Brak zdjęcia ~Roman Użytkownik anonimowy
Ja do dziś nie mogę pojąć dlaczego człowieka pośrednio odpowiedzialnego za tę katastrofę pochowano na Wawelu. Przecież prezydent był najważniejszą osobą na pokładzie i gdyby był człowiekiem rozważnym a nie watażką to by nakazał załodze lot na lotnisko zapasowe i wszyscy by żyli. Załoga czekała na taką decyzje, bo przecież pilot poinformował prezydenta poprzez Kazanę że w Smoleńsku jest mgła i mogą nie wylądować. Decyzji prezydenta się nie doczekali i na siłę żeby nie być nazwany tchórzami próbowali wylądować.
dzisiaj, 09:32 | ocena: 73%
Liczba głosów:91
73%
26%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Baska Użytkownik anonimowy
~Baska
Brak zdjęcia ~Baska Użytkownik anonimowy
do ~Zadziwiony:
Brak zdjęcia ~Zadziwiony Użytkownik anonimowy
dzisiaj, 08:53 użytkownik ~Zadziwiony napisał:
Dzień dobry.
A zastanawiał się Pan, jaki interes miał ktokolwiek w otruciu polonem Aleksandra Litwinienki?
Może sam się otruł?
Zszedł Putinowi z drogi, wyjechał i sobie spokojnie żył... A że coś mówił? Tyle ludzi na świecie mówi i pisze o Putinie różne rz
Aleksandr Walterowicz Litwinienko,– były podpułkownik KGB/FSB, emigrant rosyjski, występował przeciw polityce prowadzonej przez prezydenta Rosji Władimira Putina, szczególnie w odniesieniu do Czeczenii. Putin tak jak Litwinienko to wyśmienici agenci KGB. Ktoś kto zdradzi KGB czyli organizacjęmorderczo inwigilującą własnych obywateli, godną następczynię CzKa i NKWD, nigdy nie może czuć się bezpieczny. Ręce byłych współpracowników są tak długie jak włoskiej Cosa Nostry.
dzisiaj, 09:08 | ocena: 77%
Liczba głosów:49
77%
22%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Marcin Użytkownik anonimowy
~Marcin
Brak zdjęcia ~Marcin Użytkownik anonimowy
do ~Mick:
Brak zdjęcia ~Mick Użytkownik anonimowy
4 kwi, 21:40 użytkownik ~Mick napisał:
A gdzie są psychiatrzy???"Pull up" durnie,"Pull up"."Pull up" czy to są ostrzeżenia przed zamachem czy przed ziemią?
Wy oszołomy, to nie brzoza musiała by być pancerna żeby urwać skrzydło! To samolot musiałby być pancerny żeby tego
skrzydła nie urwać!!!!!
Czy prezydent wiedział, ze jest mgła i będą problemy z lądowaniem - TAK (prezydent nie podjął jeszcze decyzji). Gdyby prezydent wykazał się rozwagą i rozsądkiem to do tej tragedii by nie doszło. Pośrednio jest on winny tej katastrofy bo gdyby nakazał lot na lotnisko zapasowe lub powrót do Warszawy to załoga jego polecenie by wykonała. W uszach jeszcze do dziś mam słowa Kaczyńskiego że pilot nie powinien być lękliwy (oskarżając w ten sposób pilota który nie chciał wylądować w Gruzji). No i nie był, bo bał się, że tak jak jego kolega zostanie oskarżony przez prezydenta o tchórzostwo.
dzisiaj, 09:06 | ocena: 72%
Liczba głosów:106
72%
27%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia andrzejkol Onet Zobacz profil
andrzejkol :
Brak zdjęcia andrzejkol Onet Zobacz profil
Jak widać to całkowity odlot prezesa i jego talibów. Zemsta Rosjan tylko pytam za co? za Możejki śmiechu warte, za Gruzję a co tam Kaczyński zrobił w porównaniu z Kwaśniewskim na Ukrainie? Druga kadencja ? ale jak przy śladowym poparciu LK. U Jarka wyraźnie widać wyrzuty sumienia to jego obłędna chęć WŁADZY za wszelką cenę była przyczyna pośrednią katastrofy, Lech był tylko biernym narzędziem w rekach brata. Szkoda tylko tylu niewinnych ludzi których śmierć obciąża sumienie Jarka które ten ostatni tłumi szukając kozłów ofiarnych.
dzisiaj, 09:15 | ocena: 72%
Liczba głosów:185
72%
27%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
Brak zdjęcia
Brak zdjęcia ~Kim Dzwong Kwak Użytkownik anonimowy
~Kim Dzwong Kwak :
Brak zdjęcia ~Kim Dzwong Kwak Użytkownik anonimowy
Chrystusie Nazareński, ci ludzie chcą nami rządzić. Chyba prędzej zagłosuję na diabła włochatego, albo Kim Dzong Una jak na pis.
"Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego jedynym wiarygodnym źródłem wiedzy jest Antoni Macierewicz wraz ze swoimi ekspertami. " "W PiS i jego okolicach zwolenników teorii zamachu nie brakuje. Jednym z nich jest Stanisław Pięta, poseł z Bielska-Białej, członek smoleńskiego zespołu parlamentarnego. Podczas naszego spotkania też się zmaga. Co wziąć: colę czy pepsi. Cola, jak mi wyjaśnia, wspiera homoseksualistów i innych dewiantów, ale znowu Pepsi podobno dodaje do napoju komórki z abortowanych płodów."
dzisiaj, 09:29 | ocena: 70%
Liczba głosów:55
70%
29%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Zobacz także

Sobecka chce odwołania Kuchcińskiego. "Nie ma mowy"

Sobecka chce odwołania Kuchcińskiego. "Nie ma mowy"

Polska | wczoraj, 21:28
PiS domaga się dymisji ministra Mikołaja Budzanowskiego

PiS domaga się dymisji ministra Mikołaja Budzanowskiego

Polska | wczoraj, 15:12

W środę obchody 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Katastrofa smoleńska | wczoraj, 08:28
Jarosław Kaczyński z tabletem. Reakcja internautów

Jarosław Kaczyński z table... Fotoreportaż

Zdjęć: 9
Wielki marsz Prawa i Sprawiedliwości

Wielki marsz Prawa i Spraw... Fotoreportaż

Zdjęć: 10
Kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Kolejna miesięcznica katas... Fotoreportaż

Zdjęć: 11

Polecamy

Ciemna strona Jerozolimy  

Ciemna strona Jerozolimy

Polacy przekonali się o tym na własnej skórze »
Uciekł od dręczącego go ojca  

Uciekł od dręczącego go ojca

Stał się największą czarną owcą w trzódce pastora »
Koniec "raju narkomanów"  

Koniec "raju narkomanów"

Kraj słynący z liberalnego podejścia do narkotyków zaostrza prawo »
NEWSLETTER
Chcesz być informowany o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie? Zapraszamy do newslettera.