WKOPI.PL Poniżej przedstawiamy kopię sfotografowanej strony internetowej http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Microsoft-szykuje-sie-na-wojne-Windows-RT-tajna-bronia,wid,14425485,wiadomosc.html przez WKOPI.PL. Kopia przedstawia stan strony na 2012-04-24 11:03:34 CEST z pominięciem treści ładowanych dynamicznie przy każdym wyświetleniu danej strony internetowej. Aktualnie strona może wyglądać zupełnie inaczej.

| START | Fotografia poniższej strony | Zrób zdjęcie strony internetowej | Szukaj | Zgłoś naruszenie zasad | Regulamin | Kontakt |
 Korzystając z serwisu wkopi.pl akceptujesz postanowienia regulaminu.
Microsoft szykuje się na wojnę. Windows RT tajną bronią? - Tech - WP.PL
RSS

Microsoft szykuje się na wojnę. Windows RT tajną bronią?

 
Gizmodo.pl | 2012-04-19 (15:34) | 48 opinii
a a a

(fot. Gizmodo.pl)

Jak donosi Digitimes, Microsoft szykuje się do ostrej walki o rząd dusz (przepraszam - systemów operacyjnych) na rynku tabletów. Głównym celem ma być Apple, które posiada 62 proc. tego rynku, a amunicją Windows RT.

Pierwsze uderzenie nastąpić ma podobno jeszcze w tym roku, kiedy to Dell, HP, Acer i inni producenci mają wystartować ze swoimi tabletami. Planowane są podobno aż 32 modele, które mają pozwolić gigantowi z Redmond opanować 50 proc. rynku już w połowie przyszłego roku. Jeżeli byłaby to prawda, Microsoft musiałby się zmierzyć nie tylko z iPadem, ale także z Samsungiem Galaxy Tab i Kindle Fire. A to nie wydaje się takim prostym zadaniem.

Głównie dlatego, że Apple, choć jego udziały w rynku tabletów spadają, nadal utrzymuje pozycje lidera. W zeszłym roku posiadało 66 proc. i, choć sam rynek tabletów będzie się stale powiększał, Apple jeszcze długo będzie miało na nim przewagę. Dodatkowo, jeśli pojawiające się plotki o iPadzie Mini się potwierdzą, Apple może opanować kolejną niszą ze swoim produktem, którego cena ma wahać się pomiędzy 249 a 299 dolarów.

Czyli Cupertino przygotowywałoby się do walki z Kindle Fire – tabletem na Androidzie, który sprzedaje się aktualnie najlepiej ze wszystkich tabletów z systemem operacyjnym Google. A właśnie Android byłby kolejnym konkurentem Windowsa RT. Choć podzielony, to właśnie Android stanowi prawie wszystkie urządzenia opisywane w raporcie TrendForce jako Non-Apple.

W to wszystko Microsoft planuje wypuścić Windowsa RT. Apple nie jest niepokonane, czego dowodzi znaczący spadek udziału w rynku z 87 proc. w roku 2010 do 66 proc. rok później, ale to jeszcze nie znaczy, że Windows RT będzie w stanie w tak krótkim czasie zdobyć aż 50 proc. Jedno jest pewne - jesień tego roku zapowiada się bardzo ciekawie.

oceń
11
23
Podziel się

Zobacz więcej w serwisach WP

Więcej w serwisach WP

Nokaut.pl

Pytamy.pl


Opinie

Ocena: 0 [0]
~tar.gz [11 minut temu]

Pismaku, a skąd wiesz że mnie też dotknie? Czyżby microsoft na siłę wpychał wszystkim tablety, niezależnie od tego czy ktoś chce czy nie? Ale co tam, ważne że tytuł chwytliwy. Dno.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -3 [21]
~X [2 godziny temu]

Windows jest najgorszym obecnie dostępnych systemem operacyjnym. Przede wszystkim jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale także skalowalność i zasobożerności wydajność. PO wejściu win 8 i Windows phone 8 dojdzie do tego jescze niewiarygodny wprost pozim inwigilacji użytkownika :P

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [4]
~Władek [godzinę temu]

a ja to mam w d*** i tak nie stac mnie na tableta w tym kraju a raczej stanu umusłu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +4 [8]
~mambo [godzinę temu]

Windows 8 nowy wymiar inwigilacji - poczytajcie sobie w google neidowiarki. Chcecie być szpiegowani i inwigilowani przez amerykańskie służby??

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +2 [22]
~mgr [4 godziny temu]

samsung i android rządzi, Windows to przeżytek, po co płacic i mieć problemy z kiepskim systemem, wole androida, mam Galaxy, i napradę jest ok, nie mam jakis dźwnych aktualizacji weryfikacji systemu( na kompie mam legalną vistę i już chyba z 10 razy dostałem kominikat , ze mam nielegalny produkt, i musiałem go aktywowac co zwykle zajmowało około 2 godzin, Jeżeli sie tylko da to windows nigdy )

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +2 [2]
~ooorobertooo [pół godziny temu]

http://wolnemedia.net/swiat-komputerow/windows-8-nowy-wymiar-inwigilacji/

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~POLSKA !!! [2 godziny temu]

Koniec z prywatnością w Internecie. Pokonaliśmy (?) ACTA, a już straszy CISPA, jeszcze gorszy system śledzenia internautów. Firmy, którym powierzamy nasze prywatne dane, jak Microsoft czy Facebook, popierają nową ustawę, która ułatwiałaby im przekazywanie różnego rodzaju danych o internautach agencjom rządowym, bez dodatkowych pozwoleń i nakazów, w imię cyber-bezpieczeństwa, niszcząc tym samym gwarancję prywatności przysługującą każdemu użytkownikowi, niezależnie od tego gdzie mieszka, czy z którego miejsca na ziemi korzysta z Internetu. Jeśli wspólnie sprzeciwimy się nowemu prawu, możemy wpłynąć na decyzje wielkich korporacji, których przychody są bezpośrednio zależne od nas - konsumentów. Podpisz petycję skierowaną do największych korporacji internetowych: hhttp://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl --The Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) pozwalałaby firmom amerykańskim zbierać różnego rodzaju informacje na temat internautów i przekazywać je amerykańskim agencjom rządowym, nie informując o tym samych użytkowników. Bez nakazu, bez prawnego uzasadnienia i bez procesu. Co gorsza, projekt ustawy przewiduje także immunitetowy parasol, którym korporacje i agencje rządowe mogłyby się bronić przed ewentualnymi pozwami za naruszenia prywatności czy nielegalne działania. Zwolennicy nowego prawa zapewniają, że informacje na temat konsumentów będą pod szczególną ochroną, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej - ogromne luki w tym prawie sprawiłyby, że wszystko co robimy w Internecie podlegałoby kontroli, a dziś już i tak, większość informacji, od zarządzania kontem bankowym, przez zakupy internetowe, po nasze prywatne korespondecje jest przechowywana w Internecie. Za parę dni odbędzie się głosowanie w sprawie CISPA w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zorganizujmy masowy sprzeciw by powstrzymać korporacje przed zapaleniem zielonego światła dla całkowitej kontroli naszych działań w Internecie. Kliknij poniżej by wesprzeć kampanię: hhttp://avaaz.org/pl/stop_cispa_corporate_global_pl/?bv13733vl --W tym roku pomogliśmy już w powstrzymaniu SOPA, PIPA i ACTA - wszystkie bezpośrednio zagrażające wolności Internetu. Teraz zablokujmy CISPA i powstrzymajmy rząd USA przed atakiem na wolność Internetu.

odpowiedz

Ocena: -14 [18]
~tomasz_nowak [5 godzin temu]

Nie trzymaj pieniędzy na lokatach bankowych. Dają marne 6% czyli tyle co pieniądze tracą co roku na wartości (inflacja). Chcesz mądrze zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze? Wejdź w google i poszukaj "sekret wysokiego zysku". Poczytaj i zastanów się. Nie bądź głupi!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +26 [48]
~hehe [2012-04-20 20:36]

jak microszkop może coś ugrać kiedy brnie nadal w dosie po uszy? ja was poroszę, to upadek microszkopa i żadne sponsorowane artykuły tego nie zmienią ludzie nie są głupi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -3 [3]
~seht [2 godziny temu]

Wpisz w google "dorabiaj w internecie" i przeczytaj jak możesz dorabiać wykorzystując swój komputer i internet.

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~angel [4 godziny temu]

Wp raczej niezbyt prosto opisało wydarzenia w tym artykule dlatego też ludzie zamiast sie wypowiadać wstawiają reklamy , jakieś pojedyncze pytania itp.

odpowiedz

Ocena: 0 [12]
~Draco [2012-04-20 19:46]

Forza Microsoft :-) Czekamy

odpowiedz

Ocena: +12 [16]
~teiczer [5 godzin temu]

Ciekawe kiedy zrobią w końcu nowego kernela... Ale nie ma strachu - Apple już nie stanowi zagrożenia, akcje spadają tak szybko, jak weszły na szczyt. A system operacyjny? Zaniedbany i dziurawy jak ser szwajcarski. Można sobie poszukać danych. Apple prędzej zwali winę na użytkownika niż załata w końcu te 10letnie dziury.

odpowiedz

Ocena: +11 [19]
~k [2012-04-20 06:49]

ciężkie czasy dla jabłuszka...

odpowiedz

Pojedynek

Galerie

Sonda

Który darmowy antywirus jest najlepszy?

glosuj

Zakupy